Skocz do zawartości

Problem z głośnym be quiet! Dark Power Pro 1200W


Recommended Posts

Mam problem z ww zasilaczem. Powoli składam LC po pierwszych testach okazało się, że zasilacz wydaje tak specyficzny dźwięk (trykanie) który wybija się poza resztę wentylatorów.

 

Zasilacz jest nowy. Osobiście go rozpakowywałem. Nie wiem czy ja przesadzam czy ten model tak ma. Może ktoś używa tego zasilacza lub innego z serii i wypowie się na temat kultury pracy. 

 

Po dołożeniu aquaero i wyciszeniu HDD dźwięk stał się bardziej intensywny i ewidentnie dobiega z PSU.

 

Dźwięk nagrywałem z odległości paru cm.

 

 

W czasie nagrania wyłączyłem wentylatory oraz HDD. Jedynymi ruchomymi elementami był wentylator PSU oraz pompa. 

Edytowane przez BenchGameplay
Link to post
Share on other sites

pewnie łożysko wentylatora ( sprawdziłeś, czy nic nie ma przy wlocie zasilacza, co mogło by wadzić o łopatki wentyla ) 
Ps BQ nie jest wcale taki cichy ( mają ciche wentylatory, ale ich mapa zwykle nie jest ciekawa, na tle konkurencji ) 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem terkotanie wydobywa sie z wentylatora. Po zatrzymaniu wentylatora cisza. Dzwoniłem do serwisu zapewnili mnie, że po potwiedzniu usterki na miejscu wymienią na nowy ale P11 ponieważ P10 nie mają na stanie. Narazie wygląda to dobrze w piątek będę w serwisie. Już obawiałem się, że zostawią mnie bez zasilacza na kilka tygodni.

Link to post
Share on other sites

Tak P11, to jest dobra konstrukcja. 


regulacja napięć, filtracja nie jest na poziomie konkurencji 


gorsza od p10, no ale zyskujesz trochę na sprawności ( nie jest to jakoś znaczny spadek jakości względem p10, który nie był jakąś super konstrukcją ) 


Porównując p10 i p11 zbytnio nie ma jakichś wielkich różnic ( to nie jest kompletny high-end w zasilaczach, są dobre no ale konkurencja ma lepsze konstrukcje, nawet sam seasonic  ) 

Link to post
Share on other sites

http://tufotki.pl/temp/3d3LQ4ssrUloaB9ACnA4FHcZOLDgz20VS3kaoCl9.jpg?v=0

http://tufotki.pl/temp/uaf5v3AgPu58iUu5ubxBNq0MgYkwxIimZApt05d7.jpg?v=1

 

Zasilacz wymieniony na P11. Serwisie nie robili żadnego problemu. Nowy mogłem sprawdzić na miejscu. Nie miałem do niego zastrzeżeń.

Opakowanie oraz zawartość P10 sprawiało lepsze wrażenie. Mając w ręku nowy zasilacz czuję, że mam do czynienia z produktem o klasę gorszym. Ciężko to określić ale już nie jest tak bogato jak w starym zasilaczu. Pudełko mniejsze, a rączki do trzymania niema i zasilacz jakby był większy. Pewnie przesadzam.... Przewody na szczęście już są w czarnej izolacji czego mi bardzo brakowało w przednim modelu. 

Mega zadowolony jestem z serwisu zasilacz wymieniono od ręki bez marudzenia i ekspertyz.

 

Szkoda, że to ja musiałem to rozplątać i ładnie poukładać do pudełka.

 

http://tufotki.pl/temp/Pw2vOnVvtHtfkxMc9Kx7VlNGVlsPYhYovpvxBhxC.jpg?v=1

Edytowane przez BenchGameplay
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...