Skocz do zawartości

Zasilacz do małego potworka


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników :) 

 

Poszukuję dobrego zasilacza do tego komputera : (wcześniej miałem Super flower 550w GOLD - ale nie wytrzymał i padł)

 

Procesor : Intel I7-4770K

Dysk : WD 2 x 1 TB

Dysk SSD : Samsung pro 128 GB

Karta graficzna : Gtx 770 4 gb

Płyta główna: Asrock z87 extreme

 

Szukam zasilacza do 600 zł ale cieszyłbym się jakbym dostał dobry zasilacz w troszkę niższej cenie 

 

Pozdrawiam i dziękuję ^^

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, miałeś pecha. SF powinien dać radę. Za tą cenę, możesz zajrzeć prawie do zasilaczowej ekstraklasy. Enermax Platinum, Corsair RM 750i, Be-Quiet Dark 550W, Antec 750W, mocniejszy od poprzednika Corsair 850W (pewnie z jakiejś starszej serii) Cooler Master V550W, B-Q Straight Power 750WEVGA Supernova 750W, XFX XTR 750 Black, Corsair RM 750, Enermax Revo XT 730W - to wszystko zasilacze, które powinny być godne zakupu Za mniej, niż 400 masz Cooler Mastera G750M. Tylko 80+ Bronze, ale polecano G550M, jako zasilacz z techniką DC-DC. Nie psuł się, na forach na niego nie narzekali (ja nie widziełem). Wszystkie poprzednie to ekstraklasa zasilaczy. Wybór jest Twój.

Link to post
Share on other sites
Entuzjasta 501 postów GG:3062147 Miejscowość:Bydgoszcz Napisano dziś, 11:17 Polecam bardzo niedoceniane zasilacze EVGA http://www.morele.ne...0650-v2-742048/  Ja aktualnie siedzę na wersji 750 W (zero problemów) a i gwarancja 10 lat po rejestracji na stronie producenta....

Nie, to nie jest G2 ( nawet nie blisko ), GS nie kupuj 

 

jeśli chcesz czegoś najlepszego w tym budżecie to bierz SF leadex platinum 550W/650W 

 

ps ten wcześniejszy zasilacz to był leadex, czy inna seria 80 + gold od SF ? 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam przez dłuższy czas byłem zajęty a to matura pora na znalezienie dorywczej wakacyjnej pracy ale koniec końców należy wybrać i kupić ten zasilacz. Mój wybór padł na Corsair RM 750x - czy to dobry wybór zasilacza do takiego sprzętu jaki posiadam ? 

 

Z góry dziękuję 

Link to post
Share on other sites

Trudno mi na chwilę obecną powiedzieć jakie zmiany będą dotykały mojego komputera na przestrzeni lat czy  z czasem coś czy ogółem go przebuduje ... Zastanawiam się również nad tym zasilaczem co miałem  ... Super Flower 550W Gold

Co wy na to  ?

Link to post
Share on other sites

EVGA 10 lat gwarancji masz po zarejestrowaniu produktu na stronie (to chyba świadczy o tym że producent jest pewny swojego produktu) nie leć po kosztach tylko zainwestuj w dobrą podstawę do pc a będzie długo służył. Fuckupy się zdażają nawet najlepszym.

 

https://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-g2-80-plus-gold-550-watt-220-g2-0550-y2-757740/

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

EVGA G2 to to samo co SF leadex gold ( evga korzysta w G2 z oem super flower leadex gold ) 

O ile świetne wykonanie i parametry to niestety już od 100W obciążenia wentylator rozkręca się do 1000rpm w obu 
Więc nie nadaje się do wyciszanych zestawów ( do zwykłych oczywiście się nadaje ) 

Link to post
Share on other sites

Ja juz jestem po zakupie zasilacza. Też szukałem dobrego i nadającego się pod moją jednostkę. W moim przypadku wybór padł na SF Leadex 650w Gold. Podczas wyboru nie będę ukrywał że dużą rolę odegrała też cena.

Zasilacz jak do tej pory (2 tygodnie chyba) sprawuje się elegancko, wogóle go nie słychać. Nie wiem za bardzo jak jest obciążany ale podczas gry w BF3 multiplayer nawet nie wiem czy się załącza(ustawiony jest na opcję eco). Kiedy podłożę rękę pod otwór wentylacyjny nie czuje wywiewu.

Polecam albo tak jak kolega wpomniał idź w Platinum.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Czy ten zasilacz który miałem lub zaproponowałem to jest lecenie po kosztach ?

RMx jest dobrym zasilaczem, choć polecany ze względu na ciszę ( parametrami jest porównywalny do leadexa gold ) co do samej jakości Channel Well Technology jest na poziomie, lub minimalnie niżej od SF moim zdaniem 

Choć znowu SF tez jest minimalnie niżej niż taka delta, czy seasonic 

 

więc podsumowując, jest to dobry zasilacz 

na pewno lepszy niż 98% reszty zasilaczy 550W na rynku( i prawie najcichszy semipasywny zasilacz na rynku ) 

 

no chyba że pytałeś się o leadex-a gold ? 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

RM550x
SF leadex gold 550/650W == EVGA G2 550/650W ( wersje 550W w obu mają gorszą mapę wentylatora, dlatego podane są 650W jako alternatywa z lepszą mapą )
SF leadex platinum 550W == EVGA P2 550W 

ewentualnie coś opartego o seasonic KM3 lub XP2 ( ale nie są już ciche i zdarza się piszczenie cewek i mają gorszą filtrację od wszystkich podanych wcześniej ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

SF leadex Gold 650W czy SF leadex Platinum 550W  ? Cena różni się o 10 zł na 650W więc różnica nie wielka :D Wybierzcie i uzasadnijcie i zamykamy ten temat :D

 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc tą udzieloną i tą na którą jeszcze czekam :)

 

P.S Jestem człowiekiem który w swoim życiu miał wiele problemów z gwarancją ... produktów w razie W wołałbym już oddać zasilacz i się dogadać ze sklepem ... Polecane zakupy sprzętu komputerowego w sklepie ?

Edytowane przez armixon
Link to post
Share on other sites

 

 

SF leadex Gold 650W czy SF leadex Platinum 550W  ?

oba zasilacze sa oparte o tą samą platformę ( w platinum parę modyfikacji dla poprawy efektywności, nie ma większych różnic ani w regulacji, ani filtracji,ani w innych osiągach ) i mają podobną mapę wentylatora, czyli tryb pasywny do tam ok 275W obciążenia i później poniżej 700rpm do ok 500W   

Jeśli nie ciśnie cię na 80+ platinum to możesz brać leadex gold 650W 

Na serio nie ma większych różnic prócz efektywności 
 

650W mógłby się przydać, gdybyś chciał wsadzić więcej niż jedną kartę do PC, np korzystając z DX12 


 

 

P.S Jestem człowiekiem który w swoim życiu miał wiele problemów z gwarancją ... produktów w razie W wołałbym już oddać zasilacz i się dogadać ze sklepem ... Polecane zakupy sprzętu komputerowego w sklepie ?
 

Ogólnie zasilacze SF są dostępne tylko w 2 sklepach ( komputronik, karen i morele ) więc zbytnio nie ma w czym wybierać
Link to post
Share on other sites
Co rozumiesz przez efektywność ... ?

mam na myśli sprawność zasilacza

 

 

kimputronik i Karen mniej znane...

karen to jest sklep internetowy ( z tego co pamiętam ma wiele wspólnego z komputerkiem, więc liczę je za jeden sklep ) 

Ogólnie komputronik ma trochę lepsze opinie, lub po prostu morele ma gorsze względem reklamacji. 

 

Ogólnie komputronik jest największym sklepem komputerowym stacjonarno/internetowym licząc liczbę oddziałów stacjonarnych ( jest ich mnóstwo ) i sprzedaży stacjonarnej, ogólnie uchodzi za drogi sklep ( głównie ze względu na konieczność utrzymania oddziałów, ale dużo rzeczy jest w przystępnych cenach ), ja u nich mojego SF leadexa platinum kupowałem, gdyż wtedy byli jedynym sklepem w Polsce który je sprowadzał. 

Morele znowu jest największym sklepem patrząc na liczbę sprzedaży i asortyment, lecz jest to sklep internetowy ( nie ma sklepów stacjonarnych, tylko punkty odbioru, lecz można tam oczywiście załatwiać reklamacje ) 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...