Skocz do zawartości

Problem z usunięciem SystemCrae


Recommended Posts

Cześć. Zainstalowałem program SystemCare. Po przeskanowaniu programem Hitmanem.Pro okazało się, że ten program to wirus (więc go usunąłem), przeskanowałem komputer programami typu: Nod32, Hitman, Malwarebytes i ADWCleaner i nic. Ale jakoś przypadkiem wszedłem na pulpicie w pokaż ukryte ikony i dostosuj i tam na dole mam takie coś: ASCTray.exe (Advanced SystemCare), DriveBooster.exe (4 przestarzałych sterowników urządzeń) - ten program był automatycznie zainstalowany z SystemCare i ActionCenterDownloader.exe (Installing Driver Booster). Czy to może oznaczać, że te wirusy jeszcze zostały? Jak tak to jak je usunąć? Dodam, mam też kilka programów


na tej liście które usunąłem. 


Daje + za pomoc


Link to post
Share on other sites

Advanced System Care jest bezpieczny.

Problem stanowi Action Center Downloader. Tego typu "managery" pobierania są rozpoznawane jako wirusy. Jak coś ściągasz, to zawsze ręcznie.

Ale jak już chcesz odinstalować, to najdokładniej odinstalowują programy typu Revo uninstaler, czy Total uninstal.

Link to post
Share on other sites

Aha, czyli jak mam to usunąć albo co z tym zrobić? Nie mam tego w panelu sterowania. 

Przy okazji skoro Hitman.Pro mi SystemCare wykrył jako wirusa to raczej wolałem odinstalować. Żaden z podanych programów mi obecnie wirusa nie wykrył, jedynie mnie to zaniepokoiło. A i nic nie pobierałem czyli pobrało mi się to z SystemCare co już znaczy ze ten program jest *******

Edytowane przez ScreaM111
Link to post
Share on other sites

Revo uninstaller ma tzw. tryb łowcy. Najeżdżasz kursorem w tym trybie (kursor w kształcie celownika) na plik/skrót, którego chcesz się pozbyć i Revo sam znajdzie powiązania i pozostałości i je usunie.

Mhm, ale ja nawet nie wiem gdzie tego pliku szukać. Wszedłem tak jak mówiłem w te dwie strzałeczki --> dostosuj i na samym dole znalazłem ten plik i jak klikam prawym to jego się nie da usunąć, a lokalizacji nie ma. Skanując programami chroniącymi przed Malware Keylogerami itp też nic nie wykryłem. 

Link to post
Share on other sites

Widzisz, niedokładnie opisałeś problem. To są ikony w obszarze powiadomień.

Usuwasz je albo grzebiąc w rejestrze, albo używając CCleaner. Ważne, żeby po tych działaniach zrestartować proces explorer.exe.

Tu masz opisane oba sposoby dla Win7 https://safegroup.pl/temat-wyczysc-ikony-powiadomien-w-systemie-windows-7_3874

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...