Skocz do zawartości

Jakie kable 3x mini jack do Logitech Z-5500 i Auzen Prelude?


Recommended Posts

Witam. Jakie kupić kable do zestawu Logitech Z-5500 5.1, posiadam dźwiękówkę X-FI Auzentech Prelude 7.1, i słyszałem, że na takiej karcie lepiej podłączyć analogowo te głośniki, gdyż karta w/w posiada lepsze przetworniki DAC, ale dołączone przez Logitech'a przewody 3x mini jack (zielony, czarny i pomarańczowy) są dość cieniutkie i raczej kiepskiej jakości. ''Sznurki'' (kable dołączone przez Logitech'a do Z-5500) głośnikowe już wymieniłem na 2x2mm (5.50zł za metr - ledwo weszły do tych satelitek :-) ) i słyszę różnicę ''gołym'' uchem na korzyść nowych grubszych kabli - przykład, utwór Nelly Furtado - Fuerte, w tle słyszę teraz np. 'cichą gitarę', której wogóle nie słyszałem na sznurkach, więc teraz chcem wymienić domyślne analogowe kabelki. I wiem, że jakość kabla analogowego ma już większą rolę niż np. w kablu cyfrowym. Proszę o pomoc.

Jakie to mają być kabelki, do Z-5500 wchodzą mini jack analogowe i tak samo do karty, czyli 3x mini jack stereo to mini jack stereo? Proszę pomózcie, bo chcem przed sylwkiem zamówić lepsze kabelki.

Pozdrawiam.

 

Edit: Czy taki kabel będzie dobry? http://allegro.pl/kabel-maly-jack-3-5-s ... 06027.html

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ogólnie taki kabel można kupić za około 3 zł sztuka, Ty chyba swój wybór oparłeś na cenie...

Jeżeli chcesz coś lepszego to polecam Prolink'a - robią dobre kabelki:

http://allegro.pl/prolink-exclusive-min ... 69140.html

Też jestem posiadaczem Z-5500 ale podłączone mam optykiem do Xonar U1 (z racji laptopa). Fakt głośnikowe są bardzo marne, już od jakiegoś czasu noszę się z myślą o ich zmianie.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...