Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Wygląda na to, że z 970 zostanę chyba jednak dłużej niż planowałem ;) bo w tych czasach nie opłaca się widzę żadnej karty kupować w polsce. 2 lata mijają od premiery GTX 970, a nadal nie ma w jej cenie nic opłacalnie szybszego. Poza cenami tylko VRam rośnie. Cóż, chyba pozostaje czekać na premiery Ti i wyprzedaże 1080.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie chcialbym byc w skórze ludzi ktorzy sprzedali swoje 970 za 1000-1100 zł i teraz musza doplacac 400-500 zł zeby miec 10 klatek wiecej .

 

sprzedałem za 1150zł ponad miesiąc temu miałem najbardziej wykręconego GTX 970 ZOTAC AMP Extreme jestem zadowolony dopłaciłem drugie tyle i mam MSI GTX 1070 GAMING X. Chyba głupiec myślał że 1060 bedzie dużo wydajniejszy jak zmieniać coś to tylko na coś co jest znacznie wydajniejsze.

 

PS

zaczejmy ok roku i zobaczymy jak będą wyglądały GTX 970 .... moim zdaniem będzie z nimi kiepsko...

Link to post
Share on other sites

Nie chcialbym byc w skórze ludzi ktorzy sprzedali swoje 970 za 1000-1100 zł i teraz musza doplacac 400-500 zł zeby miec 10 klatek wiecej . :>

Gdzie 10 klatek ???

Maksymalnie wykręcony 970 spokojnie walczy ze średnio kręconym 1060, jest przeważnie w środku stawki   ;)

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,17

 

Ta karta to kpina  :D

Link to post
Share on other sites

Chyba wszyscy nie rzucą się nagle na vulkana ? coś wiadomo jakie najbliższe produkcje będą obsługiwały ten interfejs ?

Moje podzespoły komputera w sygnaturce, boje się że rx 480 mógł by działać jak padaczka z moim prockiem w porównaniu do GTX.

Nie wiem co brać.

ps, karty graf zmieniam co około 2 lata.

gram w fhd.

Link to post
Share on other sites

Na słabym procu tylko GTX.

Vulkan to na razie kompletna mrzonka, ile wyszło gier na Mantle ? Trzy ? Cztery ? Tym się nie kieruj.

ID Software zawsze było na bakier z trendami, jak wszyscy robili na DX to oni na OpenGL, teraz im Vulkan zasmakował.

Link to post
Share on other sites

Nvidia weźmie się za sterowniki i 980 będzie słabsza od 1060.

Dobra spoko,ale ludzie weź Cię pod uwagę że niektórzy nie kupują tych kart na lata,tylko na np.niecały rok albo nawet i krócej.Wtedy ten argument jest niedorzeczny.Szczerze mówiąc to jak ktoś kupi w dobrej cenie 980ti,980 to nie ma sensu kupować gtx 1070 czy 1060,bo wydajność tych kart biorąc pod uwagę ich cenę jest po prostu śmieszna w porównaniu do używanych modeli poprzedniej generacji.(jedyny plus nowszej generacji obecnie to te 2gb vramu więcej)

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

W sieci są testy pokazujące że ten mit o "psuciu" sterowników to kupa bzdur, wydajność 780 po premierze maxwelli wcale nie zmalała.

Jeśli chodzi o "ekstra pamięć" to ile gier z tego skorzysta ?

Sam byłem w lekkim szoku po Mirror's Edge, ale doszedłem do wniosku że to raczej niechlujstwo dewelopera a nie rzeczywiste zapotrzebowanie na pamięć.

Poza tym różnica w wyglądzie pomijalna.

Jak ktoś ma dobrego Maxwella to może spokojnie czekać na następną generację,dopracowanie procesów może tylko wszystkim wyjść na dobre, no i może AMD w końcu pokaże coś sensownego.

Zamiast crapa z dorobioną ideologią  ;)

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to jak ktoś kupi w dobrej cenie 980ti,980 to nie ma sensu kupować gtx 1070 czy 1060,bo wydajność tych kart biorąc pod uwagę ich cenę jest po prostu śmieszna w porównaniu do używanych modeli poprzedniej generacji.

 

Dobra cena 980ti to wyżej niż cena 1070. No i pozostaje kwestia wsparcia dla 980ti w niedalekiej przyszłości.

Chociaż moim zdaniem producent który nie wspiera swojego sprzętu do końca to oszust.

Ale takie są skutki monopolu.

O 1060 nawet nie ma co mówić w tym kontekście. Wiadomo było że to będzie "słaba" karta, tak jak 960.

 

To teraz tylko czekać na frajerów sprzedających GTX 970 na prawie pełnej gwarancji za 800-900 zł   :D

Po wykręceniu na maksa dostaniemy odpowiednik dobrego autorskiego GTX 1060   :P

 

Myślę że nikt, kto sprzedaje 970, nie zamierza przesiadać się na 1060, a raczej 1070.

Po co zaraz wyzywać ludzi od frajerów ?

Ciesz się że w końcu coś Ci skapnie i będziesz mógł tanio wyrwać 970.

 

Dajcie spokój, zostaję z moją 970 :)

 

I słusznie. 970 to wciąż świetna karta na której zdecydowana większość gier chodzi w 1080/60/ultra.

Link to post
Share on other sites

Myślę że nikt, kto sprzedaje 970, nie zamierza przesiadać się na 1060, a raczej 1070.

Po co zaraz wyzywać ludzi od frajerów ?

Ciesz się że w końcu coś Ci skapnie i będziesz mógł tanio wyrwać 970.

Zdziwiłbyś się  :)

Nie zamierzam polować, mam lepszą   ;)

Link to post
Share on other sites

Zdziwiłbyś się  :)

Nie zamierzam polować, mam lepszą   ;)

I za********e :)

Ale nieładnie wyzywać ludzi od frajerów. Sprzęt jest tyle wart ile ktoś za niego zapłaci.

 

 

Kozik

Chodziło mi o ceny używanych kart w przypadku 980ti ( a te można kupić od 1500zł-1900zł)

 

Domyśliłem się :)

Ale jak wiadomo zdecydowana większość woli nowe niż używane. Chyba dlatego używane karty są znacznie tańsze niż nowe.

Swoją drogą, czy to naprawdę takie ryzyko kupić używane GPU ? ( pytam bo się nie znam :) )

Link to post
Share on other sites

Ja nie lubię przepłacać i kupuję tylko używane karty od kilku lat.Jak jest gwarancja to czego się obawiać?

Przecież sklepy wysyłają karty które został im zwrócone po kilku dniach jako nowe,więc nigdy nie wiesz czy ta Twoja karta nie była już w innym kompie :D

Link to post
Share on other sites

Jak zwykle wrzucam linka z najniższą ceną, tym razem GTX1060 od Palita:

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/6144MB-Palit-GeForce-GTX-1060-DUAL-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1113460.html


Wychodzi 1220zł + przesyłka

 

 

 

W morele ta sama karta kosztuje 1389zł

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774560/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...