Skocz do zawartości

i5 6600 - problem ze zintegrowaną kartą graficzną


Recommended Posts

Witam, posiadam taki zestaw jak w mojej sygnaturce.

 

Gdy włączam komputer jest wszystko ok, po wejściu do CS GO mam ~60 FPS, co jest stanowczo za mało, gdy ponownie uruchamiam komputer i wchodzę do CS GO jest już wszystko dobrze i mam ponad 110 FPS.

Zauważyłem że problem leży w karcie Intel HD Graphics 530.

Sprawdziłem wszystko programem CPUID HWMonitor.

Procesor trzyma na 4 rdzeniach stabilne taktowanie 3800-3900 MHz, temperatury po 2h grania nie przekraczają na najgorętszym rdzeniu 49 stopni Celsjusza.

Za to karta graficzna przy 1 uruchomieniu komputera, gdy gram w CS GO ma taktowanie zaledwie 350 MHz, dopiero po ponownym uruchomieniu komputera wyciąga swój max czyli 1150 MHz, dodam że mam zmieniony plan zasilania na maksymalna wydajność.

 

Wiecie może w czym leży problem?

Link to post
Share on other sites

Obserwowałem i było 350 MHz, a vsync nie jest włączony bo FPS skakały od 50 do np 75.

Problem znika po ponownym uruchomieniu, wtedy FPS w zależności od momentu dochodzą nawet do 180 a taktowanie jest 1150.

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites
Zaktualizowałem bios i sterowniki i dam znać.

 

Nadal to samo,  dopiero po ponownym uruchomieniu komputera karta ma właściwe taktowania.

 

Pytanie czy tylko przy CS GO tak jest... nie mam jak tego sprawdzić, może to wina właśnie CS GO... nie wiem.

Jutro zainstaluje Gothic 3 i zobaczę czy w sytuacji gdy w CS GO jest tylko 350 MHz czy tak samo będzie przy Gothic 3.

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie czy tylko przy CS GO tak jest.

 

 

Również tak mam, czasem limituje się do 350 i wydajność znacznie spada.

W BIOS wszystko poprawnie ustawione, nowe sterowniki, BIOS, ustawienia ale raz jest 350Mhz innym razem prawidłowo ponad 1Ghz  

 

 

Nie znalazłem rozwiązania. Myślałem, że wszystko jest okej i właśnie włączyłem BF4 i mam 20-30fps na minimalnych ustawieniach, parę godzin wcześniej było tak 

 

http://i.imgur.com/nkblWCkl.jpg

 

 

Możliwe, że powodem może być usypianie PC, nie wiem.

Link to post
Share on other sites

No to nie ma sensu żebym szukał innych gier do porównania skoro ty masz ten sam problem, przynajmniej teraz widzę że to nie tylko u mnie.

Właśnie ja też mam w Win10 wszystkie opcje OK a problem rozwiązuje uruchomienie komputera ponownie...denerwuje mnie to bo co może naprawiać uruchomienie komputera?

Edytowane przez marcin325
Link to post
Share on other sites

No to nie ma sensu żebym szukał innych gier do porównania skoro ty masz ten sam problem, przynajmniej teraz widzę że to nie tylko u mnie.

Właśnie ja też mam w Win10 wszystkie opcje OK a problem rozwiązuje uruchomienie komputera ponownie...denerwuje mnie to bo co może naprawiać uruchomienie komputera?

 

wejdź w  PANEL STEROWANIA > OPCJE ZASILANIA > wybierz profil > WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...