Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Witam mam takie pytanko : jaką kartę kupić ? msi 1070 gtx gaming x czy palit 1070 game rock ?

praktycznie taka sama kultura pracy, kup to co ci sie bardziej wizualnie podoba :) mi niestety Game Rock nie przypadł go gustu :/

Link to post
Share on other sites

3Dmark Time Spy DX12*

*- DX11 tak naprawdę. 

Właśnie. To samo napisałem w temacie o RX 480.

 

Tym samym to pierwsza znana mi w historii PC sytuacja, gdzie benchmark od Futuremark używa mniej funkcji niż niektóre nowe gry... i tłumaczą to zgodnością ze starymi kartami nVidia Kepler... jednocześnie reklamując swój benchmark że pierwszy napisany od podstaw i poprawnie wykorzystujący DX12, gdzie użyty feature level nawet w nazwie 11_0 nie odpowiada 12_0... trochę taki fail...

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj trochę pokręciłem kartą, ale zauważyłem jedno małe "ale".

1080 ma trochę dziwne OC. Kręcenie rdzenia w moim przypadku powoduje kolorowe piksele w jednym z testów, a kręcenie pamięci nie pokazuje błędów oprócz niższych wyników w syntetykach.

Kiedyś typowe OC karty i typowe objawy podkręcania były ciut inne - gdy za wysoko dawało się rdzeń to "pękał ekran" lub typowy freeze, a za dużo do pamięci na karcie to sypało kolorowymi pikselami.

 

Tutaj jest dziwnie z kręceniem mojego Inno3D:

+50MHz do rdzenia - ok

+75MHz do rdzenia - ok

+100MHz do rdzenia - w 3DMarku11 na teście z łodzią podwodną widziałem kilka pojedynczych różowych pikseli na ułamek sekundy

+120MHz do rdzenia - dodatkowo mruga ekran

 

+200MHz do pamięci - ok

+300MHz do pamięci - ok

+350MHz do pamięci - ok

+400MHz do pamięci - wynik testu niższy o 200pkt

 

Podsumowując +75 i +350 działa bardzo dobrze bez widocznych błędów lub dziwnych wyników.

 

Wzrost wydajności w syntetykach przy taktowaniu +75/350:

 

3DMark11 P - 27100 na 28000pkt

3DMark11 X - 10900 na 11500pkt

 

3DMark fire - 19900 na 20600pkt

3DMark ext - 10500 na 11100pkt

3DMark ultr - 5600 na 5800pkt

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

Czy 1070 podłącza się tak samo jak 970 ?

Na tą chwilę mam w kompie MSI 970. Czy mogę w ciemno kupić 1070 nie sprawdzając jej wymiarów,, sposobu podłączenia do zasilacza / płyty głównej ?

 

Mogę wyjść z założenia że jeśli 970 pasuje to i 1070 będzie pasować

 

Jestem generalnie ciemny w temacie składania kompa, stąd może głupie pytanie dla niektórych :)

Link to post
Share on other sites

 

powiem ci tak ja kupiłem teraz 1070 i tez mialem 970, szkoda ze nie wstrzymałem się z zakupem, jak dla mnie teraz nie ma sensu kupować 1070 bo 970 wszystkie gry uciągnie, ja się dałem ponieść i teraz żaluję ;/ 

 

liczyłem na efekt wow, a jestem lekko poirytowany

 

powiem ci tak ja kupiłem teraz 1070 i tez mialem 970, szkoda ze nie wstrzymałem się z zakupem, jak dla mnie teraz nie ma sensu kupować 1070 bo 970 wszystkie gry uciągnie, ja się dałem ponieść i teraz żaluję ;/ 

 

liczyłem na efekt wow, a jestem lekko poirytowany

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak ja kupiłem teraz 1070 i tez mialem 970, szkoda ze nie wstrzymałem się z zakupem, jak dla mnie teraz nie ma sensu kupować 1070 bo 970 wszystkie gry uciągnie, ja się dałem ponieść i teraz żaluję ;/ 

 

liczyłem na efekt wow, a jestem lekko poirytowany

 

Czemu jesteś poirytowany ?

 

No 970 uciągnie każdą grę ale niestety 1080 / 60 / ultra jest już poza zasięgiem w coraz większej liczbie gier.

Liczę, że 1070 nie będzie miała z tym problemu

 

Jeśli Wiesiek 3 na 1070 nie pójdzie na totalnym ultra w 60 klatkach to wtedy będę rozczarowany.

W zasadzie jeszcze 10 minut temu miałem zamawiać 1070 ale zasiałeś wątpliwość...

 

A 970 mam już zaklepaną za 1100 PLN i nie ładnie byłoby się teraz rozmyślić...

Link to post
Share on other sites

 

 

A 970 mam już zaklepaną za 1100 PLN i nie ładnie byłoby się teraz rozmyślić...

 

Nieźle a ja w pośpiechu miesiąc temu sprzedawałem udało się wyciągnąć 1150zł uf bo jak widze to chodzą nawet za 900zł GTX 970.... pozatym GTX 970 to strzał w stope jak za rogiem jest GTX 1060 ewentualnie już wolałbym kupić niereferenta RX 480 ale nie GTX 970 poza "małą" iloćią pamięci na przyszłość ( 3,5+0,5GB) to stara generacja NV czyli nie będzie optymalizowana a tym samym GTX 970 będzie za rok już odstawał od RX 480....

Link to post
Share on other sites

 

 

to stara generacja NV czyli nie będzie optymalizowana

 

Pascal to tylko lekkie kosmetyczne zmiany względem Maxwell-a więc nie będzie tu trzeba aż tak optymalizować

maxwell względem Keplera czy starszych to były kompletnie inne architektury  

Link to post
Share on other sites

GTX 970 będzie za rok już odstawał od RX 480....

 

 

nie wiem czy zauwazyles ale to RX480 odstaje wydajnosciowo od 2 letniego 970 w dniu swojej premiery tak przynajmnie mowi mi 1mln testow ktore dotychczas przeczytalem

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy kable którymi masz teraz podłączoną kartę, posiadają dodatkowe (doczepiane) dwa piny. Jak tak to wszystko będzie pasować. 

 

A jak nie to podaj nazwę i model zasilacza.

 

W opisie karty jest informacja : Wymagany zasilacz minimum 500W ze złączem 8-pin.

 

Mój zasilacz to Modecom Volcano 650 który ma gniazdo 8 pin ( 6+2 ).

Czy to będzie ok dla tej karty ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...