Skocz do zawartości

Wymiana szybki w ip6 -> autoryzowany serwis czy nie ?


Recommended Posts

Stlukłem wczoraj szybke w iphonie. Autoryzowany serwis chce za to jakies 550 zl, nieautoryzowany polowe z tego. Zastanawia mnie czy mogą być jakieś konsekwencje wymiany w zwyklym serwisie poza utrata gwarancji. Czy te ekrany sa jakies gorsze, robione gorzej ? komuś coś przerywało, psuło się itd ? Prosze o podpowiedz, nie mam za wiele czasu.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Mój zaufany komis zawołał 450 za wymianę. Wygląda to bardzo ładnie, jest to zamiennik, cały moduł wymienili wraz z ekranem z tego co wiem.

Na początku był problem i dotyk działał jak chciał. Sytuację zgłosiłem, znajomy który prowadzi ten komis zgłosił sprawę w hurtowni, dostał nowy cały moduł, wymienił i od tamtej pory wszystko gra.

Link to post
Share on other sites
i trzeba pamiętać ze tylko w autoryzowanym serwisie uruchomią Ci czytnik linii papilarnych, bo przy otwarciu obudowy jest jakies zabezpieczenie które wyłącza czytnik i potem nie działa

Człowieku nie pisz bzdur!

Co ma ekran do TouchID?

Wymieniałem ekran w iP6 i wszystko normalnie działa, robiony był w zwykłym komisie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, oglądnąłem kawałek. Dotrwałem do rozszczelnienia procesora i wyłączyłem.

 

 

 

i miałem nawet z nim styczność osobiście

 

Wątpię. A nawet jeśli, to zapewne wraz z naprawą wymieniony został cały moduł TouchID, wtedy traci on swoją funkcjonalność i jest "zablokowany" - ma to na celu uniemożliwienie dostępu do skradzionego urządzenia poprzez zmianę czytnika linii papilarnych na inny.


Z tego co mi wiadomo wymieniając ekran dość łatwo jest popsuć taśmę od TouchID, być może tu leżał problem w Twoim przypadku.

Link to post
Share on other sites

@Freso a aktualizowałeś telefon od tego czasu ? bo gdzieś wczoraj czytałem ze u wielu osób pojawia się to dopiero po aktualizacji i bez tej taśmy telefon staje się cegłą :/ 

Zastanawia mnie poważnie dlaczego wymiana w komisie kosztuje ok 300 zl a nowy panel na allegro 400 zl... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...