Skocz do zawartości

Recommended Posts

5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Nie no, tabelki w Excelu w 2010 ogarniał zaiście dobrze. 

Rozumiem że CPU du*y nie urywa, ale jest tak jak piszecie. Zostawiam sobie tego kompa dla mnie do pracy oraz pogrania w WOTa, LoLa, Minecraft, Thea. Te gierki mi śmigają bez pudła ewentualnie Wiesiek i Skyrim by mógł działać lepiej. Dzieciaki jednak grają w Fortnite i Minecraft stąd moje pytanie jaką kartę można dołożyć żeby te tytuły poszły lepiej.

(Zupełnie inną bajką będzie kupienie niedługo drugiego kompa, teraz chcę wiedzieć jak zrobić upgrade)

 

Kolega Artok proponuje Radeona RX 580 8GB. Nowy 650zł używki da się dostać od 350 ale jakieś nie XFXy to od 500zł.

 

Macie jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Seriously? Na strychu mam AMD Phenom 8650 i on sobie nie radzi ze współczesną przeglądarką, a tu chcecie w Fortnajta (na nieco lepszym procesorze, ale na tej samej architekturze) grać. 

 

Tam jak ktoś wcześniej radził, brać Ryzena 1600 + GTX 760 i będzie to lepiej hulało, że na Phenomelnie przestarzałym procesorze. :E

 

W X4 965 to można teraz dziurkę zrobić i na breloczek do kluczy przerobić. 

 

No, ale jak autor sobie życzy. Jego pieniądze. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, janek20 napisał:

Nic ponad gtx1050 nie warto

Na tym fornite działa przyzwoicie nawet . Tyle że to niewiele szybsze chyba od gtx760 . 

W kompie córki mam tego gtxa 1050 sparowanego z i5 4xxx . Właśnie był do fornite kupiony po taniości . 

Link to post
Share on other sites

Człowieku, Radeony to w ogóle strasznie obciążają stare procesory, a najbardziej te AMD. Taka karta może nawet gorzej działać, niż jakby słabszą wcisnąć w niskich rozdzielczościach (czyli do Full HD lub mniej).

 

Strata kasy. Phenom nawet dobrze nie obsłuży 750Ti. Wiem, bo miałem tą konfigurację wiele lat temu, a 750 tki są po 100zł. Karta mi bujała w 1360x768 na 80% użycia. Pamiętam dobrze moje testy np w grze Technomancer.

Potem zmieniłem procka na i5 4770k i to był ogromny przeskok, masywny wzrost fps. Następnie zmieniłem kartę na 1060 GTX i to już jakoś współgrało, choć też nie zawsze... przez słaby ram (1600mhz) :) i tu pamiętam z kolei np w mass effect andromeda miejscówki "procesorowe" miałem 50% użycia karty.


Po zmianie ramu na 2400Mhz miałem już 90%. I to była taka konfiguracja powiedzmy dopasowana. Nie wiem czy RX by na tym intelu poleciał nieźle, ale po co ryzykować. Widuję testy tej karty np z intelem 6600K i rezultaty są słabe, choć ludzie się cieszą, bo nie mają porównania i nie wiedzą jak testować poprawnie.

W ogóle ten RX 580 bo też go miałem wysiadał często przy Ryzenie 1600. Dopiero przy 2600 chodził jakotako (vel 1600 AF).

A zobacz ile to generacji w przód poza Phenomem.

Można się upierać na siłę przy swoim, ale to tylko taka tania podnieta wymianą i ładnymi cyferkami. Realnie wydajność będzie bardzo zaniżona. To tak jakby jeździć Ferrari po dziurawych drogach. Można 10km/h na godzinę, tylko po co. Wydać kasę i nie korzystać w pełni.

 

 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.03.2023 o 11:46, jakub1t napisał:

chyba 70 zł a nie 700 , a i oczywiście jak byś się uparł na ten sprzęt to nawet trzeba wymienić .

 

Ryzen 1600 - 170zł , jakakolwiek płyta nawet a320 , kiedyś chodziły po 80 zł teraz na pewno więcej . Do tego ddr4 za 120-160zł 16gb i potem karta . 

A phenoma miałem dawno temu niedługo po premierze i on już wtedy nie dawał rady często . 

 

Dziękuję wszystkim za swoje opinie i doświadczenia.

 

Ostatecznie poszło to tak: 

1) dołożyłem 2x4GB RAM GSKIL 190zł (w bardzo podobnej konfiguracji jak te co mam, różnią się gorszym CL9 a nie CL8 ale działają razem)

Opinia: Poprawa stabilności i czasu ładowania, pracy przeglądarki... po otwarciu 30 zakładek jak to ja. O dziwo bardzo RAMożerny okazał się Minecraft na Shaderach. Choć różnica jest efektywnie niewielka to jakoś tak działa wszystko płynniej. W grach również optycznie mniej ścina i ładuje, choć poprawa jest bardziej subtelna niż żeczywiście miażalna.

2) wziąłem sobie do serca wasze uwagi, poszperałem w necie i potestowałem mój sprzęt i wyszło mi,... że ostatecznie to nie karta graficzna poszła do wymiany, a procesor. Zamiast Phenoma II 965 włożyłem ile się dało w płytę czyli FX-8370 używkę zgarnąłem za 420zł i działa bardzo ładnie.

Młody jest zachwycony Fornitem, w którym gra na niskich ustawieniach grafiki w 1920x1200. Karta daje radę w miarę trzymać FPS nie ma żadnych ścin, a ładowanie jest duuużo szybsze. Max obecnie minimum to około 45 klatek/s przy stałych 60 klatkach/s. Super poprawa w kwestii minimum, gdzie poprzednio potrafiło miejscami ściąć do 1klatki/s, a regułą były spadki do około 10klatek/s. Przesiadka z Phenoma na FXa bardzo dobry interes. Rewelacyjne osiągi niskim kosztem.

3) SSD pod gry już do mnie jedzie - Goodram CX400 1TB. Raz bo mi miejsca brakuje i coś kupic muszę, a szybciej się będą ładować z SSD... mam nadzieję. Jak dojedzie to znowu Wieśka zainstaluję, bo brak już miejsca i potestuję jak śmiga, (a ponoć lubi mocniejsze cepy więc powinno być git).

 

Kupno karty graficznej sobie odpuszczam i po wakacjach leci kupno nowego kompa dla dzieciaków:

Pewnie coś w stylu: AMD Ryzen 5 7600X AM5 + jakiś RTX 4060 12G a resztę ogarnę jak będzie czas.

  • Lubię to 1
  • Smutne 3
Link to post
Share on other sites

Jak masz możliwość to odeślij ten ssd. Ta seria znana jest z problemów z satafirm s11, w najlepszym wypadku dysk po degradacji komórek przestawia się w tryb tylko do odczytu w każdym innym przestaje działać. Jeśli to dysk tylko na gierki to jeszcze ujdzie bo strata będzie niewielka, ale żadnych ważnych danych tam bym nie wrzucał.

Edytowane przez xardas228
Link to post
Share on other sites

Klient chciał wykorzystać max z obecnego złomu = klient wykorzystał, jest zadowolony to nie ma co drążyć. 

16 godzin temu, K2v napisał:

Kupno karty graficznej sobie odpuszczam i po wakacjach leci kupno nowego kompa dla dzieciaków:

Pewnie coś w stylu: AMD Ryzen 5 7600X AM5 + jakiś RTX 4060 12G a resztę ogarnę jak będzie czas.

Pamiętaj tylko, że wersja bez 'x' w nazwie jest w prawie każdym aspekcie porównywalna (a niekiedy i nawet lepsza) od tej z X. Z resztą, będzie kupowane to można wrócić do tematu. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, daryzda napisał:

O matko -  2x4GB RAM GSKIL 190zł  +  FX-8370 za 420zł , za to na olx wyrwać można Ryzen5 2600+mobo AM4 i 16GB ram DDR4!!!

660zł kosztowało mnie ostatnio b450 gaming X (outlet, 2 lata gwarancji) + R5 1600AF (używka na gwarancji) + 16GB DDR4 3200 c16 (nowe) :facepalm:Jak to się mówi bieda materialna idzie w parze z umysłową.

 

22 godziny temu, K2v napisał:

jakiś RTX 4060 12G

:rotfl:

  • Dzięki 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No ok. zbiku90 może mieć rację.

Ale RAMy już kupiłem jak to pisałem... i zanim zacząłem się zastanawiać co zrobiłem. A potem poszukałem, popytałem i żal było wywalać.

Ostatecznie sprzęt po modernizacji jest spoko, działa, choć co lepiej oblatani za 610zł zarzekają się, że złożyli by coś lepszego. 

Mnie tam starcza tak jak jest, a chciałem wiedzieć co zrobić, żebym miał temat małym kosztem kasy i czasu załatwiony. 

PS:

Kurna za miecha większe mieszkanie odbieram i mam inne problemy na głowie do dogrania, bo nie wiem w jakim stanie dokładnie będzie. 

Jak się na jesieni-zimie przeprowadzę to wrócę z tematem nowego kompa i dam wam się powyżywać nad przewagą 1% w tą czy tamtą stronę.

A i będę miał mieszkanie na wynajem ;) aaa... to nie to forum.

 

Jeszcze raz dzięki za uwagi i wsparcie. Przynajmniej w dobrą stronę poszedłem, choć może nie najlepszą drogą, ale dotarłem z uśmiechem na twarzy.

W dniu 26.05.2023 o 00:22, xardas228 napisał:

Jak masz możliwość to odeślij ten ssd. Ta seria znana jest z problemów z satafirm s11, w najlepszym wypadku dysk po degradacji komórek przestawia się w tryb tylko do odczytu w każdym innym przestaje działać. Jeśli to dysk tylko na gierki to jeszcze ujdzie bo strata będzie niewielka, ale żadnych ważnych danych tam bym nie wrzucał.

Ał... to jeszcze o szybką poradę proszę,

1) jaki SSD do gier polecacie. Pojemność 1TB i CCC

2) jaki SSD pod system gdybym do podobnego kompa jak mój dziś miał nowy kupić koło 200-256GB (dla znajomego bez szczególnych wymagań szybkościowych)

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, K2v napisał:

Kurna za miecha większe mieszkanie odbieram i mam inne problemy na głowie do dogrania, bo nie wiem w jakim stanie dokładnie będzie. 

Nie przejmuj się, nad hobby można się zamartwiać gdy nie ma się innych problemów. ;)

 

Zobacz w dziale o dyskach, tam jest sporo info. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...