Skocz do zawartości

i5 760 czy Phenom II 955/965 ??


Recommended Posts

co Ty pier... gdzie phenom 3.2 sie dobrze spisuje???

 

dobrze to sie spisuje x3 na 3.8

 

zegar wazny a nie nazwa

 

opokaz mi test phenoma na 3.2 bo jak Ty nie pokazesz to ja pokaze taki gdzi nie nadaje sie do niczego

 

przyjelo sie ze nie ma roznicy z powiodu oc phenoma a nie ze bez oc jest dobrym- w stocku jest do du*y

 

po oc do 4.0 nie ma roznicy jaki procesor i dlatego sie proponuje osczedniosc wzgledem intela

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, zestaw dla gracza to powinien być w miare dobry procesor i jak najlepsza karta graficzna. Phenom niewiele ustępuje i5, a w grach to już różnica jest zupełnie marginalna. Jeśli chodzi o komp dla gracza to kasę zaoszczędzoną na procku warto dołożyć gdzie indziej.

Jak ustawi full detale graficzne i wysoką rozdzielczość, to i nawet 5ghz od intelowskiego i5 nie pomoże, fps będzie tutaj ustanawiał GTX280. Nie twierdzę, że i5 jest słabe, lecz jeśli chodzi o gry, to nie warto dopłacać 200zł do i5.

Link to post
Share on other sites

Pewnie zabrakło testów, lub kolega poszedł spać, jak bym wiedział ze nie spi od razu polecił bym Ci i5+płyte ASUSA żeby nie robić chłamu w temacie... :D

 

różnica nie warta 200 zł

 

Kazdy ma prawo głosu i wybory ale jak dla mnie nie ma sensu wykładać 200 zł wiecej na i5

Link to post
Share on other sites

http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... ing_4.htmlkazdy sam oceni - na moje 3.2 amd to za maloa napewno nie jest to roznica bez znaczeniaale amd wypada podkrecic to nie grzech to powinnosc:p

No i gdzie tam masz Phenoma vs i5? Ja tam widzę i7 który jest w całkiem innym segmencie wydajnościowym? To co pokazałeś to tylko dowodzi tego że Phenom II X4 955 spisze się w grach bardzo dobrze.

 

nie ma sensu wydawac wogole na phenoma skoro i3 jest wydajniejszy a conajmniej tak samo wydajny a kosztuje jeszcze mniej

Nie no takich bredni to już czytać się nie da... 2 rdzenie wydajniejsze od 4, no nic tylko pogratulować :D

Oprócz gier będzie pewnie coś od czasu do czasu pakował, wypakowywał, będzie chciał korzystać z dobrodziejstw wielozadaniowości Win 7 i 4 rdzenie przydadzą się napewno bardziej niż 2, tym bardziej że kolega nie planuje wymieniać części co 6 miesięcy, a co najmniej mieć je 2 lata i dłużej...

 

Zresztą nie sugerowałbym się lopezem, bo on we wszystkich tematach będzie twierdził że 2 rdzenie są super wydajne, trzeba kręcić i tyle, a 4 i więcej to się wcale a wcale nie opłaca, no bo świat stoi w miejscu i ani myśli o zrobieniu kroku do przodu... chwila, a może to lopez stoi w miejscu a świat idzie do przodu? :P

 

Wracając do tematu: Phenom 955 to dobry procesor i będzie świetnie spełniał rolę wydajnego CPU, ze względu na to że planujesz mieć go dosyć długo zainteresuj się wersją BE (Black Edition - odblokowany mnożnik) kiedyś pozwoli ci to na bezproblemowe dodanie mu kilku MHz ;) Nie jest może tak wydajny jak i5, ale gdy się nie chce płacić o 30% więcej za 10% większą wydajność, Phenom zdaje się dobrym wyborem.

Za zaoszczędzone pieniądze w porównaniu do platformy składającej się z i5, możesz kupić lepsze chłodzenie na CPU, albo jeszcze ramu więcej dołożyć ;)

Link to post
Share on other sites

a ja bym sie nie sugerowal Crossem bo jego swiat amd idzie wciaz "do przodu" i wciaz dostaje po d od dwuch rdzeni intela wielkie mi pojcie do przodu - cofaja sie , dokladaja jaj ktore nic nie znaczą

 

to sie nazywa parodia pojscia do przodu - zrobic 4 rdzenie ktore dostaja od od dwuch

zarty z tym przodem

 

czas kiedy AMD bylo od przodu skonczyl sie w czasach athXP - sam gdzis zasnąles

 

intel na 4 jajach jesl drozszy o 30% a wydajniejszy o 40%

a intel na dwuch jajach tanszy o 30% i taki sam a po OC obu wydajniejszy o 20%

 

nie ma zadnego sensu kupno AMD ewentualnie ow ath X3 z racji niskiej ceny

Link to post
Share on other sites

dokladnie ten sam argument slysze od 3 lat ze to juz niby czas najwyzszy

 

i gdzie ten czas

nigdy nie nastanie - bo gry nie mozna podzielic na wiele watkow zgranie bez przycinek tego byloby duzo trudniejsze niz w video

 

nigdy nie bedzie zadnych gier kozystajacych z wielu rdzeni i dajacych konkretny przyrost do dwuch - nigdy po trzech latrach zaczynam watpic ze wogole komukolwiek sie to uda

Link to post
Share on other sites

To po co redakcja testuje grafiki na CPU x4? skoro dwa rdzenie by wystarczyło, a biorąc pod uwagę bajki o niewykorzystaniu jakiejkolwiek wielowątkowości, wysoko podkręcony pentium 4 by dał radę.

Wszystko idzie teraz w wielowątkowość i gry także, a jeśli ktoś sądzi inaczej to jest albo głupi albo ślepy. Nawet jeśli nie obsługuje tego jakaś obecna gra, to w tle można coś wypakować, nagrać itd, bez klatkowania danej gry.

 

Już w nędznym Medal of Honor widać, że wielowątkowość się bardzo przydaje.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 11560.html

 

A weźmy np. jakąś rozbudowaną strategię - gra na dwóch rdzeniach byłaby już mocno uciążliwa.

Link to post
Share on other sites

Odpal sobie GTAIV chociażby na swoim i3, a później na phenomie i zobaczysz, że 4 rdzenie dają dużo... Obecnie czuć to w coraz większej ilości nowych gier. Phenom jest dobrym wyborem do kompa jako maszynki do gier... A już napewno bardziej przyszłościowym niż i3.

Link to post
Share on other sites

pentium 4 nie dal by rady bo ma nedzna i malo wydajna arcvchitekture - dokladnie to samo co obecne amd - cierpi przez architekture

 

po co mam kupowac i3 skopro gta swietnie smiga na E nie bede wywalal kasy po to by miec literke i

czekam na konkretne gry ktorym E nie wystarczy

Link to post
Share on other sites

gdy gry zaczną obsługiwać pełne cztery rdzenia to i3 sie moze schować :P a To juz nie długo nastąpi bo teraz każda nowa gra będzie przystosowana do 4 jajek :P

Już są gry, które obsługują więcej niż 2 rdzenie, ba do płynnego działania zalecają 3 albo 4 ;)

 

Przykłady?

GTA IV

Civilization V

Mafia II

 

A tych gier z miesiąca na miesiąc będzie przybywać. W Cywilizacje mój i5 na 3.6GHz nawet dostaje zadyszki i każdą kolejną turę przelicza coraz dłużej :/, więc lopez wybacz ale kolejny raz muszę napisać, że kompletne bzdury piszesz. Idąc twoim tokiem myslenia 1 rdzeń będzie lepszy od 2... :D

 

Kiedy ty wreszcie zrozumiesz, że komputera nie kupuje się na dzisiaj i jutro, a pojutrze nowego? Komputer kupuje się na co najmniej rok, dwa, a bardzo często wręcz na lata, więc, nawet jeśli lopez tam wyciąga jakieś wykresy i tylko on je interpretuje że C2D jest lepszy od Ph X4 i tylko w grach, to co można powiedzieć? Że nie interesuje go to że ty chcesz mieć ten komputer co najmniej 2 lata, a wciągu tego czasu coraz większą rolę będą odgrywały 4 i więcej rdzeni... Tak samo kiedyś było z 2 rdzeniami!

 

Z okazji wigilii życzę Wesołych Świąt :-)

Pozdrawiam

 

EDIT

nigdy nie bedzie zadnych gier kozystajacych z wielu rdzeni i dajacych konkretny przyrost do dwuch - nigdy po trzech latrach zaczynam watpic ze wogole komukolwiek sie to uda

To już jest obłuda z twojej strony! Dlaczego tak kłamiesz ludziom? Zachwalasz 2 rdzenie i grasz w gry korzystające z wielu rdzeni ty ;) !!! Twoje C2D to procesor wielo rdzeniowy (2 rdzenie)!! ;)

 

pentium 4 nie dal by rady bo ma nedzna i malo wydajna arcvchitekture - dokladnie to samo co obecne amd - cierpi przez architekture

A i5 to jaką ma architekture? Też starą?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/TESTY_CPU%2C_RAM%2C_Vintage-3331/strona/11560.html

Czytałeś to czy :) zgrywasz? :P

Link to post
Share on other sites

testy na benchmarku nawety poklazaly ze mafia wcale lepiej nie smiga dzieki rdzeniom

 

to samo wszystkie inne przyrost 10 procentowy uzyskany dzieki rdzeniom z latwoscia przeskakuje dolozenie do mocniejszej grafy i wiekszy zysk na slabszym z mocna grafom

 

i to co uzyskales drobne dzszieki rdzeniom na dwuch z mocniejsza grafa jest o wiele plynniejsze

 

czyli co nie rdzenie tylko grafa

 

taaa i5 na 3.6 muli oo tak dziwne ze moj E na 4.0 juz niczego nigdzie i w niczym nie muli a w gta gra sie na 50 klatek na dwuch rdzeniach z porzradna karta

 

ta producenci napisza wymagane 4 rdzebnie i ktos w to wierzy ? producent moze sobnie napisac cokolwiek bo np intel go o to poprosil :D

 

co to za test przytoczyles i co on ma pokazac ze moh chodzi dokladnie tak samo na dwuch jak na 4ech

Link to post
Share on other sites

testy na benchmarku nawety poklazaly ze mafia wcale lepiej nie smiga dzieki rdzeniom

 

to samo wszystkie inne prz\yrost 10 procentowy uzyskany dzieki rdzeniom z latwoscia przeskakuje dolozenie do mocniejszej grafy

 

i to co uzyskales drobne dzszieki rdzeniom na dwuch z mocniejsza grafa jest o wiele plynniejsze

 

czyli co nie rdzenie tylko grafa

 

taaa i5 na 3.6 muli oo tak dziwne ze moj E na 4.0 juz niczego nigdzie i w niczym nie muli a w gta gra sie na 50 klatek na dwuch rdzeniach z pozradna karta

 

ta producenci napisza wymagane 4 rdzebnie i ktos w to wierzey ? producent moze sobnie napisac cokolwiek bo np intel go o to poprosil :P

Z tobą gościu to nie ma sensu chyba rozmawiać? Bierzesz jakieś leki otępiające umysł czy jak? :D Ja mam i5 na 3.6GHz i wiem to z włąsnego doświadczenia, Ty masz 2 jajowca i śmiesz mi mówić że ja nic nie wiem o 4 rdzeniach? Bezczelny jesteś jakiś...

Link to post
Share on other sites

nic nie wiesz z wlasnego doswiadczenia

 

bo ja Ci mowie ze e na 4.0 niczego nie muli - brak karty ci muli

No tak, chyba się pomyliłem co do tych leków... mimo to Wesołych Życzę.

 

Co do tematu: Phenom X4 będzie doskonale spełniał wymagania gier zarówno dzisiejszych jak i nadchodzących tytułów. Dodatkowo codzienny komfort z 4 rdzeni jest wg. mnie nieoceniony. (Miałem wcześniej C2D E4400 kręconego i wiem jaka to różnica)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...