Skocz do zawartości

Telefon do 1600 zł, moje propozycje P8, Zenfone 2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jutjub,

Recommended Posts

Witam
 

  • mój budżet : 1600zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Polska, Internet (dostawa tylko z Polski)
  • nówka czy używka : Nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5-6
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia :Głównie Social media i słuchanie muzyki (na słuchawkach lub z głośnikiem, więc wbudowany głośnik nie ma znaczenia)
  • moje najważniejsze wymagania :Jakość wykonania, płynność (mam LG L90 - dobija mnie jego zawieszanie się), bateria, która wytrzyma przyzwoity czas(aktualnie telefon ładuje co 12 godzin -.- )
  • Moje propozycje: Asus Zenfone 2 (4gb ram), Huawei P8, Huawei p8 max (ale to już poza budżetem o.O )
Link to post
Share on other sites

najtańszy s6 znalazłem za 1700 zł :/
Lg g4 - nie podoba mi się ten skórzany tył i stanowcze NIE dla blokady na tyle o.O
Ilov3, dzięki za propozycje, będę obserwował jeszcze te telefony ;)

Edytowane przez Far3ll
Link to post
Share on other sites

G4 też ma plastikową klapke w zestawie. Ta blokada na tyle to mały problem bo ekran blokujesz i wybudzasz podwójnym stuknięciem w ekran. Mam już 2 telefon z przyciskami na tyle i power praktycznie w ogóle nie używam a głośności są wygodniensze na tyle. W trakcie rozmowy palec zawsze jest w tych okolicach więc nie trzeba szukać z boku

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G4 też ma plastikową klapke w zestawie. Ta blokada na tyle to mały problem bo ekran blokujesz i wybudzasz podwójnym stuknięciem w ekran. Mam już 2 telefon z przyciskami na tyle i power praktycznie w ogóle nie używam a głośności są wygodniensze na tyle. W trakcie rozmowy palec zawsze jest w tych okolicach więc nie trzeba szukać z boku

 

 

 @@dawid0032, Zbadam jeszcze sprawę tego LG G4, dziękuję :)

 

A co powiesz na ten http://www.sferis.pl...r-7-silver.html Co do p8 max to ogólnie telefon jest ok z tym, że nie jest on troszkę duży? Tzn wiem, że to raczej kwestia gustu ale mimo wszystko prawie 7' to jak dla mnie jest on ogromy

 

 

 

@@bo936, Honor 7, całkiem ciekawa propozycja(procesor jak z P8 max, większa bateria niż w P8), zdaje mi się, że to model od Huawei, tak?

 

wiem że chcesz tylko z PL ale może warto to jeszcze przemyśleć? są bardzo pewne sklepy w chinach gdzie możesz dostać Xiaomi Redmi Note 3 Pro w cenie poniżej 900 PLN razem z cłem i przesyłką. Tutaj masz porównanie ofert: http://chinaprices.p...pro-2gb-16gb-2/A telefon jest naprawdę zacny. 

 

 

 

@@Razel, Masz racje, telefon wygląda zacnie, ale jestem kompletnie zielony w sprawie kupowania z chin. I kilka kwestii:

- Jak z serwisem?

- Przesyłka jest ubezpieczona?

- Płatność przy odbiorze? 

- Tak trochę dziwnie wygląda ten procesor w nim:/

 

 

Skoro S6 za drogi, a G4 Ci się nie podoba to zobacz Moto X Style/P8/Honor 7

 

 

 

 @@jutjub, Moto X Style, też całkiem ciekawa propozycja, dzięki :D

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak, to jest telefon od Huawei. Cena tego telefonu jest niska biorąc pod uwagę jego możliwości :)

Kupisz go w Polsce i masz spokój bo w razie czego nie będziesz się szarpał z gwarancją i ewentualną naprawą

Druga sprawa to w Sferisie kupiłem jakiś czas temu laptopa i miałem małe problemy z nim bo szlag trafił mi głośniki i nie miałem żadnych problemów z gwarancją. Poszedłem do sklepu oni mi go odesłali na gwarancji, na bieżąco informowali mnie mailowo na jakim jest ona etapie.

Wg mnie to ma duże znaczenie bo kupując sprzęt wydajesz najczęściej jakąś większą kwotę więc warto mieć jakieś pewne zabezpieczenie w razie czego.

Edytowane przez bo936
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie doszedłem do wyboru pomiędzy Honor 5x (795 zł) a Honor 7 (1235zł) odbiór osobisty.
Tylko zastanawia mnie, czy 2gb ramu będzie wystarczające na rok albo dwa - po przygodzie z LG L90 i aktualizacji do lolipop'a strasznie denerwuje mnie to zacinanie się :/

Link to post
Share on other sites

Maksymalny 1600, tak jak napisałem(z tym, że nie jest to warunek konieczny - zależy mi na czymś co będę użytkował te 2 lata bez problemów z płynnością wynikającą ze sprzętu), ale kilka dni już porównuje te telefony:
Huawei P8
Lg G4
Samsung s6
Motorola Moto X Style
Honor 7
Asus Zenfone 2
A dziś zobaczyłem Honor 5x - jest zupełnie jak Honor 7 z wyjątkiem niewielu zmian. Bardziej jestem zainteresowany Honor 7 ale na niego muszę jeszcze trochę poczekać.
A Honor 5x miałbym we wtorek tylko nie jestem jeszcze do niego przekonany i w związku z tym chciałem zapytać jak ma się do nich stosunek cena/jakość i czy można założyć, że będę miał spokój na te 2 lata.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najwydajniejsze to G4/S6 za nimi Honor 7/P8/X STYLE/

 

 

Przecież X Style posiada  taki samy procek co G4ka  - Snapdragon 808 i jest taka sama rozdzielczość :)

 

Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że  Moto X Style będzie wydajniejsze ze względu na czysty stokowy android. :)

 

Tylko S6ka będzie wydajniejsza ze względu na Mali-T760MP8  )))

Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że  Moto X Style będzie wydajniejsze ze względu na czysty stokowy android. :)

 

 

Z tym że czysty android ma też wyraźne minusy, mi osobiście podczas krótkiej zabawy telefonem w sklepie niebyt podpasował, a bawiłem się właśnie Moto X Style (porównuję z nakładką na Asus Zenfon 2 w najbogatszej wersji z którym miałem równie pobieżny kontakt).

A i duża cześć nakładek zwalnia telefon niemal (i praktycznie) niezauważalnie z tego co się przez internet doedukowałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...