Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chcialem zrobic upgrade kompa i zastanawiam się jakie podzespoły mógłbym wymienić.

 

Mój komp:

obudowa : Modecom Harry

płyta główna : Gigabyte (tego nie będę wymieniać) Socket AM3

procesor: AMD Athlon II x4 630 BOX

Zasilacz: OCZ ModXstream PRO 500W

Karta Graficzna: Radeon 5770 Gigabyte 1 GB

Pamięć: GoodRam DDR3 2 GB 1333MHz CL9

Zastanawiałem się nad kupnem nowego chłodzenia i może pamięci RAM na początek. Możecie coś doradzić ? Z gory dziekuje.

Link to post
Share on other sites

Win 7 żre około 650 MB ramu. Zawsze myślałem ze muszę dokupić jeszcze 2 GB bo mi mało. Pożyczyłem od kuzyna na tydzień 4GB i nic. Przyrost zerowy, bo nic mi nie zżera powyżej 2GB (pewnie do 2,5 by doszło) Więcej RAM-u do gier na razie nie potrzeba.

1,5GB ramu (mowa ze dla gry) Spokojnie wystarczy, na razie jak najwięcej zjadł mi Black Ops - 1GB.

Jeżeli planujesz OC to wymiana chłodzenia wskazana, a przyrost może być całkiem spory.

Link to post
Share on other sites

Win 7 żre około 650 MB ramu. Zawsze myślałem ze muszę dokupić jeszcze 2 GB bo mi mało. Pożyczyłem od kuzyna na tydzień 4GB i nic. Przyrost zerowy, bo nic mi nie zżera powyżej 2GB (pewnie do 2,5 by doszło) Więcej RAM-u do gier na razie nie potrzeba.

1,5GB ramu (mowa ze dla gry) Spokojnie wystarczy, na razie jak najwięcej zjadł mi Black Ops - 1GB.

Jeżeli planujesz OC to wymiana chłodzenia wskazana, a przyrost może być całkiem spory.

A w jakiej grasz rozdzielczości?

 

 

Chłodzenie:

a) tanio - Zalman Performa

b) kompatybilnie w przód na 6 lat - Noctua

 

Ram możesz dokupić taki sam.

 

nie gram tak często ale zauważyłem że niektóre gry GTA IV , BF Bad Company 2 i inne czasami mi warpią... Chyba zdecyduje się na zakup kości RAMu

To może być też wina Athlona (mało pamięci cache) albo karty graficznej (mam kartę o podobnej wydajności, gram w fullhd i przestawiłem BC2 na dx9, niektóre opcje na średnie, reszta na maxa).

Link to post
Share on other sites

IMO najsłabszym (ogólnie) punktem twojego kompa obecnie jest obudowa :D Bierz Gladiusa lub jakiegoś Cooler Mastera, wg upodobań. :) Do tego chłodzenie na procka + OC. Zalman performa będzie wystarczający do standardowego OC. Jeśli chcesz bardziej wydajnie/przyszłościowo to wybierz coś od Noctua (tak jak polecił Saiya-jin). RAM postawiłbym na 3. miejscu... jeśli wystarczy pieniążków to zamów go z resztą podzespołów :P

Przy lepszej wentylacji postaraj się o OC :) Na pewno trochę na tym zyskasz

Link to post
Share on other sites

Win 7 żre około 650 MB ramu. Zawsze myślałem ze muszę dokupić jeszcze 2 GB bo mi mało. Pożyczyłem od kuzyna na tydzień 4GB i nic. Przyrost zerowy, bo nic mi nie zżera powyżej 2GB (pewnie do 2,5 by doszło) Więcej RAM-u do gier na razie nie potrzeba.

1,5GB ramu (mowa ze dla gry) Spokojnie wystarczy, na razie jak najwięcej zjadł mi Black Ops - 1GB.

Jeżeli planujesz OC to wymiana chłodzenia wskazana, a przyrost może być całkiem spory.

A w jakiej grasz rozdzielczości?

 

 

Chłodzenie:

a) tanio - Zalman Performa

b) kompatybilnie w przód na 6 lat - Noctua

 

Ram możesz dokupić taki sam.

 

nie gram tak często ale zauważyłem że niektóre gry GTA IV , BF Bad Company 2 i inne czasami mi warpią... Chyba zdecyduje się na zakup kości RAMu

To może być też wina Athlona (mało pamięci cache) albo karty graficznej (mam kartę o podobnej wydajności, gram w fullhd i przestawiłem BC2 na dx9, niektóre opcje na średnie, reszta na maxa).

Gram w 1400x900. Myślę że autor tematu nie gra w fullhd.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...