Skocz do zawartości

GTX 970 czy R9 390x


Recommended Posts

Cześć,

Planuję kupno nowej karty graficznej, ale jak zapewne się domyślacie mam dylemat którą kartę wybrać. Z tego co widziałem to obie karty wydajnościowo wypadają różnie: raz jedna jest lepsza, raz druga. Co wybrać?

Aha, jeszcze wspomnę że miałem pomysł żeby kupić tego Radeona i za parę lat dokupić coś pod CF (8 GB VRAM) ma to sens?

Link to post
Share on other sites

GeForce GTX970 ze swoim 3,5 GB VRam dzisiaj może być już przestarzała do nowych gier nawet w FullHD. Wiem po sobie. Teraz wybrałbym raczej coś z 8 GB VRam.
CF ogólnie nie ma sensu, chyba że potrzebujesz tego pod naprawdę konkretne rzeczy.

Za X lat to wyjdzie znowu coś nowego i CF itak straci sens.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

To ciekawe bo moja 970-tka jakoś dźwiga obecne tytuły w high+ i to nie w full hd a 2560x1080... AMD to kiła i mogiła - sparzyłem się na tym złomie za czasów 7970 i nie wrócę już do tej marki. 

 

Radzę poczekać na nowe układy od nvidii które pewnie w sklepach zawitają w okolicy lipca. 

Link to post
Share on other sites

To ciekawe bo moja 970-tka jakoś dźwiga obecne tytuły w high+ i to nie w full hd a 2560x1080... AMD to kiła i mogiła - sparzyłem się na tym złomie za czasów 7970 i nie wrócę już do tej marki. 

 

Radzę poczekać na nowe układy od nvidii które pewnie w sklepach zawitają w okolicy lipca. 

 

Ja na radeonie r9 390 gram w 4k i większość gier na max detalach. Czasami  zmniejszam wygładzanie.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe bo moja 970-tka jakoś dźwiga obecne tytuły w high+ i to nie w full hd a 2560x1080... AMD to kiła i mogiła - sparzyłem się na tym złomie za czasów 7970 i nie wrócę już do tej marki.

 

W moim poście tutaj nieco więcej info: http://forum.benchmark.pl/topic/211371-gtx-970-czy-to-jest-już-pora-na-sprzedaż/#entry2132642 (post #9)

 

Ogółem mi tam się Radeony podobały. Miałem trzy do tej pory. Jakiegoś specjalnie lepszego upgrade'u (poza wydajnością ofkorz) przy sterownikach i działaniu GTX970 nie miałem, żebym miał tęsknić za NVidią. Oba obozy mają swoje problemy i zalety.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe bo moja 970-tka jakoś dźwiga obecne tytuły w high+ i to nie w full hd a 2560x1080... AMD to kiła i mogiła - sparzyłem się na tym złomie za czasów 7970 i nie wrócę już do tej marki.

 

Radzę poczekać na nowe układy od nvidii które pewnie w sklepach zawitają w okolicy lipca.

Akurat 7979 to były bardzo udane modele - miałem i chwale.

 

390x bedzie wydajniejszy od gtx 970 - przy Full hd są to nieznaczne różnice. 390x rozkręca sie przy wyższej rozdzielczości.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

 

 

. AMD to kiła i mogiła - sparzyłem się na tym złomie za czasów 7970 i nie wrócę już do tej marki.
  Chyba coś ci się pomieszało  sprawdź sobie testy w nowych grach , sam mam r9 390 msi karta doskonale radzi sobie w  w grach zwłaszcza  w tych najnowszych gdzie gtxa 970 zostawia daleko w tyle i dodatkowo ma 8gb V ram gtx 970 tylko 3,5gb co już nie zawsze  wystarcza do ful hd a co dopiero w 2560x1440  .
Link to post
Share on other sites

A czy warto dopłacać te ok. 300zł do 390x skoro jest 390, którą można zawsze wykręcić? Przecież 390 to konkurent cenowy 970, skąd pomysł akurat na 390x?

 

Nie mówiąc nawet o tym, że sterowniki Nvidii mają interfejs i funkcjonalność chyba sprzed dekady.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

najlepszą wersja radeonów jest saphire nitro jak kupujesz 390/390x to tylko te 

ogólnie teraz 390 lepiej spisuje się w grach od 970 do 390x nie warto dopłacać po podkręcasz i masz to samo 

najlepszym wyborem będzie 390 ALE musisz mieć zasilacz min 420w na 12V i CPU i5 4460 w górę najlepiej wersja K

linki 

nitro 390

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

nitro 390x

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-390x-nitro-tri-x-8gb-gddr5-512bit-dvi-hdmi-3xdp-11241-04-20g-829618/

Edytowane przez tobexor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
390x bedzie wydajniejszy od gtx 970 - przy Full hd są to nieznaczne różnice. 390x rozkręca sie przy wyższej rozdzielczości.

|

Zamierzam grać tylko w FullHD.

|

A co do mojego komputera to:

Procek: i5 4440

Płyta: B85-G od Asusa

RAM: 2x 4GB 1600 MHz

Zasilacz jest jakiś no-name więc i tak niedługo kupuję nowy

 

Edytowane przez patryksew
Link to post
Share on other sites

 

 

Zamierzam grać tylko w FullHD. | A co do mojego komputera to: Procek: i5 4440 Płyta: B85-G od Asus
  , przykro mi to stwierdzić ale r9 390 przy twoim Procku nie rozwinie skrzydeł  jeśli nie planujesz zmiany na coś wydajniejszego przynajmniej  core i5 4690k @ 4,2ghz - 4,6ghz   w najbliższej przyszłości  to sobie odpuść  tą kartę i wybierz gtxa 970
Link to post
Share on other sites

Ja na radeonie r9 390 gram w 4k i większość gier na max detalach. Czasami  zmniejszam wygładzanie.

Dodaj, że w 15-25kl/s

Wracając do kwestii procesora.

Tak wygląda wydajność NV i AMD na na słabszym procesorze i5 6400 3.1Ghz.

 

 

Ze względu na procesor autor tematu na 390 będzie tracił ~15% względem NV,

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę że czy nv czy amd to zadna z tych kart nie pracuje na 100% a procesor prawie zapchany na maxa. Nigdy nie widziałem jeszcze swojej i7 w gta tak zmęczonej a prawie zawsze  gpu wykorzystywane jest w 100%.

W PC siedział i5 6400 3.1Ghz a nie i7.

To jest test pokazujący różnice w działaniu sterownika. Jak widzisz obydwie karty nie były w pełni wykorzystywany i procesor trzymał wydajność. Różnica wydajności wynika z działania sterownika W takiej sytuacji na AMD tracisz nawet do 25%.

Wniosek jest prosty - do kart AMD potrzebny jest mocniejszy procesor.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W PC siedział i5 6400 3.1Ghz a nie i7.

To jest test pokazujący różnice w działaniu sterownika. Jak widzisz obydwie karty nie były w pełni wykorzystywany i procesor trzymał wydajność. Różnica wydajności wynika z działania sterownika W takiej sytuacji na AMD tracisz nawet do 25%.

Wniosek jest prosty - do kart AMD potrzebny jest mocniejszy procesor.

Wniosek trafny, ale wysyłasz link do filmu w którym porównujesz nie tą klasę wydajnościową. 290x do 980? Naprawdę?

 

I nie, nie wynika to z działania sterownika (u AMD), tylko z skopanej konstrukcji rdzenia GCN, który w DX11 traci sporo wydajności.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Wniosek trafny, ale wysyłasz link do filmu w którym porównujesz nie tą klasę wydajnościową. 290x do 980? Naprawdę

A co ma do tego klasa wydajnościowa karty skoro procesor blokuje zarówno 290X jak i GTX980.

Mogę porównać 290X do TitanaX i wyniki będą takie same jak w materiale. :roll:

Link to post
Share on other sites

Chłopie czy Ty rozumiesz, że w tym teście procesor trzyma wydajność! Włoże TitanaX zamiast GTX980 i będziesz miał takie same wyniki jak na GTX980.

Tylko, że w Twoim teście procek w ani jednym miejscu nie był obciążony ponad 95%, trzymał się blisko 85-87% czasem skacząc do 90-91%, to co według Ciebie tą wydajność trzyma? Dźwig?

 

Jak mi wytłumaczysz co konkretnie sprawia, że wyniki są takie a nie inne, zwrócę honor.

 

EDIT: Wciąż czekam

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Tylko, że w Twoim teście procek w ani jednym miejscu nie był obciążony ponad 95%, trzymał się blisko 85-87% czasem skacząc do 90-91%, to co według Ciebie tą wydajność trzyma? Dźwig?

 

Jak mi wytłumaczysz co konkretnie sprawia, że wyniki są takie a nie inne, zwrócę honor.

 

EDIT: Wciąż czekam

To procesor trzymał wydajność od samego początku do końca. Różnica wyników dotyczy sterownika.

masz tutaj test 3.1Ghz vs 4.5Ghx

R9 290X

 

GTX980

 

Poszły wyniki do góry na 4.5Ghz?

​Poszły - bo procesor trzyma wydajność.

 

Podkręcając procesor z 3.1Ghz na 4.5Ghz (45%) wyniki zarówno na 290X jak i 980 wzrosły liniowo o ~45%.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...