Skocz do zawartości

Monitor 27' oszczędzający oczy do gier i filmów


Recommended Posts

Cześć Wszystkim.

 

Chciałbym kupić nowy monitor 27-28 cali, z zastosowaniem gry/internet/filmy (lol -  jakieś 70%, wiedzmin 3, battlefield), a filmy to tylko full hd. Mam do wydania 3000 ziko i chciałbym żeby to był monitor z 2560x1440, wyższym odświeżaniem niż 60hz, regulacją wysokości ekranu i matrycą IPS lub PLS.

Moja karta graficzna to: geforce gtx 970

 

Zdecydowanie najważniejsza jest dla mnie oszczędność wzroku, bo przesiaduję przed komputerem dziennie po 8-10 godzin i zdecydowanie istotne jest dla mnie równe podświetlenie monitora. Strasznie denerwują mnie jaśniejsze kąty matrycy przy ciemnym tle w trakcie oglądania filmów. Widziałem, że monitory firmy nec i eizo mają czujniki oświetlenia, działa to? jak się sprawdza taki czujnik w praktyce?

 Chciałbym monitor, przy którym nie będę musiał nic grzebać po zakupie, tylko podłączę i żeby podświetlenie itd. monitor ustawił sobie sam. Jest coś takiego? 

 

Widziałem jak drachenfeles wklejał mobo od Eizo i od LG - masakra jaka różnica.

Ludzie polecają monitor EV2736 od Eizo, ale widziałem też, że ma ponoć zastosowaną przetwornicę tylko 200 i ludzie komentują to jako oszczędność ze strony firmy, bo nowsze modele mają już przetwornicę 1000-2000k.

 

Co moglibyście zaproponować?

Edytowane przez Exile
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej ASUS PG278Q, nie patrz tutaj na rodzaj matrycy bo jest to inna TNka niż inne.
Powie Ci to prawie każdy posiadacz.
 

 

Moja karta graficzna to: geforce gtx 970


G-SYNC z 970tką jak najbardziej się zgra.
 

 

Zdecydowanie najważniejsza jest dla mnie oszczędność wzroku, bo przesiaduję przed komputerem dziennie po 8-10 godzin i zdecydowanie istotne jest dla mnie równe podświetlenie monitora.


W PG278Q masz FlickerFree, dodatkowo powinieneś uniknąć tutaj strasznie krzywego podświetlenia, które bywa w IPSach. 

Sumarycznie masz świetną maszynę z 2560x1440, G-SYNC, 144Hz oraz FlickerFree.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że odpowiednikiem tego asusa jest dell s2716dg, tyle że nie chcę monitora na TN.

 

 

Mógłbym prosić o wypowiedzenie się w temacie eizo, którego opisałem powyżej i opinie kogoś z działania czujnika oświetlenia.

 

Drachenfeles poleca ludziom Neca EA274wmi (jest jego nowszy brat 275), w czym ten monitor bedzie lepszy od wspomnianego przeze mnie Eizo EV2736?

 

Oba te monitory będą nadawały się do grania? Mają 60 hz :(

 

Może Drachen się wypowie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zdecydowanie najważniejsza jest dla mnie oszczędność wzroku,
 

 

Eizo z serii EV

 

i generalnie 4 proste kroki w  temacie ochrony oczu:

 

1. Odpowiednia odległość od monitora

2. Dostosowanie jasności ekranu do otoczenia, wieczór za oknem + za jasny ekran = zgon dla oczu (Eizo posiada czujnik światła, sam dostosowuje ustawienia janości)

3. Monitory z FlickerFree + Redukcja niebieskiego światła są pożądane

4. antyrefleksyjny panel

 

I na boga przerwy co godzinę w pracy


Można do tego dodać jakiś tryb Czytania/Papier/Tekst

 

+ program "F.lux"

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...