Skocz do zawartości

Karta Wifi PCIe


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sword88,

Recommended Posts

Cześć, potrzebuję zmienić kartę sieciową do stacjonarki. Dotychczas użerałem się z adapterem usb TL-WN721N od TP-linka (btw. nie polecam tego dziadostwa). Często gubi sieć, tzn. karta się wyłącza i trzeba ją resetować. Bywa tak, że po odłączeniu i ponownym włożeniu do USB wyskakuje bluescreen.

 

Proszę o polecenie sprzętu w cenie ok. 60zł. Zraziłem się do TPlinka, edimaxa na USB też miałem i po prostu umarł.

 

Zastanawiam się nad http://www.x-kom.pl/p/74560-karta-sieciowa-pci-e-asus-pce-n15-80211-b-g-n-300mb-s.html

 

lub

 

http://www.x-kom.pl/p/74559-karta-sieciowa-pci-e-asus-pce-n10-80211-b-g-n-150mb-s.html

 

Moje pytanie brzmi: Czy asus z 2 antenami ma tylko i wyłącznie lepszą przepustowość, czy zasięg również będzie większy? Nie znam się za bardzo na tym, ale to chyba jest połączenie równoległe, to wydaje mi się, że tylko przepustowość będzie większa. Proszę o odpowiedź, bo nie chcę przepłacać;)

Link to post
Share on other sites

I Ty naprawdę wierzysz, że to autorska konstrukcja Asusa jak nawet tanie routery tej firmy to tania masówka zaflashowana softem Asusa (w przypadku routera moze być to zaleta). W przypadku karty to pewnie cokolwiek w opakowaniu Asusa a cała modyfikacja sprowadza się do modyfikacji sterowników żeby wyświetlały napis Asus.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie blok, router za dwoma ścianami. Router... TP-Link TL-WR841N. @cooger - może masz rację, ale jestem zrażony do TPlinka - rozważę inne propozycje, jak nie asus, to co w podobnej cenie? Co do routera, to działa jakoś, kolega na kablu nie ma problemów.

Edytowane przez Regenerate
Link to post
Share on other sites

nie ma co przepłacać, tak jak kolega pisze za logo asusa, zamów tp linka gdzieś na sklepie internetowym, potestuj i jak coś nie będzie grało odsyłaj. Najlepszym rozwiązaniem do bloku byłoby pasmo 5ghz ale potrzebowałbyś router i kartę. Niestety podejrzewam że nawarstwia się tych trochę sieci u Ciebie i stąd zrywa czasami, próbowałeś zmieniać kanał???

Link to post
Share on other sites

próbowałem, ale sprawdzałem sygnały sieci i nie było aż takiej tragedii z nakładaniem się sygnałów. (Większość sąsiadów to ludzie starsi, pewnie nie ma tyle routerów;)) Mój problem wynika stricte z wadliwego adaptera, bo na laptopach nie ma takich problemów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...