Skocz do zawartości

Lenovo G560 - Odzyskanie Windows7 z windows10


Recommended Posts

Siemanko,

mam problem z laptopem Lenovo G560.

 

Ktoś wcześniej zainstalował aktualizację do windows 10. Niestety 30dni minęło i nie można już sobie wrócić do Windows 7 do którego naklejka jest pod spodem laptopa. Nie mogę też zrobić płyt recovery z windows 7 :/

 

Jak się uratować i zainstalować Windows 7 na kluczu z laptopa? Niestety przed przejściem pod nowy system nikt nie zrobił płyt recovery. Laptop jest osób starszych (babcia) więc nie wiedzieli o czymś takim. Jak mogę im pomóc?

Link to post
Share on other sites

Jest "Partycja OEM" która waży 15GB prawie.

Można z niej jakimś cudem zrobić czystą instalację Win7 do stanu tak jak bym kupił dopiero laptopa?

 

POPRAWKA!!

Ta partycja ma pojemność 15GB ale .. jest cała wolna!! :/ Nikt tego nie formatował, była tylko aktualizacja systemu do Win 10 :/

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Chodzi o przywracanie z poziomu Lenovo OneKey Rescue?

Jeśli tak to automatycznie załącza się narzędzie napraw i odzyskiwania z Windows 10. Próbowałem już w tym kierunku i niestety ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

 

Jedyny ratunek to chyba dorwać płytę z systemem czystym Win7 Home Premium i próbować wgrać klucz z naklejki... Tylko skąd wziąć taką kopię?

Link to post
Share on other sites

Najpewniej przejść się do sklepu komputerowego i poprosić o wykonanie kopii.

 

Klucz z naklejki bez problemu się aktywuje, 

Windowsy z torrentów to trochę loteria, chociaż z drugiej strony możesz zadzwonić do pomocy lenovo i zapytać ile liczą sobie za kopię na płycie, HP dla przykładu liczy sobie tylko za koszt wysyłki do tych laptopów do których były one dodawane do pudełka i nie ma problemów nawet z leciwymi laptopami.

Link to post
Share on other sites

Ściągaj z sp. Ja musiałem aktywować klucz telefonicznie. 10min z automatem i sprawa załatwiona.

Jest jeszcze możliwość ściągnięcia ze strony MS po wpisaniu klucza, ale nie pamiętam adresu.

Edytowane przez Dayan
Link to post
Share on other sites

Ta strona oficjalna Microshitu to jakaś porażka, większość ludzi którzy by z tego korzystali to tacy co mają laptopy - niestety ale takie "brandowane" przez Lenovo czy inne marki Windowsy nie rozpoznaje - tylko przydatne dla kogoś kto miał BOX'a :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...