Skocz do zawartości

GTX 780 artefakty....


Recommended Posts

Wszystkie aktualizacje niestety posiadam.

 

Jestem zielony po prostu. 

 

Post numer 1000 :).

 

/EDIT:

 

Wyłączyłem w biosie kartę zewnętrzną - przełączyłem na zintegrowaną - potem znów na GTX 780 i znikły wszystkie artefakty i mogłem zmienić rozdzielczość na FULL HD bez problemów.

 

Teraz pozostaje sprawa sterowników. 

 

 

Hmmmmm.... ktoś coś ? :)

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Najlepszą opcją teraz będzie chyba sprawdzić własnie sam system - bo 10 może robić problemy (dosyć świeży system, na nim przeważnie występują jakieś komplikacje - najczęściej na nim).

 

Wiem, że to głupia robota (przeinstalowywanie, ustawianie później swojego systemu itp._, ale możesz zrobić sobie zrzut swojej partycji systemowej gdzieś indziej, a po testach win7 przywrócić ją i nie bawić się z ponownym ustawianiem wszystkiego :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli, że "gryzą" się ?

 

Możliwe zaraz sprawdzę THX !

 

Edit: Niestety nic to nie dało.

 

 

To będzie wina windowsa 10. Mam teraz znów artefakty bo mieszałem z tymi sterownikami, jednak jak włożyłem płytę od Windows XP to już przy botowaniu artefakty ustały a przy wgrywaniu plików obraz również był czysty, w każdym innym przypadku - bios, ekran pulpitu itp wszędzie są artefakty a przy próbie wgrywania windows XP nie - tak więc wniosek nasuwa się sam - winny jest WIN 10.

 

Teraz tylko jak z tym walczyć... pewnie nie zostanie mi nic jak tylko format :/ wyłączenie aktualizacji instalacja sterowników na czysty system.

 

 

Edit:

 

 

Zainstalowałem Windows 7 sterowniki nie chca sie instalować.... do tego wyskakują czasem te dziwne artefakty... czyli zero poprawy to samo jak na win 10.

 

Karta uwalona ? Dodam ze tylko ona jest używana reszta komputera nowa.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Może coś podczas wysyłki się stało z kartą, nie wiem sam...

 

Skoro na innym windowsie dzieje się to samo to możemy wykluczyć sprawę software'ową. Masz może kogoś, kto ma odpowiednio mocny (zasilacz) komputer, żaby przetestował u siebie tą kartę?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem identyczną sytuację z kartą znajomego . Też nie dało się zainstalować driverów i karta sypała artami co się okazało w czasie transportu uszkodzeniu uległy luty pod układem ( może na skutek wstrząsów kulki straciły prawidłowy styk z padami ) , jako że nie miał na nią gwarancji to zaryzykowałem i zreballowałem układ . myslalem tez nad ramem ale wydaje mi się że brak połączeń na pamięciach nie powodowałby problemu z instalacją a jedynie sypał by artami. Pomogło i karta dział po dziś dzień. Wszystko wskazuje że masz taką samą usterkę więc gwarancja ewentualnie wyspecjalizowany serwis powinien załatwić sprawę.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Dla świętego spokoju po pracy lecę do serwisu niech ją dla mnie sprawdzą i będę w 100% pewny ze to nie wina mojego sprzętu.

 

Druga sprawa karta do transportu była dobrze zabezpieczona i wysłana z opcja ostrożnie ale kto tam wie jak oni traktują te paczki.

Link to post
Share on other sites

Mogła być zabezpieczona najlepiej na świecie , ale kulki bezołowiowe są wyjątkowo podatne na mechaniczne uszkodznia z racji dużej kruchości. Wystarczyło że ktoś rzucił kartonem i problem się pojawił , może karta miała kiepską jakość lutów BGA od samego początku ale dopiero wymontowanie jej z obudowy i transport je ujawniły ( cięzko stwierdzić ). Mam stacje BGA i wymieniłem na niej setki układów ,więc mogę ci powiedzieć że na 100% układ sam w sobie nie uległ uszkodzeniu z powodu transportu. Poza tym GTX780 to duża i masywna karta na która oddziałowywują spore naprężenia więc tym bardziej wskazuje to na opisaną przeze mnie usterkę. Jeśli zdecydujesz się na naprawę poza serwisem to upewnij się , że będzie to ktoś kto zna się na robocie i wykona reballing a nie jedynie podgrzeje układ ( choć to też mogło by pomóc ale trwałość będzie znacznie mniejsza ).

Najlepiej wyślij ją na gwarancje , serwis nie będzie bawił się w reball i jeśli stwierdzą problem z funkcjonowaniem układu to go poprostu wymienią na nowy , ewentualnie otrzymasz całkiem nową kartę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie.

 

Dam znać co wyszło w serwisie.

 

EDIT:

 

Zaniosłem wczoraj cały komputer do serwisu, wlaśnie do mnie dzwonili i stwierdzono, że uszkodzona jest płyta główna.

 

Wiecej szczegółów sie dowiem jak pójdę odebrać komputer.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Daj znać jak sprawa się potoczy , sam przebywam poza Polską i jestem ciekaw jak się ma sprawa gwarancji na sprzęt zakupiony w PL .GTX 970 to dobra karta , wbrew temu co niektórzy mówią .

Edytowane przez Arekko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wysłałem kartę do Polski potem została wysłana do sklepu gdzie była kupiona >>> Sklep przyznał mi rację czyli problem z kartą ewidentny. Karta pojechała dalej do serwisu Gigabyte gdzie może poleżeć sobie 14 dni roboczych. Zobaczymy czy będą "to ratować" czy dadzą coś nowego. 

 

W zastępstwo kupiłem sobie XFX 7970 Ghz edition.

 

To na tyle przygody z Gigabyte GTX 780 ! 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Normalnie kabaret i jescze negatyw kartę wysłałem sprawną wyciągniętą prosto z komputera była gwarancja po co miałbym sprzedawać uszkodzoną nie jestem żadnym oszustem najpierw pisał pan że sprawdzali ją w serwisie w polsce żadnych problemów nie było pózniej że płyta główna uszkodzona a na końcu karta to jak to było co wadliwa płyta uszkodziła moją kartę i co zwala pan na mnie tak? i jescze jakieś zwroty za kuriera...  Ale czego można się spodziewać po użytkowniku który ma 8 negatywnych  komentarzy ja jestem na allegro od 2009 roku nie jestem handlarzem  same pozytywy nigdy wżyciu nikogo nie oszukałem! 

Edytowane przez waldinho86
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...