Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam  problem z dyskiem, w tej chwili mam podłączone 2 dyski SSD Plextor 128-M5S 2,5' oraz HDD WD 5400 rpm 2,5', gdy podłączam 3 dysk MAXTOR 320GB 7200 rpm 3,5' bios ani system nie wykrywa tego dysku zarówno w trybie IDE jak i AHIC, to samo się dzieje gdy mam podłączony sam dysk, nigdzie go nie widać słychać tylko klikanie z dysku. Jest to wymieniony dysk na gwarancji z poprzednim działo się to samo.


Z góry dzięki za podpowiedzi.


Link to post
Share on other sites

Dysk Maxtor. Jakie ma podłączenie SATA, ATA? Zasilanie jest bezpośrednio przez molex czy może adapter molex-sata? Jeśli dysk masz podłączony właśnie przez taki adapter zasilający to trzeba go sprawdzić w pierwszej kolejności, bo adapter może być uszkodzony. Istnieje możliwość, że zasilacz szwankuje. Dyski SSD i 2,5 cala nie pobierają dużo ale 3,5 calowy dysk już trochę ciągnie co może objawiać się właśnie w taki sposób i dysk nie może wystartować. Sprawdź jak możesz Maxtora w innym komputerze.    

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś problematyczny dysk, na innych gniazdach sata płyty głównej, czy dodatkowo sprawdzałeś na innym kablu sygnałowym. Zostaje jeszcze sprawdzić na innym sprawnym komputerze, jak wspomniał poprzednik, jako ostatnia opcja. Chociaż jak inne dyski są widoczne na danym komputerze, to sprawdzenie z innym kablem sygnałowym, czy na innym kompie , to są chyba już wymienione wszystkie możliwe opcje sprawdzeń, przed ponownym wysłaniem dysku do zwrotu.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites

Postaram się jutro sprawdzić, napięcia mierzyłem w zasilaczu i wszystko w normie, dysk sprawdzony na każdym wejściu sata oraz na każdym zasilającym, dalej to samo.


Witam, dziś sprawdziłem dysk na innym komputerze i objawy te same.

Edytowane przez michal2191
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...