Skocz do zawartości

Komputer do 1200zl z procesorem XEON e5450


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : CSGO i filmy
  • Maksymalna kwota : 1200
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W połowie maja
  • Których części potrzebuję : Wszystkie pudło, może nie być napędu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK procesor
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 19 cali
  • Specjalne wymagania : W skład ma wchodzić monitor
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nie posiadam
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : Wiec tak kwota jest za mala na coś ciekawego.

Fajnie gdyby w skład wchodzi XEON e5450 z adapterem na LGA 775.

No chyba ze coś lepszego będzie.

 

 

PS. tak używki mogą być tylko dobrej jakości.

Edytowane przez hydePACK
Link to post
Share on other sites

weź pod uwagę, że stare płyty główne posiadają co najwyżej sata2, transfer z dysku będzie tragiczy. Nie pchałbym się w lga771/775. Za 1200 można kupić o wiele wydajniejszą jednostkę centralną. Jakis specjalny powód dla którego tego Xeona chcesz wybrać? 

Link to post
Share on other sites

musiałbyś trafić na naprawdę dobrą sztukę, przy tych xeonach po przekroczeniu 3.7GHz zaczynają się problemy ze stabilnością. Jutro coś pokombinuję, ale jak już w takie graty iść to lepiej budować system oparty na LGA1366, przynajmniej HT w procku będzie, a sam CPU tani jak barszcz - po 30-40 zł na allegro. 

Link to post
Share on other sites

 

 

weź pod uwagę, że stare płyty główne posiadają co najwyżej sata2, transfer z dysku będzie tragiczy
 

trudno żeby sata I ograniczyła jakiś dysk a co dopiero sata II 

Pierwsze jaki sprzęt masz teraz jaki masz zasilacz kartę graficzną

 za 1200zł masz 

http://olx.pl/oferta/super-komputer-intel-i5-2500k-4gb-ram-1000gb-hdd-geforce-2gb-CID99-IDexrnx.html#9d092162e9\

karta graficzna bardzo słaba jak masz 1280x1024 na niskich z tym procesorem masz powyżej 120 fps po wymianie na np r7 250x za 350zł masz ponad 200-250 

ps.120 CZY 300FPS NIE POLEPSZY TWOJEGO BRAKU SKILLA JEŚLI GRASZ JAK BYLE JAKIE DZIECKO Z COD'A

Link to post
Share on other sites

trudno żeby sata I ograniczyła jakiś dysk a co dopiero sata II

Pierwsze jaki sprzęt masz teraz jaki masz zasilacz kartę graficzną

za 1200zł masz

http://olx.pl/oferta/super-komputer-intel-i5-2500k-4gb-ram-1000gb-hdd-geforce-2gb-CID99-IDexrnx.html#9d092162e9\

karta graficzna bardzo słaba jak masz 1280x1024 na niskich z tym procesorem masz powyżej 120 fps po wymianie na np r7 250x za 350zł masz ponad 200-250

ps.120 CZY 300FPS NIE POLEPSZY TWOJEGO BRAKU SKILLA JEŚLI GRASZ JAK BYLE JAKIE DZIECKO Z COD'A

Obecnie posiadam

Dual-core e5400

2GB ram

Modecom feel 2 400w

G41c-vs

9800gt nVidia

Spokojnie LEMA od tak się nie wbije po spadku :D (narazie w csgo na lapku gram)

Edytowane przez hydePACK
Link to post
Share on other sites
Zauważyłem, że na te Xeony ostatnio jakiś boom jest :) 

 

Stawianie od zera platformy na 775/771 z Xeonem sensu ma niewiele, ale jeśli ktoś chce maksymalnie ograniczyć wydatki to jest to nadal jakieś wyjście. Zestaw na 775/771 można nabyć za 300-350zł (płyta, ram, procesor). Z drugiej strony nieco dołożymy i mamy już coś ciekawszego na LGA1366.

 

Ostatnio sprzedałem mój zestaw tj. X5460 + P5QL-Pro + GTX260 + DDR2 4x1GB 1066MHz za 350zł, który to na FHD oraz low, dawał 120-250fps, poniżej 120 nie uświadczyłem. Zestaw idealny dla osób szukających tanio płynnej rozgrywki w CS:GO.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Twoje kryteria opierają się na jak najtańszych 120fps w CS:GO to jest to dość ciekawa opcja.

 

X5460 na tej płycie szedł stabilnie @3,4GHz, a pod lepszą płytą myślę, że chociażby 3,8GHz wcale nie powinno być wielkim zaskoczeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...