Skocz do zawartości

Oce mojego pcta siódme poty


Recommended Posts

Witam chciałbym wyciągnąć ze swojego sprzętu ile się da moj pc:

 

amd athlon II x2 250 - 3.0GHZ

asus m2n68-am se2

asus geforce 9600GT 512MB DDR3

1x1GB , 1x2GB Kingstone DDR2 800MHZ

chieftec 450W

chłodzenie standard

 

I teraz moje pytania dotyczące tego co mam :

1) Procka nie mogę podkręcić przez FSB więcej niż do 3.2 GHZ gdyż pozniej bios się resetuje PC nie odpala:( czy jest to wina płyty głównej? czy poprostu coś zmienić

2) Grafika podobnie nie potrafie dopasować taktowań do niej odpowiednich.. i chcialbym aby ze tak to nazwe fabrycznie miala wieksze oce ( caly czas - modyfikacja GPU ? ) bądź jeśli ktoś wie ile mniej więcej powinna sie podkręcać?

3) Z ramami nigdy nie kombinowałem bo nie mam o tym zielonego pojęcia są jakieś możliwości przyśpieszyć etc?

4) Czy jest możliwość odblokowania czegoś / coś ? chodzi mi tu o rdzenie L3 czy coś tego typu na tej płycie?

5) Jakbyście proponowali zmiany to co byście w tym PC zmienili i na co ?

6) Jestem nubem wiem big_smile dlatego sie was pytam dlatego to ostatnie pytanie i zasadnicze do ogółu DA SIĘ COŚ NA NIM ZROBIĆ POPRAWIC?

 

Dodam ze jak udało mi się podkręcić na standard chłodzeniu wsio git było do 3.6ghz (wiecej nie probowalem ) nie miałem zadnego bsoda nic lecz jak chcialem ponownie pc uruchomic to mialem OCe falied .... a odrazu po oce wszystko ladnie sie odpalalo co z tym zrobic?

Link to post
Share on other sites

1. Gdy podkręcasz procesor szyną/magistralą w biosie to podnoszą się również częstotliwości pamięci RAM - musisz je zaniżyć o ile Twoja płyta posiada taką opcję (jeśli nie to witaj w klubie). Możesz też próbować z podnoszeniem napięcia, ale to wiele nie pomoże. To przez pamięci więcej nie "wyciśniesz".

2. Referencyjne karty graficzne rzadko dobrze się kręcą - w Twoim przypadku będzie to stabilne 764 MHz, taktowanie dla SP kształtuje się na poziomie 1844 MHz, natomiast dla pamięci 1084 MHz.

3. Przyśpieszasz podkręcając procesor

4. Jeśli masz odpowiednią płytę (i na prawdę sporo szczęścia) to tak :)

5. Procesor przynajmniej na Phenoma II X2 550/555 (lepszy od Athlona II X3 440/445/450 i na dodatek da się w nim odblokować 2 rdzenie) i kartę graficzną na nie gorszą od GTS 450 - 700 zł. co najmniej musisz mieć.

6. Szczerze? Nie - różnice będą minimalne, ale to i tak wiele nie pomoże. Masz sprzęt kilka epok do tyłu.

Link to post
Share on other sites

lecz nie mam zamiaru wydawać że tak powiem w ciul dużo na new pc ewentualnie zmiana płyty grafika myśle ze jeszcze by stykła jesli chodzi o gry etc najgorszy problem to płyta ;(

 

@edit udało mi się podkręcić bez zadnych problemow oprocz tego ze po ponownym uruchomieniu pcta trza na nowo konfigurowac do 3.7 ghz przy malej zmianie napiecia a wracajac do jednego z moich pytan powiedziales ze jak mam odpowiednią płyte to moge odblokowac czyli ten procek ma cos ukryte tak?

Link to post
Share on other sites

powiedziales ze jak mam odpowiednią płytę to moge odblokowac czyli ten procek ma cos ukryte tak?

Może mieć, ale czy ma (czy da się z tego korzystać) tego Ci nikt nie powie - szanse są bardzo małe, ale jakieś istnieją ;)

 

Jeśli chcesz coś zmieniać to zacznij od karty graficznej - za 550 zł. kupisz znakomitego GTXa 460 768MB od Gigabyte :sciana: Płytę na razie masz w miarę dobrą ;)

Link to post
Share on other sites

teraz chciałbym zapytać w sprawie mojej plyty czemu nie działa np. na niej AI booster od asusa? oraz żadne programy do OCe? nie mowie o biosie

 

gdy proboje np. set fsb czy czymś to albo nie jest ono wgl dostępne albo pokazuje jakby błąd ;( mozna temu jakos zaradzic?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...