Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Przy tych cenach wymiana gtx 980ti/980/970 jest srednio oplacalna.

Wiekszosc gier spokojnie odpalimy na wysokich detalach.

 

O wydajnosci 1060 bym nie wspominal. Nic nie wiadomo o tym układzie.

 

Majac np gtx 980ti celowalbym w volte.

Link to post
Share on other sites

Prawda ale te ceny prawdopodobnie pójdą w dół jak się magazyny zapełnią i wejdą też autorskie 1070tki. Zresztą patrząc po ruchach naszych sklepów robią już miejsce na nowe modele.

 

Na ESC ceny 970- i 980-tek lecą w dół także kto ma kupować nówkę/używkę to lepiej niech jeszcze czeka a kto sprzedawać to lepiej nie zwlekać. Na allegro niektóre ceny niektórych używek są wręcz zabawne :)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Mówcie sobie co chcecie. Narazie to wszystko "co by było gdyby". Wiadomo co odwaliła NVidia ze swoim okrojonym Maxwellem GTX970. Dzisiaj przez to już nikt jej nie chce (włącznie ze mną). Ja sobie spokojnie poczekam na testy niereferentów GTX1070 i Polarisów po OC, na pierwsze testy i opinie forumowiczów (pierwszych posiadaczy), na pełną dostępność niereferencyjnych kart w sklepach i jasną sytuację cenową, i dopiero potem na spokojnie podejmę decyzję o zakupie. Może do tego czasu zaczną dodawać jakąś grę do tych kart. ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sugerowane ceny 1070 FE:

 

ake-su-doporucene-cencspe4.jpg

 

Z tego co widzię to jakby się to potwierdziło to tak jak przypuszczałem :) 2.299 zł na referenta czyli JEŚLI to SIĘ POTWIERDZI to cena nie referenta powinna być w granicach 1899 zł. Jakby się to potwierdziło i cena by była nawet gdzieś około 1700-1800 zł to biorę :D

Edytowane przez mesutxxx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy według Was warto byłoby wziąć 980 TI z gwarancją do grudnia 2018 (Morele) do 2000 zł ? Obecnie śmigam na starym Radosławie 4850. Proces reklamacji 780tki wciąż w toku :/ Pascale są obiecujące, ale myślę, że korzystniejsze oferty będą w chwili gdy nieco opadnie ten hype.

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam że nie. Jeśli autorskie wersje 1080 faktycznie będą w cenie ~3000zł to możemy się spodziewać tego że niereferenty 1070 będą w oscylować w kwocie ~2000zł, skoro FE ma być w cenie 2299zł. Sam czekam na 1070 ponieważ będę składał całego kompa, a jeszcze parę miesięcy temu planowałem 970.

Link to post
Share on other sites

Nie ma jeszcze danych na temat osiąganych wyników 1070'tki. Poza tym dostępność tych kart i nieco niższe ceny będą pewnie dopiero w okresie jesiennym. Nie wyobrażam sobie siedzieć do tego czasu na wspomnianym powyżej Radosławie :/

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzię to jakby się to potwierdziło to tak jak przypuszczałem :) 2.299 zł na referenta czyli JEŚLI to SIĘ POTWIERDZI to cena nie referenta powinna być w granicach 1899 zł. Jakby się to potwierdziło i cena by była nawet gdzieś około 1700-1800 zł to biorę :D

 

 

Referent droższy od autorskiego chłodzenia? 

Link to post
Share on other sites

Tylko,że to jest sugestia nVidii,którą sprzedawcy mogą spokojnie olać i niereferenty mogą być niewiele tańsze , a nawet droższe.

Dokładnie ;) więc te ceny 1080'tki - 4200~zł za pre wcale nie muszą być z kosmosu :D Edytowane przez stofro
Link to post
Share on other sites

A nie mówiłem że będzie ponad 4k za niereferenta? Hah, tyle kosztował pierwszy Titan i już wtedy mówiono że ich pogięło z ceną. A teraz wołają tyle za kartę serii xx80? Chore... Ale co tam, wróże ponownie że jeśli wyjdzie wersja xx80Ti to będzie ponad 5k... Ja już wiem że ostatni raz kupiłem ich topową kartę, mimo że może i mógłbym tyle wydać, to karmić tego "raka" nie będę. Jak będę potrzebował czegoś nowego to albo średnia pólka albo AMD nawet jeśli Nvidia będzie wydajniejsza....

Link to post
Share on other sites

Jak za niereferenta 1070 trzeba będzie zapłacić więcej czyli gdzieś 2400 to ja dziękuję :) Czekam na polarisy i biorę jak mówi kolega wyżej albo coś z średniej półki od nvidii ( mam na myśli 1060) albo polarisy. To prawda, że polarisy, mają mieć HBM2 ? Jak tak to zajefajnie :D

 

@edit

 

Dobra z tego co widzę to polarisy bez HBM2 ale vega juz będzie miała podobno 

Edytowane przez mesutxxx
Link to post
Share on other sites

Tylko Vega może zbić ceny Nvidii bo teraz to czują się monopolowcami. Ja już nie mam ochoty brać ich kart, i jak karty AMD bedą konkurencyjne to przemaluję obudowę na czerwono :D Z drugiej strony zastanawiam się nad dołożeniem jeszcze jednej 980 Ti do zestawu, bo do grania w 2k taki wiedźmin zjadłby trochę więcej.

 

PS. Taki zupełny offtop do obeznanych w podkręcaniu. Ile maksymalnie można podnieść CoreVoltage (mV). Tak w granicach bezpieczeństwa. Chodzi o to czy jest 5-10 czy 10-40. KArt nigdy nie podkręcałem, ale teraz mam ustawione na 1480Mhz i myślę że poszłoby dalej gdyby tym pomanipulować.

Link to post
Share on other sites

Jak za niereferenta 1070 trzeba będzie zapłacić więcej czyli gdzieś 2400 to ja dziękuję :) Czekam na polarisy i biorę jak mówi kolega wyżej albo coś z średniej półki od nvidii ( mam na myśli 1060) albo polarisy. To prawda, że polarisy, mają mieć HBM2 ? Jak tak to zajefajnie :D

 

@edit

 

Dobra z tego co widzę to polarisy bez HBM2 ale vega juz będzie miała podobno 

 

 

 

Ja to samo ,licze ze wiecej niz za 2400 zł 1070 nie wyjdzie.Bo juz bym chcial w koncu w cos pograć. ^^

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Ja to samo ,licze ze wiecej niz za 2400 zł 1070 nie wyjdzie.Bo juz bym chcial w koncu w cos pograć. ^^

Cieszę się, że ja teraz nie muszę się martwić o wymianę GPU, bo to co od%#%ala nvidia się w pale nie mieści :P

P.S. w co pograć? Bo od daaaawna nie wyszła żadna choćby przeciętna gra :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...