Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

 

Właśnie ja to przerabiałem. O ile na początku różnica była niewielka, czasami wręcz 780Ti był szybszy o tyle czym dalej tym było coraz gorzej. Różnica robiła się coraz to większa. Co z tego że karta teoretycznie w/g specyfikacji była nieco lepsza jak gwoździem do trumny okazały się sterowniki. Teraz już nigdy nie popełnię tego błędu i nie kupię karty ze starszej generacji gdy wychodzi nowa. 

 

Szkoda że zamist nie kupowania starej generacji gdy wychodzi nowa nie idziesz o krok dalej.

Po prostu nie kupuję kart tego producenta i tyle.Tak Nvidia będzoe to robić nadal.

Ja kupiłem gtx980 ti bo za 1,5tys zł. nie dostanę nic lepszego

Tu jest dobre porównanie gtx 980ti vs gtx 1070 oba podkręcone.

                                                                                                                                                                                                                      
Link to post
Share on other sites

Przed Ti zazwyczaj wychodzi nowy Pascalowy Tytan,

 

być może z 24GB pamięci GDDR5X, w extra cenie 7000 zł

 

Potem GTX1080Ti w cenie 5000 zł 

 

oczywiście podaje przykłady 

Link to post
Share on other sites
Tu jest dobre porównanie gtx 980ti vs gtx 1070 oba podkręcone.

 

Overclocked Boos Clock 1903 Mhz dla 1070 ?

 

tutaj pow 2100Mhz a nie ma jeszcze najmocniejszych wersji

 

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1070_Gaming_X/27.html

 

a dla 980Ti dali prawie max co się dało na powietrzu 1452Mhz a najlepsze MSI Lightning OC 1518Mhz

 

Więc sorry wiem na siłe chcesz pomóc 980Ti ale niestety 1070 już teraz jest lepszy a z czasem będzie coraz szybszy.....

 

aaa tak jak myślałem patrze w sygnature a tam GTX 980Ti WF3 ;) niestety GTX 1070 jest lepszym wyborem jak 980Ti co nie zmienia faktu że 980Ti do dobra karta

 

980Ti za 1700-1800zł jest OK :D a za 1500zł to poezja :) sam bym łykał za taką kwotę niestety nie mam takiej okazji i kupuje GTX 1070 za 2300zł....

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

Overclocked Boos Clock 1903 Mhz dla 1070 ? tutaj pow 2100Mhz a nie ma jeszcze najmocniejszych wersji

Na tamtym filmie porównywane są wersje referencyjne, dlatego tak słabo wykręcone

 

Patrząc na kilka testów nie ogłaszałbym że 1070 jest jakoś super wydajniejsza, no ale niestety, nVidia i tak zmiazguje ją sterownikami, smutne ale prawdziwe

Link to post
Share on other sites

  • Platforma testowa:

GTX1070   @ 2086/9400

GTX980Ti  @ 1450/7700

i7-6700     @ 4.7

 

  • Testy w 14 grach:

 

  • Podsumowanie:

w 6 grach GTX980Ti wydajniejszy

w 8 grach GTX1070 wydajniejszy

 

/są to ruskie testy, które nie dostają kupe kasy na polityke napędzania sprzedaży i markeringu tzw. manipalacje wynikami. Jak ktoś kupi 980Ti w cenie poniżej 2000 zł jest to naprawde opłacalny produkt, niż dopłata 300 zł+ na nowszy model 1070 wydajniejszy o pare %.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Overclocked Boos Clock 1903 Mhz dla 1070 ?

 

tutaj pow 2100Mhz a nie ma jeszcze najmocniejszych wersji

 

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1070_Gaming_X/27.html

 

a dla 980Ti dali prawie max co się dało na powietrzu 1452Mhz a najlepsze MSI Lightning OC 1518Mhz

 

Więc sorry wiem na siłe chcesz pomóc 980Ti ale niestety 1070 już teraz jest lepszy a z czasem będzie coraz szybszy.....

 

aaa tak jak myślałem patrze w sygnature a tam GTX 980Ti WF3 ;) niestety GTX 1070 jest lepszym wyborem jak 980Ti co nie zmienia faktu że 980Ti do dobra karta

 

980Ti za 1700-1800zł jest OK :D a za 1500zł to poezja :) sam bym łykał za taką kwotę niestety nie mam takiej okazji i kupuje GTX 1070 za 2300zł....

Miałem  GTX 980Ti WF3( kartę udało mi się podkręcić do 1565/8100,więc lepiej niż msi lightning,wszystko zależy od krzemowej loterii,a to była złota karta) ale ją sprzedałem żeby kupić Zotac Amp 980ti,który wyszedł mnie 1515zł+ blok wodny za 300zł,czyli 1815zł.

Taki zestaw spokojnie mi wystarczy do premiery Vega.Na serio chcę kupić kartę od AMD ale sami wiecie jakie ceny są teraz pokręcone,a ja nie lubię przepłacać.

Link to post
Share on other sites

Nikt chyba nie neguje że 980Ti to słaba karta jest porównywalna z GTX 1070

 

Podsumowanie: w 6 grach GTX980Ti wydajniejszy w 8 grach GTX1070 wydajniejszy

 

ale za rok to może wyglądać tak

w 0 grach GTX980Ti wydajniejszy

w 14 grach GTX1070 wydajniejszy

 

dochodzi to tego VRAM 6GB vs 8GB programiści zapewne będą je wykorzystywać a już napewno je wykorzystają w wyższej rozdzielczosći od FHD

 

NV już nie raz to pokazywała sterowniki optymalizuje pod najnowsze karty a obecnie najnowszy jest Pascal jak wydzie Volta to zapomni o Pascalu i tak bez końca.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Hm. Jeśli mowa o tych sterownikach i rzekomym "obniżaniu" wydajności przez producenta - czy ktoś to testował? Kiedyś próbowałem szukać jakichś rzetelnych testów, ale nic nie udało mi się znaleźć. Mam na myśli porównywanie na różnych wersjach sterowników w różnych grach (a nie tylko suche liczby na jednych sterownikach). Ja mam wrażenie, że to nie jest "obniżanie" wydajności, ale patrzę na to bardziej realistycznie - raczej wydobywanie z najnowszej architektury najwięcej czego się da, podczas gdy z poprzedniej nie dało się już więcej wycisnąć. Ostatecznie wszystko jest przecież tuningowane pod specyficzne tytuły, a nowsze tytuły będą też lepiej korzystać z dobrodziejstw nowszej architektury niż starszej... tak więc coraz większe dystansowanie się nowsze vs starsze jest tak czy siak nieuniknione, nie ma się co oszukiwać.

A karty grafiki, jak dobrze wiemy, starzeją się znacznie szybciej niż procesory... :/

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest bzdura moim zdaniem.

Po prostu czasami jedna generacja sterowników daje gorsze rezultaty, ale przeważnie w następnej już to poprawiają.

 

http://www.bytemedev.com/the-gtx-780-ti-sli-end-of-life-driver-performance-analysis/

 

ps. co do optymalizacji nowych tytułów to nie ma się co dziwić że skupienie na obecnej generacji kart jest większe, to w końcu biznes jest.

Edytowane przez Mst74
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

  • Platforma testowa:

GTX1070   @ 2086/9400

GTX980Ti  @ 1450/7700

i7-6700     @ 4.7

 

/są to ruskie testy, które nie dostają kupe kasy na polityke napędzania sprzedaży i markeringu tzw. manipalacje wynikami. Jak ktoś kupi 980Ti w cenie poniżej 2000 zł jest to naprawde opłacalny produkt, niż dopłata 300 zł+ na nowszy model 1070 wydajniejszy o pare %.

To też nie jest rzetelne porównanie ponieważ masz tutaj wersje referencyjną 1070 vs wersja autorska 980Ti.

Referent 1070 ma straszny kaganiec w postaci "powerLimitu" i w przypadku znacznie niżej taktowanych wersji autorskich masz lepsze wyniki np: MSI 1070 Gaming ~1900Mhz będzie miał lepsze wyniki od refa 1070 ~2050Mhz bo ref będzie cały czas zbijał taktowanie.

W tym porównaniu 980Ti nie zbija taktowania bo to wersja autorska z wyższym limitem. Jak byś porównał ref 980Ti vs ref 1070 to ten drugi będzie wydajniejszy i to samo w przypadku wersji autorskich 980Ti vs 1070. Wersje autorskie 1070 są wydajniejsze od wersji autorskich 980Ti!

Link to post
Share on other sites

b. fajna recenzja GTX EVGA 1070 SC

 

http://www.gamersnexus.net/hwreviews/2494-evga-gtx-1070-sc-review-and-overclocking-benchmarks

 

moje przypuszczenia się sprawdziły, jest głośniejsza i cieplejsza d MSI, miałem kupowac EVGA a teraz raczej odpuszczę a skuszę sie na MSI/ZOTAC/PALIT. Czekam na większe ilości testów, posiada ktoś test do Palita lub ZOTAC'a ?

Link to post
Share on other sites

drogo ~2100zł

 

http://cdn.videocardz.com/1/2016/07/90YV09Q1-M0NA00-ASUS-STRIX-GTX1060-6G-GAMING-8GB-900x398.png

 

 

zobaczylem tylko tylko ze to czeska stroana i widzialem to nie moze byc prawdziwe tak samo jak pierwsze recenzja na swiecie RX480 72godziny przed premiera pojawila sie na serwisie z doopy oczywiscie czeskim

 

swoja droga za tyle juz dostaniesz najtanszego GTX1070 i nie bedzie w sprzedazy wersji 8GB tylko 6/3

 

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

Hm. Jeśli mowa o tych sterownikach i rzekomym "obniżaniu" wydajności przez producenta - czy ktoś to testował?

Gdzieś widziałem taki test, jednak nie ma możliwości tego sprawdzić dokładnie ponieważ sterowniki wydane przed wyjściem danej gry zazwyczaj są słabsze i nich raczej nie ma co brać pod uwagę

sterowniki wydane na premierę danej gry i kilka kolejnych poprawia wydajność a sterowniki z np. rok później nadal trzymają ten sam poziom w danej grze (różnice błędu pomiarowego), więc tu by wyglądało wszystko ok

Tylko co jeśli nVidia dla nowych gier robiąc sterowniki stara się wycisnąć co się da na najnowszej generacji, a poprzednie po prostu rzuca dokładnie to co było?

 

Nawet jeśli pomijając to wszystko, jeśli generacje różnią się mocno od siebie to ile można zatrudnić ludzi by optymalizowali gry dla starszej generacji która ledwo co zarabia na siebie?

Link to post
Share on other sites

http://www.bytemedev.com/the-gtx-780-ti-sli-end-of-life-driver-performance-analysis/

 

ps. co do optymalizacji nowych tytułów to nie ma się co dziwić że skupienie na obecnej generacji kart jest większe, to w końcu biznes jest.

Dzięki ci za to. Będę to podsyłał każdemu kto znowu wydobędzie ten temat na światło dzienne.

Bardzo świetnie podsumowane i rozsądna argumentacja.

W komentarzach jest też link do innego artykułu: http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/70125-gtx-780-ti-vs-r9-290x-rematch.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki ci za to. Będę to podsyłał każdemu kto znowu wydobędzie ten temat na światło dzienne.

Bardzo świetnie podsumowane i rozsądna argumentacja.

W komentarzach jest też link do innego artykułu: http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/70125-gtx-780-ti-vs-r9-290x-rematch.html

 

Dokładnie bardzo dobry przykład pozdrawiam NV :) ale i tak kupuje GTX 1070  - RX480 mnie zawiódł....

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Metro Last Light nie ma DX12 a na screenach z tego testu napisali, że DX12 - także tyle jest wart ten test :roll:

Swoją drogą w benchmarku Ashes of the Singularity DX12 wyszło im, że 1070 uzyskuje 47kl/s, u mnie bez oc wychodzi 51kl/s.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...