Skocz do zawartości

Czy i3ka 6100 pociągnie GTX 970?? :)


Recommended Posts

Witam. :)

 

Znajomy mój posiada i3kę 6100 3.7Ghz i planuje zakup karty.Co doradzicie brać gtx 970 czy 960? Nie chciałby oszczędzać ma do wydania na kartę 1600 zł. A jako ze 970 jest mocniejsza o około 30% od 960ki woli dopłacić do 970ki. Nie jest hardcorowym graczem,a taka 970ka mniej wydziela ciepła i jest oszczędna ja mu tak doradzam.  :)

 

Gra raz-dwa w tygodniu jak ma czas.Procesor nie planuje wymieniać.Do biurowych zadań mu wystarcza. :) nie tworzy filmy,nie renderuje,po prostu potrzebuje coś   sensownego i mocniejszego. ;)

 

 

Zasilacz: Be Quiet 500W Pure Power 9 BOX

 

Płyta: ASUS B150 PRO GAMING D3 (B150 2xPCI-E DDR3)

 

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Do tej i3 można wrzucić GTX970. Jezeli jednak grywa się okazjonalnie to nie wiem czy jest sens.

P.S. Sam pchnąłem GTX970 i 750 mi wystarcza ...

Spytaj kolegi czy musi mieć detale na prawie maxa , jeżeli wystarcza mu powiedzmy średnie to GTX960 wystarczy.

Edytowane przez GergG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mogę się mylić ale wydaje mi się że najrozsadniej było by sprzedać i3, kupić i5 i do tego 960. Napewno wzrost wydajność w grach będzie wyższy. Zresztą wystarczy zobaczyć jakieś testy sprzęty w grach a można dojść do podobnego wniosku.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

T znaczy on jest w stanie zapłacić 1600 zł za grafę byle mieć normalne ustawienia,a a nie zaniżone i tp. Tak zrozumiałem :)

 

Niech łyka GTX 970 i się nie zastanawia. i3 6100 ma wydajność zbliżoną do i5 4460 w grach wielowątkowych, a tam gdzie gry siedzą na 1-2 rdzeniach ciśnie prawie wszystkie i5 jakie są na rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i3_6100_skylake_ze_sredniej_polki_cenowej?page=0,31

 

Niby jakim cudem i3 6100 cisnie i5 w grach? Moze po OC 4,5ghz na z170. i3 to inna polka niz i5.

Ogolnie do i3 powinno sie polecac karty okolo 20-25% slabsze niz do ich odpowiednkow z i5. Optymalna karta pod ten procesor to gtx 960 lub r9 380.

Zwlaszcza ze ten i3 to najslabsza wersja skylake.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Doradziłem mu szczerze, aby chociaż rozważył zakup i5ki 6400 nawet używanej. Pomyśli :)

 

Jak mówiłem, nie narzeka na brak mocy w i3ce,więc....

 

Czy taka i5ka 6400 poradzi z GTX 970? :)

Najsłabszy skylake i5 6400 to poziom i5 4570/90. Spokojnie da rade.

Według mnie skoro stac go na 970 to czemu nie??? Jesli bedzie sie nudzic to za jakis czas moze i3 zmienic na i5 i bedzie git...sam tak mialem ze karta sie nudzila, po zmianie podzespołów juz tak latwo nie miala ;)

Podzespoly trzeba dobierac z glowa. Najslabszy podzespol zaniza wydajnosc całkowitą.

Co to znaczy ze sie znudzi? 970ka bedzie sie troche nudzic.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niby jakim cudem i3 6100 cisnie i5 w grach? Moze po OC 4,5ghz na z170. i3 to inna polka niz i5.


Umiesz czytać ze zrozumieniem co się pisze ? Wrzucasz link do gry która potrafi wykorzystać 8 rdzeni, może wrzuć do takiej co siedzi na jednym rdzeniu gdzie większość i5 wymięka :

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i3_6100_skylake_ze_sredniej_polki_cenowej?page=0,16

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/i3_skylake/charts/def/sc2.png
 

 

 

Ogolnie do i3 powinno sie polecac karty okolo 20-25% slabsze niz do ich odpowiednkow z i5. Optymalna karta pod ten procesor to gtx 960 lub r9 380.

 

Tylko że ten i3 jest cholernie wydajny i łamie zasady. Jeśli by chodziło o Radeona to się zgodzę że 380 byłby optymalnym wyborem ale przy GTX-sie można już wcisnąć 970. Jeszcze raz powtarzam że średnia wydajność w grach jest na poziomie i5 4460 bo wysokie zegary i nowoczesna architektura w tym wypadku dają sporo w porównaniu do poprzednich generacji:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/i3_skylake/charts/def/gry.png

 

 

 

Zwlaszcza ze ten i3 to najslabsza wersja skylake.

 

Ma najlepszy stosunek wydajność/cena. Nikogo nie zbawi 5 % różnicy w wyświetlanym fps za które trzeba by zapłacić 30 % więcej.

 

 

 

Podzespoly trzeba dobierac z glowa. Najslabszy podzespol zaniza wydajnosc całkowitą. Co to znaczy ze sie znudzi? 970ka bedzie sie troche nudzic.

 

Czyli  w wielu grach siedzących na grafice to i3 będzie się nudził bo 970 dostanie zadyszki. Nie ma tu złotego środka. Są gry które zajadą 980 Ti z Pentiumem i takie co zarżną i7 6700K@4,5 GHz z GTX 960.

Link to post
Share on other sites
Umiesz czytać ze zrozumieniem co się pisze ? Wrzucasz link do gry która potrafi wykorzystać 8 rdzeni, może wrzuć do takiej co siedzi na jednym rdzeniu gdzie większość i5 wymięka :

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i3_6100_skylake_ze_sredniej_polki_cenowej?page=0,16

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/i3_skylake/charts/def/sc2.png

 

 

Tylko że ten i3 jest cholernie wydajny i łamie zasady. Jeśli by chodziło o Radeona to się zgodzę że 380 byłby optymalnym wyborem ale przy GTX-sie można już wcisnąć 970. Jeszcze raz powtarzam że średnia wydajność w grach jest na poziomie i5 4460 bo wysokie zegary i nowoczesna architektura w tym wypadku dają sporo w porównaniu do poprzednich generacji:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/2015/i3_skylake/charts/def/gry.png

 

 

Ma najlepszy stosunek wydajność/cena. Nikogo nie zbawi 5 % różnicy w wyświetlanym fps za które trzeba by zapłacić 30 % więcej.

 

 

Czyli w wielu grach siedzących na grafice to i3 będzie się nudził bo 970 dostanie zadyszki. Nie ma tu złotego środka. Są gry które zajadą 980 Ti z Pentiumem i takie co zarżną i7 6700K@4,5 GHz z GTX 960.

A ja chętnie zobaczę grę, przy której 970 wespół z i3 zostanie zajechana. Tym bardziej 980ti z pentiumem. Polecam coś na myślenie bo większych głupot nie czytałem.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.guru3d.com/articles_pages/rise_of_the_tomb_raider_pc_graphics_performance_benchmark_review,9.html

 

Nowy Tomb Raider. Mam sparowanego GTX-a 970 z i3-4160 i rzadko kiedy karta się nudzi. Jeżeli karta jest w stanie wygenerować 80 fps, a procesor 70, to z jednej strony jest to ograniczanie, jednak z drugiej jest v-sync.

Odpowiadając na pytanie autora: warto kupić mocniejszą kartę, gdyż zdecydowanie poprawi to jakość rozgrywki, a procesor na ogół nie będzie problemem.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Rzadko kiedy w nowszych procesorach będziemy czuli to ograniczanie. Jeśli dany procesor jest silny na jednym rdzeniu (taka już specyfika DirectXów poniżej wersji 12) to można go parować z dowolną grafiką.
Gorzej jak się chce parować GTX970 z procesorem który jest słaby na jednym rdzeniu, jak np. mój stary AMD Phenom II X4 3,0 GHz. Tutaj jednak przepaść technologiczna w niektórych grach może okazać się za wysoka, aby miało to jakikolwiek sens, poza przejściowym stanem.

 

Dużo też zależy od gier w jakie się zamierza grać.

 

Z ciekawostek,
Na takim np. 3DMark06 GTX970 z i7 4790K 4,5 GHz się nudzi przeważnie na ledwo 30-40% obciążenia GPU. Ograniczeniem jest wyłącznie szybkość jednego rdzenia CPU, bo tak działają stare DirectX poniżej 12. i7 4790K na 4,5 GHz jest za słaby do tego programu, żeby w pełni wykorzystać moc GTX970. Ale wcale nie oznacza to, że generowana przez ten zestaw ilość FPS nie jest wystarczająca do komfortowego grania.

Podsumowując: punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. CPU i GPU należy dopasowywać do własnych potrzeb. Nie ma żadnych uniwersalnych reguł, które mówiłyby nam co powinniśmy ani czego nie powinniśmy robić.

A DirectX12 i Vulkan zamieszają tutaj jeszcze bardziej.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...