Skocz do zawartości

4850x2 vs 4890 res.1280x1024


Recommended Posts

Do tej rozdzielczości z zapasem wystarczy HD4850, a jeśli chcesz którąś z tych co podałeś to lepiej HD4890 bo to karta jedno procesorowa, więc nie będzie problemów z crossfire

 

Różnica między HD4850 x2 1GB i 2 GB jest taka, że w pierwszym wypadku karta posiada 512MB na rdzeń, a w przypadku wersji 2 GB: 1GB/rdzeń

Link to post
Share on other sites

Zbędne jest kupowanie na 1280x1024 kartę z 2GB.

A co do karty to:

-Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E)

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,70374/

I podkręcić tego Q6600 na 3,50GHz i będzie naprawdę dobry sprzęt,pograsz nawet w GTA IV na Full :D przy roz. 1280x1024

 

EDIT:4850X2 naprawdę nie ma sensu.Weź sobie mocny jeden rdzeń.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jaka jest różnica między 4850x2 2GB,a1GB?

Różnica jest taka, że karta ma 2x1GB pamięci.

Każda karta ma do dyspozycji 1 GB, a pamięć nie jest współdzielona (w obu muszą być te same dane). Więc gra ma do wykorzystania 1GB.

Jednak niektórzy kreatywni sprzedawcy opisują ją jako 2GB, żeby się lepiej sprzedawała.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie posiadam telewizor 42 cale i skaluje on obraz do Fullhd,a także może jak będę miał kasę to wymienię monitor.Na testy kart patrzałem na stronce techpowerup.Jeszcze minie trochę czasu zanim kupię kartę,ale wolę zrobić dobre rozeznanie.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Według mnie to jednordzeniowa karta będzie dużo lepszym rozwiązaniem w tej rozdzielczości. Dwórdzeniowe to lepsze rozwiązanie do jakiegoś Full HD. W niższych rodziałakach nie będzie widać dużego przyrostu mocy względem takiej samej pojedynczej karty. Tak więc 4890 dobra, tak samo jak 4870 czy 4850 tyle, ze 4890 po prostu starczy na dłużej...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

troszke odgrzeje temat bo interesuje mnie wasze zdanie na temat 4850x2 - mianowicie obecnie chyba tylko saphire produkuje karte z dwoma 4850 na jednej pcb. w komentarzach konsumentow mozna czesto zobaczyc np wymiane na 4890 innej firmy ze wzgledu na slaby serwis saphire oraz brak dobrych sterow - tzn brak oficjalnego wsparcia ze strony amd dla tej karty (sterowniki dla tej karty sa czesto okreslane mianem bety)

 

ktora karta bylaby waszym wyborem dla docelowego grania w fhd? cenowo sa dosc podobne, wiec nie wiem co jest lepsze - kompatybilnosc czy wydajnosc, ale tylko w grach obslugujacych wiecej niz 1 gpu?

Link to post
Share on other sites

Ale jak kompatybilność, jak wydajność, zawsze lepiej mieć kartę jednoukładową tym bardziej że wydajnosc 4850x2 jest porównywalna do podkręconego 4890. A to że w jakiejś grze przy 1280 na 1024 jedna robi 90 a druga 100fps to jaka to róznica? Obie i tak będą za słabe do pogrania w crysisa ustawionego na maxa i w full hd, a to co na jednej chodzi ok tak samo chodzic bedzie na drugiej (nie licząc gier nie dostosowanych do CF).

Link to post
Share on other sites

nie o to chodzi że się kończy tylko że jest to jedna z najbardziej wymagających pozycji i jako taka ma gdzieś dylematy typu 4890, 4850x2 czy gtx285. Do mniej wymagających gier (na których juz na pewno świat się kończy ... tu sobie wstaw jakie to gry), wystaczy zarówno 4890 jak i x2ka, z tym ze mniej wad będzie miała karta jednordzeniowa.

Link to post
Share on other sites

ja mam 2xHD4850 1GB i przekonalem kumpla zeby tez to teraz kupil, ma monitor 24". problemow wiekszych nie mam w grach, plynnosc jest, czego wiecej chciec? mozna kupic ASUS'a 512MB za 376 zl na allegro.

Link to post
Share on other sites

Do mniej wymagających gier (na których juz na pewno świat się kończy ... tu sobie wstaw jakie to gry), wystaczy zarówno 4890 jak i x2ka, z tym ze mniej wad będzie miała karta jednordzeniowa.

no i to jest rzeczowa odpowiedz - dzieki

 

ja mam 2xHD4850 1GB i przekonalem kumpla zeby tez to teraz kupil, ma monitor 24". problemow wiekszych nie mam w grach, plynnosc jest, czego wiecej chciec? mozna kupic ASUS'a 512MB za 376 zl na allegro.

gdybys czytal ze zrozumieniem, to wiedzial bys, ze chodzi mi o karte 4850x2, a nie 2x4850 ;) bo z tego co czytalem to wielka roznica (poza wydajnoscia oczywiscie)
Link to post
Share on other sites

czytam ze zrozumieniem, a 4850x2 to dwie 4850-ki i wydajnosc, pobor produ etc. jest na podobnym poziomie... ale no fakt ... czytales ( :oops: ) sorry, ze pisze o rzeczach znanych mi z "autopsji".

Link to post
Share on other sites

a 4850x2 to dwie 4850-ki i wydajnosc, pobor produ etc. jest na podobnym poziomie..

racja, ale wlasnie pod wzgledem sterownikow sprawa ponoc wyglada zupelnie inaczej jesli sa na jednej plytce i chcialem doweidziec sie czegos wiecej w tym temacie ;)

 

btw u mnie odpada 2x4850 bo mam tylko 1 pci ;)

Link to post
Share on other sites

domyslilem, sie ze skoro krytykujesz CF to mozesz nie miec plyty ;)

zarowno 4850x2 jak i 2x4850 w CF pracuja podobnie, teraz tak:

-4850x2 ma + bo mozna zrobic TRI CrossFire o ile ma ktos 2 sloty PCI-E

-ma mniejsze mozliwosci OC ( pencil mode w przypadku zwyklej wersji HD4850 gdzie zegary mozna podbic nawet do 800MHz )

-dziala na 1 slocie wiec nie ma koniecznosci wymiany czy kupna drozszej plyty

-jesli 1 padnie ( uszkodzenie, przegrzanie etc. ) cala karta jest do du*y, w przypadku CrossFire zawsze uszkodzona karte mozna wyjac i wyslac do serwisu lub zastapic nowa

tyle mi przychodzi do glowy.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nie krytykuje cf - zawsze bylem zwolennikiem takich rozwiazan - juz od czasow voodoo 2 :)

dobra uwaga z ta awaria i cala karta do wymiany - chyba w moim przypadku bedzie lepiej kupic pojedyncza i z czasem dokupic ewentualnie druga + plyte glowna :hahaha:

ogolnie to dzieki za pomoc i porady :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...