Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

szukam karty graficznej, głównie do grania w FPS - Battlefield 4, Battlefield Hardline i Wiedźmin 3. Proszę o wasze fachowe doradctwo, aby nie przepłacić i dopasować coś optymalnego do wymienionego poniżej zestawu. Kwota jaką chcę przeznaczyć to kwota do 1000zł.

 

Proc: AMD Phenom II X4 965, ~3,4 GHz

Płyta główna: Gigabyte 970A-DS3P

Ram: 8 GB DDR3

System: Windows 7 Ultimate 64 bit

Monitor: Samsung S24D390 1920x1080

 

Z góry dziękuję za opinie.

 


+ aktualna karta graficzna jaka znajduje się w tym zestawie to AMD Radeon HD7770 GHz Edition.

Link to post
Share on other sites

Podaj zasilacz, dokładny model.

 

Jeśli zasilacz ok, to szukałbym używanego fx-6300 z chłodzeniem którego trochę podkręcisz i do tego GTX 950. Phenoma i radka sprzedać. Ewentualnie iść w podstawkę intela i pocisnąć też płytę główną.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

FX masz moduły 3/6 to raczej nie jest dobre wyjście lepiej podkręcić ten procesor i szukać kart pokroju GTX770~750zł; albo 380/280x jako że Battlefield lepiej działa na AMD, oczywiście karty możesz kupić jeżeli zasilacz na to pozwala 

Link to post
Share on other sites

Miałem Phenoma x4 podkręconego do 4,1GHz i do tego HD7950 aka r9-280 i grałem na nim w BF4. O ile nie ma problemów z mantle (a tu bywa różnie, zależnie od patcha i sterowników) to jeszcze uszło, ale w dx11 to było po prostu słabo, a nawet bardzo słabo.

Połączenie, które proponujesz nie ma najmniejszego sensu, bo po pierwsze te karty są za mocne do tego procka, a po drugie w cenie ~750zł można kupić nowe lub prawie nowe gpu, które jest zbliżone do wydajności GTXa 770 a często szybsze.

Link to post
Share on other sites

 

 

szukać kart pokroju GTX770

 

 

albo 380/280x
 

chyba zwariowałeś

miałem phenoma 965be @ 4ghz zapiołem tam gtx 660 i brakło mocy   max co tam dać to własnie gtx 660 lecz skrzydeł nie rozwinie w 100% można by się pokusić o  gtx760 mocniejsze kary mijają się z celem 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pozbądź się tego Phenoma dopóki jeszcze jest coś wart. [ mobo+CPU ok 300zł, GPU 250zł ] Proponuję i5-3470 za 400zł http://allegro.pl/procesor-i5-3470-3-2-ghz-3-6-ghz-lga1155-wiatrak-i6071650159.html  oraz nowe mobo do niej oraz Radeona R9 380X .  http://www.morele.net/inventory/info/GLejym/ . Praktycznie prawie się mieścisz w budżecie, a sprzęcik za tą kasę będzie naprawdę fajny.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

 

 

chyba zwariowałeś miałem phenoma 965be @ 4ghz zapiołem tam gtx 660 i brakło mocy   max co tam dać to własnie gtx 660 lecz skrzydeł nie rozwinie w 100% można by się pokusić o  gtx760 mocniejsze kary mijają się z celem 

 

Mialem Phenoma 965@4.0Ghz i GTX-a 760 ogarnial bez problemu. 


 

 

Jeśli zasilacz ok, to szukałbym używanego fx-6300 z chłodzeniem którego trochę podkręcisz i do tego GTX 950.

Ten FX to zaden "upgrade" , a GTX 950 spokojnie da rade z Phenomem.  


 

 

Miałem Phenoma x4 podkręconego do 4,1GHz i do tego HD7950 aka r9-280 i grałem na nim w BF4. O ile nie ma problemów z mantle (a tu bywa różnie, zależnie od patcha i sterowników) to jeszcze uszło, ale w dx11 to było po prostu słabo, a nawet bardzo słabo.

 

Tu phenom ogarnia GTX 780. 

 

A tu GTX 980 , fakt w nowszych grach widac roznice , ale nie przy GTX 950. 

Link to post
Share on other sites

keczu, no to fajnie, że na YT na tej mapie ogarnia GTXa 780. U mnie nie ogarniał niepodkręconego HD7950 przy 64 graczach w dx11 na większości map. W mantle jak już pisałem dawał rady, ale tu dużo zależało od sterowników i patcha, niby było ok a po jakimś patchu czy nowszych sterownikach jakieś dziwne przycięcia.

 

opis pod filmikiem

 

Equipo:
Phenom x4 965 BE 3.4Ghz

Yhm, no to na pewno ogarnia...

 

Najlepsza opcja, to to, co proponuje daryzda

.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

Z drugiej strony kupowanie słabej karty jaką jest 950 to też strzał w kolano.

Tylko ta karta obecnie jest na równi z 770,wiem bo taką miałem i sprzedałem,kupiłem coś taniego na czas do "nowych" gpu.

Okazało się że robi prawie identyczne fps-y co 770 w Wieśku,MadMaxie  itd. oczywiście na tych samych ustawieniach.

No i gdzie tu logika płacić ponad 7 stówek za 770,jak taniej wyjdzie taka nowa 950,a kupując GTX-a 960 z 4GB to ta już całkiem zostawia w tyle "dobrą" 770.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepsza opcja, to to, co proponuje daryzda

 

Spoko, dobra opcja . Zawsze mozna wydac wiecej kasy, ale do GTX 950 w tym przypadku nie trzeba.

Ja bym zaczal od kupienia karty, nawet R9 380 i zobaczyl jak to bedzie sie sprawowac. Potem ewentualnie wymienil reszte.  


 

 

ogarnie każdą grafikę  tylko co z tego  grafika będzie się po prostu nudzić 

 

Wiesz , mialem ten procesor tak jak pisalem wczesniej. Tak wlasnie jako drugi system i szukalem tych spadkow w roznych grach i jakos nie znalazlem.  

Nudzic to sie moze GTX 970/R9 290/390. Przecierz mozna sprzedac wszystko po zakupie karty. Co za roznica.  

Link to post
Share on other sites

 

chyba zwariowałeś

miałem phenoma 965be @ 4ghz zapiołem tam gtx 660 i brakło mocy   max co tam dać to własnie gtx 660 lecz skrzydeł nie rozwinie w 100% można by się pokusić o  gtx760 mocniejsze kary mijają się z celem 

 

 

Jak masz w ten sposób doradzać to lepiej nie rób tego wcale. Zanim Phenom się rozkręci na bazowych zegarach w Battlefieldach czy Wiedźminie GTX 660/760 zalicza zgon wydajnościowy na wyższych ustawieniach. Spokojnie można sparować go z GTX-em 960 do tych gier. W BF4 zasuwa ponad 60 fps na high/ultra o czym z 660/760 można tylko pomarzyć. Żeby nie było żadnych niedomówień też miałem GTX 660 sparowanego z A10-5800K (czyli podobna półka wydajnościowa co Phenom 965) i po przesiadce na i5 4460 w większości wypadków nic nie zyskałem. To nie CPU był hamulcowym wydajności ale właśnie GTX 660.  

Link to post
Share on other sites

 

 

po przesiadce na i5 4460 w większości wypadków nic nie zyskałem. To nie CPU był hamulcowym wydajności ale właśnie GTX 660.  

strasznie dziwne to co piszesz bo ja po przesiadce na i5 3470 z gtxem 660 odczułem poprawę gry w każdej grze  

a już nie wspomnę że tego gtxa brakło 

Link to post
Share on other sites

Z 660 GTX to już przesada(miałem ale zdechła). Ale co by nie powiedzieć na tym CPU cudów nie będzie, nawet podkręconym. Na tą 960 zwróciłbym uwagę przede wszystkim w wersji z 4GB pamięci.

Edytowane przez helfi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 7 lat później...

Witam Podpinam się pod pytanie.

 

Ja też szukam info czy warto wymieniać kartę graficzną, pod kontem grania w np. Fortnight, Skyrim V, Wiedźmin 3 (gdzie zdążają się spowolnienia) w przyszłości ew. Stormgate. (Ten PC zostaje jako mój, a dzieciaki i tak dostaną osobny, ale żeby był jako drugi sprzęt też musi jakoś działać).

 

Komputer:

RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 1866MHz CL8 XMP (prawdopodobnie już niedługo będzie 4x4GB)

Płyta: ASRock 970M Pro3

CPU: Phenom II X4 965BE

GPU: ASUS GTX 760 OC 2GB

Zasilacz: Enermax Platimax EPM500AWT

SSD: Samsung 840 PRO

HDD: WDC WD10EZEX

Monitor: HP LP2475w 1920x1200

 

Tak jak napisałem rozbudowuję na pewno RAM do 16GB. To na jakiś czas starczy, natomiast grafika jak czytałem to niby nie warto wkładać więcej niż GTX1050Ti, tylko że on ma bardzo mały przyrost mocy do 760. Szyna 128bit i max 4GB, do tego jakość do ceny wypada chyba lepiej w np. GTX1650 lub GTX1660 (może nawet RTX2060 ale tylko po to by spróbowała zrobić te światełka :P a i tak się będzie dusić). 

 

Poniżej przemyślenia laika... tego Phenoma jak bym posadził obok Inno3D GTX 1650 to wydaje się jeszcze rozsądne? Będzie lepiej w grach? Czy polecacie coś innego?

Kuriozalna wydaje się sytuacja, gdzie GTX 1650 Super oraz GTX 1660 Super mają właściwie taką samą cenę, ale przy 1150zł to wolał bym dołożyć 150zł i wziąć RTX2060.

Ten RTX 2060 jest dopiero ew. znów interesujący, bo wsparł by Ray Tracing skoro się nudzi przy tym CPU to szybko miał by znowu co robić, a wydajnościowo jest chyba lepszy od 1660Super... Czy ja to widzę dobrze?

 

GTX 1650Ti / 1650Super

- Palit GeForce GTX 1650 StormX 4GB GDDR5 – 730zł

- Inno3D GeForce GTX 1650 Twin X2 OC V2 4GB GDDR6 – 800zł

- Asus GeForce GTX 1650 SUPER TUF Gaming 4GB - 1140zł

 

GTX 1660 (normal/super/Ti)

- Biostar Gtx1660 Super Extreme Gaming 6144Gddr6/192Bit - 1060zł

- MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6 - 1150zł

 

RTX2060

- Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 2.0 6GB - 1300zł

 

PS:

Aktualna grafika z tego co czytałem jest dość dobrze spasowana z tym CPU. Ew. mogę też rozważyć wymianę CPU, ale w to mobo już chyba wiele więcej nie wsadzę bo FX-6300 swoje kosztuje, a przyrost wydajności chyba nie jest wystarczający by wydać koło 700zł i iść w dalsze koszty. Wolał bym poprzestać ew. na RAM+GPU.

 

Warto zmienić kartę grafiki do Fortnight, Skyrim V, Wiedźmin 3 czy kupić sam RAM i olać temat?

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, K2v napisał:

Warto zmienić kartę grafiki do Fortnight, Skyrim V, Wiedźmin 3 czy kupić sam RAM i olać temat?

Powiem tak: do tego sprzętu zapakowałbym używanego Radeona RX 580 8GB. Ten model z drugiej ręki kosztuje ok. 350-400 zł. Do wymienionych przez Ciebie gier w zupełności wystarczy, a płynność w Wiedźminie 3 zdecydowanie się poprawi. 

Link to post
Share on other sites

W 2016 roku W3 odpalałem na Core 2 Extreme QX9650 oraz gtx 760 i chodziło to wtedy tragicznie, głównie za sprawą CPU (próbowałem grać na minimum); przesiadka na i3-4170 całkiem naprawiła temat. 

 

Możesz zapomnieć o jakimkolwiek graniu w Fortnite na Phenomie, no chyba że nie masz problemu ze spadkami poniżej 20 FPS. 

 

Szkoda kupować cokolwiek mocniejszego już gtx 950 imho, bo to i tak przez większość czasu będzie się nudzić. Nawet zabytkowy Ryzen 5 1600 na najtańszym paździerzu B350 będzie tu śmigał jak odrzutowiec. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tego Phenoma kiedys miałem i robił pod siebie w pierwszym Crisisie z GTX 470 więc nie wiem o czym tu rozmawiamy. Zestaw do zezłomowania/ zostawienia do celów biurowych, każda inwestycja nań poczyniona to pieniądze wyrzucone w błoto. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, K2v napisał:

X-6300 swoje kosztuje, a przyrost wydajności chyba nie jest wystarczający by wydać koło 700zł

chyba 70 zł a nie 700 , a i oczywiście jak byś się uparł na ten sprzęt to nawet trzeba wymienić .

 

Ryzen 1600 - 170zł , jakakolwiek płyta nawet a320 , kiedyś chodziły po 80 zł teraz na pewno więcej . Do tego ddr4 za 120-160zł 16gb i potem karta . 

A phenoma miałem dawno temu niedługo po premierze i on już wtedy nie dawał rady często . 

Link to post
Share on other sites

Intel Core Haswell wyszły w 2013 roku, czyli dobre 3 lata później. Wtedy to była przepaść, szczególnie że ówczesne systemy praktycznie nie potrafiły sprawnie ogarnąć modułowej budowy Phenomów. 

Edytowane przez Rebelmind
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...