Skocz do zawartości

Profesjonalny komputer


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Grafika 2D i 3D

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 10000zł

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie

 

Potrzebuje płyty głównej w formacie który pozwoli mi go zmieścić do tej budy - http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-evolv-microatx-mini-itx-czarny-ph-es314e-bk-667732/. Niestety niczego nie mogę takiego znaleźć.

Procesor to najpewniej i7 6700, ponieważ nie będzie robione OC.

 

Chcę pozbyć się HDD'ka dlatego zastanawiam się nad tym http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-evo-2-tb-sata3-mz-75e2t0b-eu-767069/

  Sam nie wiem czy to dobry wybór, nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja z zużywalnością SSD'ków, jednak komputer będzie używany do dość ciężkich grafik, więc nie wiem czy pozbycie się magazyna w postaci HDD to dobry krok, czy jeszcze na to za wcześnie.

 

Co do grafiki, to czytałęm o quadrach, tylko że taki np. m6000 jest dwókrotnie droższy od całego budżetu. Jest jakiaś alternatywa czy po prostu brać GTX 980 Ti?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera: Grafika 2D i 3D

Niewiele to tutaj mówi. Konkretne programy podaj, tak samo z jakich silników korzystasz. Ile z tego to modelowanie,a ile rendery. 

 

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie

Tutaj to jest konieczne niżeli zbędne. Przemyśl to sobie. Wyżej taktowany CPU daje większe możliwości przy projektowaniu z racji, ze soft w większości przypadków korzysta wtedy w 90% z procesora, liczona jest w tym momencie cała geometria obiektu. Nie inaczej ma się sprawa przy renderingu, taki CPU po OC do 4,4GHZ da CI wzrost wydajności o 30-40%.

 

 

Co do grafiki, to czytałęm o quadrach, tylko że taki np. m6000 jest dwókrotnie droższy od całego budżetu.

Jakie masz monitory zacznijmy od tego. Podasz progrmay wtedy będzie wiadomo czy potrzebujesz quadro , czy też wystarczy GTX.

Podaj na czym do tej pory pracowałeś, jak duże są to tez projekty i czego dotyczą. 

Link to post
Share on other sites

Komp nie jest dla mnie, dlatego nie precyzowałem dokładnie co i jak. Na pewno używany będzie photoshop i blender (modelowanie jak i renderowanie w cycles, V-ray ale nie wiem czego będzie więcej. Może po prostu wytłumacz mniej-wiecej zależności między typem grafiki a podzespołami).

Jeśli chodzi o OC, to w porządku.

 

Co do monitorów to sprawa jest taka...że nie mam zielonego pojęcia do czego to będzie podpięte. Jak istotne jest to info dla złozenia kompa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...