Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze monitora


Recommended Posts

Witam. Chcę wymienić mój obecny monitor 19" na monitor 22"-23" o rozdzielczości 1920x1080. Jaką matrycę wybrać - czy warto LED? Proszę o sugestie. Maksymalna kwota to 650 zł. Monitor będzie głownie wykorzystywany do gier i filmów. Dodam, że mam duże zaufanie do firmy LG, monitory tej firmy jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, więc preferuję bardziej tego producenta. Z góry dziękuje za waszą pomoc.

 

Z tego co szukałem znalazłem takie:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1367907933

 

http://allegro.pl/lcd-led-lg-23-e2350t-pn-5mln-1-dvi-dvi-fv-w-wa-i1368816310.html

Link to post
Share on other sites

cześć ostatnio tez miałem dylemat podczas wyboru monitora dla siebie

Co do LG tez jestem zdania że dobre monitory i miałem już brać coś z tej firmy ale ktoś mi powiedział ze samsung tez ma dobre monitory i na dodatek maja swoje matryce w przeciwieństwie do LG która kupuje je od innego producenta. przekłada się to na szybkość realizacji gwarancji no ale to taki argument wiadomo (gdyby się zepsuł) Co do tego Led to mój sumsung jest wykonany w tej technologi i powiem ci że zużycie prądu tez jest śmieszne a jakość nie wiem czy na oko idzie stwierdzić różnice miedzy LED a LCD. Chociaż LED to wiadomo nowa technologi no i z wyższej półki. Czas reakcji mam 2ms to akurat dobry atut i tu różnice zauważyłem odrazy. Do grania i oglądania filmów świetny no i oczywiście rozdzielczość 1080p i gigantyczny kontrast 1000000:1 . Ze swojego zakupu jestem zadowolony. tu podaje link do takiego monitorka weź sobie przylukaj może ci wpadnie w oko.

 

http://allegro.pl/samsung-led-22-bx2231 ... 76529.html

Link to post
Share on other sites

podobno 22" lepsze są od tych 23" bo niby bardziej standardowe no ale ja sam nie wiem w sumie to dużej różnicy nie ma. Ja powiem ci zwróć uwagę na kontrast, czas reakcji matrycy oczywiście przekątną według uznania jakieś parę bajerów które będziesz wykorzystawszy no i takie co oczywiście naprawdę dają na jakości (lepsze monitorki zawsze coś fajnego mają) uwagę przykuj do tego Led bo wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem.

Osobiście jestem zdania że lepiej przeboleć te parę groszy więcej i dołożyć ale mieć troszkę lepszy monitorek w końcu tu jakość daje sporo no i wydatek na większy przedział czasu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...