Skocz do zawartości

cpu na lga1155 + gpu do 1200zł


Recommended Posts

Wyszło na to, że komp poskładany na końcu tematu:

http://forum.benchmark.pl/topic/206160-bardzo-bud%C5%BCetowy-upgrade-bardzo-starego-kompa/page-2

będzie poddawany apgrejdowi szybciej, niż się spodziewałam.

Komp prezentuje się następująco:

 

i3-2100 + Spartan Pro

P8H81-M

2x 4GB ramu DDR3 1600Hz (http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/)

HD5870

GPA-500S8 500W

+ obudowa, dysk hdd

 

Mój plan jest taki, żeby wymienić cpu i grafikę, resztę zostawić w spokoju. Komp tym razem ma służyć do gier, bo hajs na rozbudowę idzie ze sprzedaży PS4, więc dobrze byłoby, żeby dało się na nim grać w miarę komfortowo w nowe tytuły. Co jest do zrobienia, bo dla kogoś kto grał na Playstation do tej pory komfortowo = 30 klatek na medium/low w 1080p :P

 

  • Zastosowanie komputera:
    Gry, im nowsze tym lepsze. Spoko byłoby, gdyby The Division działało po ludzku.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:
    Kwota ze sprzedaży PS4 + kwota ze sprzedaży obecnego GPU i CPU, na oko jakieś 1200-1300zł (+ może jakaś kasa za gry wpadnie, ale nie wiem, ile ich jest dokładnie i jakie, więc ciężko coś wyceniać).
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
    Zaraz teraz. Na pewno GPU w miarę szybko, bo widzę, że dużo ludzi się rzuciło sprzedawać karty graficzne po wieściach o next genie (co się zaraz skończy jak się okaże, ze next gen będzie drogi i wcale nie aż taki rewolucyjny, jak to ma miejsce zazwyczaj)
  • Których części potrzebujesz?:
    Bottleneckiem jest grafika, ale CPU też długo nie pociągnie. Więc oba. Zaczynając od grafiki albo oba naraz.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?
    Może grafikę trochę, kręcenia procka nie widzę na tej płycie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
    Jakiś badziew od LG, 19', 1400x900 lub mniej. Okazało się, że jakiś badziew od Benq, 22', 1680x1050p, zostaje.
  • Specjalne wymagania:
    W miarę możliwości cichy i energooszędny zestaw, ale zdaję sobie sprawę, że cudów to tu nie ma co wymagać.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?
    Wszystko poza prockiem i grafą.
  • Własna propozycja zestawu:
    Cpu na tym etapie musi być używane, natomiast grafikę miło by było wyhaczyć w miarę nową z gwarancją jeszcze.
     

Myślę nad czymś w rodzaju i5-2400/2500 (nie wiem, czy warto się zastanawiać nad i5-3XXX i jak jest z kompatybilnością) i jakąś grafiką pokroju GTX960/R9 380/R9 290, to powinno dać sporego kopa temu zestawowi. Jak zostanie coś kasy to można dorzucić jakieś ssd, ale znając życie nie zostanie.
Zastanawiam się też, na ile wystarczy ten procek i czy nie warto byłoby jednak doinwestować w mocniejszą płytę z możliwością OC (zasilacz powinien dać radę) kosztem zejścia o poziom niżej z grafą i liczyć na to, że może Pascale/Polarisy okażą się jednak tak turbowydajne, że ludzie zaczną masowo wyprzedawać swoje Titany, gtxy 980ti i inne 390X za grosze (co się nie zdarzy, wiadomo).

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wydaje mi się, żeby wydajność kompensowała praktycznie dwukrotną różnicę w cenie między i5-2500 a i5-3570.

 

:rotfl:

No wiesz, z tego, co widzę w necie, to szał gadek o upgrade'ach juz sie zaczął, a nie wiadomo nawet dokładnie, co nowa generacja będzie sobą reprezentować i ile bedzie kosztować :D

 

Jest spore prawdopodobieństwo, że będę mieć i5-2500 za 300zł. To zostawia ok.900zł (w porywach do 1100 nawet, wszystko zależy od tego, za ile sprzedamy starą grafikę, procka i gry) na grafikę. W tej cenie można wyrwać gtx960 w wersji 4GB (nówkę), a jak się uda przebić do 1100zł to może nawet gdzieś używaną gtx970 uda się dorwać. Tylko wtedy nie wiem, czy zasilacz da radę.

 

Zastanawiam się, czy nie zaryzykować tego: http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-gtx-970-msi-gaming-CID99-IDf3JWN.html#e4b8ad32b6 bo to fajna cena, ale sama mam tę kartę (w tej samej wersji), obecnie leży na gwarancji, wiec nie mogę z czystym sercem polecić. (swoją drogą, czy MSI nie realizuje gwarancji producenta na podstawie numeru seryjnego?). Cena jest na tyle niska, że wietrzę wał, ale mogę odebrać osobiście, bo to 40km tylko.

 

Ewentualnie to: http://olx.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx960-4gb-oc-ddr5-CID99-IDf4tyd.html#5c7159d3a0

pewnie znegocjowałabym jeszcze z 50zł za brak paragonu.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

 

 

i5-2500 za 300

bdb

 

 

zasilacz da radę.

z tego co pamiętam, to ma już trochę czasu za sobą tak ? w teorii 396w na +12v, co da radę gtx 970. Gdyby jednak ta 970 z olx (dziwne...) miała być zakupiona to za niecałe 200 złotych masz vs 550.

Link to post
Share on other sites

Jak mi się uda skontaktować z typem jutro, to się przejadę po tę kartę. Dziś miał wyłączony telefon, na maila nie odpisał, nie wiem jak to interpretować.

 

Jakieś sugestie jak mam sprawdzić tę kartę (wezmę ze sobą kompa, żeby mieć pewność, że platforma jest okej) tak, żeby było w miarę szybko i wiarygodnie?

 

Zasilacz ma swoje lata, to fakt. Ale testowałam go, podaje napięcia w normie i ogólnie nie ma żadnych klocków, a pomysł na zagospodarowanie reszty finansów jest taki, żeby kupić większy dysk, bo ten ma 250GB i ledwo wystarcza. Co rozumiem. Więc sprawdzę kartę z tym zasilaczem i będę myśleć nad nowym jeżeli się okaże, że nie da rady. [Mam też zasilacz CX400, który jest sporo nowszy, ale wątpię, żeby był lepszy, już dwa razy był na gwarancji naprawiany, wyjątkowo felerna sztuka]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...