Skocz do zawartości

Komputer dla gracza ~7000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

Dzień dobry, proszę o pomoc w złożeniu sprzętu do gier:

  • Zastosowanie komputera : do gier
  • Maksymalna kwota : około 7000 zł (monitor liczę oddzielnie) 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : kwiecień (ale nie jest to deadline) 
  • Których części potrzebuję : wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : kiedyś na pewno, ale nie znam się na tym
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : planuję kupić BenQ XL2411Z (1920 x 1080)
  • Specjalne wymagania : ustawienia ultra w nowych grach, w miarę cichy.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : myszka razer taipan i chyba klawiatura noname, słuchawki steelseries siberia
  • Własna propozycja zestawu :
  1. Procesor Intel Core i7-6700K Skylake
  2. Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 
  3. Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
  4. Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB (8GBx2), 2400MHz, CL15
  5. Obudowa Be Quiet! Silent Base 800
  6. Zasilacz Be Quiet! POWER ZONE 650W 80PLUS Bronze
  7. Dysk SSD Crucial BX200 240GB
  8. Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 5400 64MB cache 
  9. Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018
  10. Napęd Pioneer BLU-RAY RECORDER WEW x16 SATA
  11. Monitor BenQ XL2411Z (wspomniany wcześniej)

 

Z jednej strony chciałbym przyciąć trochę koszty, żeby móc wcisnąć mocniejszą grafikę. Z drugiej, nie jestem pewien czy wymiana na gtx 980 ma sens.

Zastanawiam się czy nie wybrać np. zasilacza Corsair VS650 650W, 120mm FAN, EU version, procesora Intel Core i5-6600K, a w miejscu różnicy w cenie nie wcisnąć wspomnianego gtx980. Oczywiście jeśli uda się przyciąć koszta totalnie to już w ogóle super będzie.

 

Nie znam się na OC, ale podobno to łatwe, więc kiedyś na pewno.

 

Starałem się wybrać zestawami od jednego producenta, wydaje mi się, że wtedy na pewno nie będzie zgrzytów.

 

Do ceny zestawu muszę doliczyć jeszcze soft ~430zł   

 

Grać będę na słuchawkach. 

 

Modernizacja nie wcześniej niż za dwa lata. 

 

Większą część życia grałem na laptopach, a ostatnio mieszkałem w górach i lasach bez komputerów, telewizji, kuchenek... dlatego mogę nie ogarniać jakiś super nowości. 

 

Jeśli np. pod koniec kwietnia z początkiem maja miałaby nastąpić jakaś rewolucja cenowa (chyba nie wygląda, poza ew. spadkiem kursu $), to mogę poczekać, nie muszę mieć sprzętu na już, ale chciałbym sobie już pograć w np. Black Desert. 

 

Do gotowych zestawów sklepowych nastawiony jestem sceptycznie, nie znam się na tym, a wydaje mi się, że czasami dopłacając niewiele można uzyskać o wiele silniejszy sprzęt.  

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor Intel Core i7-6700K Skylake

Do gier nie potrzebne. 6600k wystarczy.

 

 

 

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

EVGA, Asus- tańsze i równie dobre wersje.

 

 

 

Dysk SSD Crucial BX200 240GB

Kiepskie SSD na TLC. BX100 jest lepszym wyborem. 

 

 

 

Napęd Pioneer BLU-RAY RECORDER WEW x16 SATA

Koniecznie potrzebne ? 

Link to post
Share on other sites

Już zmieniłem:

  1. Procesor Intel Core i5-6600K Skylake
  2. Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 
  3. Karta graficzna ...
  4. Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB (8GBx2), 2400MHz, CL15
  5. Obudowa Be Quiet! Silent Base 800
  6. Zasilacz Be Quiet! POWER ZONE 650W 80PLUS Bronze
  7. Dysk SSD Crucial BX100 250GB SATA3
  8. Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 5400 64MB cache 
  9. Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018
  10. Napęd LG nagrywarka Blu-ray, SATA BH16NS55
  11. Monitor BenQ XL2411Z (wspomniany wcześniej)

Co do napędu, to nie wiem. Wszystko co mi się wyświetliło to w podobnej cenie było. Odtwarzacz fajnie jakby jakiś był, ale wymieniłem go na najtańszy jaki wyświetlił mi się w konfiguratorze na stronie morele, że jest to przy okazji nagrywarka to już trudno. Wywaliłem również gtx970, wierzę na słowo, że może być słabo na ustawieniach ultra. Cena zestawu to około 6k zł.

Czy ta karta bedzie w porządku: Asus GTX 980 DC2 OC Strix 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI, HDMI, 3xDP DC2 OC Strix (STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5) ? Czy może jakiś tańszy zamiennik? Będzie pasowała do wybranej płyty MSI? Czy może być jakiś zgrzyt?

Zasilacz jest w porządku? Wystarczy mu mocy? A może za mocny? 

Link to post
Share on other sites
Z jednej strony chciałbym przyciąć trochę koszty, żeby móc wcisnąć mocniejszą grafikę. Z drugiej, nie jestem pewien czy wymiana na gtx 980 ma sens

 

od kilkunastu dni śledzę tematy odnośnie zestawów i powtarza się we wszystkich jedna sugestia, jeśli chcesz kupować kartę to albo 970 albo 980ti, 980 jest za drogi na to co oferuje, gdzieś ktoś pisał że różnica w cenie między 970 a 980 to 700 złotych a w wydajności jedynie 10-12% trochę drogo jak za taki mały wzrost

Edytowane przez userone
Link to post
Share on other sites

Jest gtx980ti. Zacząłem się bawić, chciałem najpierw zmienić płytę główną, ale zorientowałem się, że to co zyskałem na tańszej płycie to tracę na kościach RAM. Rozwiązaniem był wybór gorszego monitora, chłodzenia, zasilacza i obudowy.  

 

  1. Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 95W, cache 6MB
  2. Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO s1151 Z170 4DDR4 USB3.1 ATX SKYLAKE
  3. Karta graficzna Gigabyte GeForce CUDA GTX980Ti, 6GB DDR5, 384BIT, 2xDVI, HDMI, 3xDisplayPort
  4. Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB (8GBx2), 2400MHz
  5. Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black
  6. Zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 700W 80PLUS Bronze BN225
  7. Dysk SSD Crucial BX100 250GB SATA3
  8. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
  9. Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3
  10. Monitor iiyama G-MASTER Black Hawk 24' 

Nie wybierałem najtańszej grafy, wybrałem coś pośredniego - przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Co do zasilacza to totalnie nie mam pojęcia. Obudowa, chyba najtańsza jaka była...trudno. Monitor czytałem, że ma dobre recenzje w strzelanki grać nie będę. Hdd zmieniłem na blue, ale to raczej nie ma znaczenia wiekszego. 

Bardzo proszę o opinie, radę, nowy przepis. Może coś powinienem zmienić? Do końca budżetu jest jeszcze jakieś 100-200zł   

Link to post
Share on other sites

8 GB RAM zdecydowanie wystarczy w takim zestawie. Monitor szału nie robi jak na swoją cenę ze względu na matrycę TN. Zasilacz wystarczy Cooler Master G650M.

Nie rozumiem tylko po co Ci do monitora 60 Hz FHD GTX 980 Ti - taki zakup mija się z celem. Albo celuj w zestaw w 2K, albo przejdź na GTX 970, bo taki zakup mija się z celem.

Monitor liczysz oddzielnie ale nie podajesz za ile.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty

Kingston 8GB 2666MHz CL15 bequiet! Dark Rock 3

EVGA GeForce GTX 980 Ti SC+ ACX2.0+ 6GB DDR5

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold Fractal Design Define R5 (Titanium)

Monitor: http://www.ceneo.pl/35944758 

System: http://www.ceneo.pl/39082732

 

6567 zł + 1329 zł + 390 zł = 8285 zł 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

CPU 4 rdzenie 4 wątki z możliwością OC, dobre MOBO do OC z mocną sekcją zasilania, RAM w jednej kości wysoko taktowany, wydajne chłodzenie na CPU po OC, wydajne GPU od EVGA z cichym chłodzeniem, trwałe HDD na magazyn, SSD 250 GB o wysokich transferach odczyt/zapis, zasilacz w pełni modularny z pół pasywnym chłodzeniem i złotym certyfikatem sprawności, fabrycznie wyciszona obudowa o bdb jakości wykonania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc


Bardzo dziękuję za pomoc

 

Dostanę jeszcze niespodziewaną premię do wypłaty, którą również mogę przeznaczyć na sprzęt. Wartość zestawu z monitorem nie może jednak przekroczyć 10k.

Oparłem się całkowicie na wcześniejszym zestawieniu od nos_tro. Podaję link z morele, bo mają całkiem przyjazny - jak dla mnie konfigurator:

http://www.morele.net/inventory/info/CApW8/

 

Jak widać zmieniłem monitor na wyraźnie lepszy. Pozbyłem się również magnetycznych dysków. 250GB jako dysk systemowy mi wystarczy i kolejne 250GB na dane również, a w razie problemów z miejscem posiadam dyski zewnętrzne.

 

Cały czas mi jednak chodzi po głowie czy nie powinienem dołożyć do jakiegoś komponentu... nie wiem. Oczywiście nie muszę przeznaczać 10k wyłącznie na komputer  ;)

 

 

(Nie wiem czy nie powinienem nowego wątku założyć  :P )

 

Komputer będę zamawiał na początku miesiąca. Raczej nie będę czekał na nowe grafiki, jak uwidzi mi się wymiana, to po prostu kupię jakąś nówkę. 

 

Nie wiem gdzie będę zamawiał, wkleiłem konfigurator z morele, bo był dla mnie wyraźnie bardziej przejrzysty niż te, które znalazłem.

 

Z przyjemnością wysłucham wszystkich uwag. 

Link to post
Share on other sites

Osobiście to bym brał zasilacz od Corsaira z serii RM ze względu na lepszą kulturę pracy. MOBO szału nie robi - w tej cenie masz AsRock Extreme 4 z 12 fazową sekcją zasilania.

O monitorze już mówiłem co myślę - nie warto brać 2K 144 Hz jeżeli i tak się nie utrzyma więcej niż 60 FPSów. Lepiej wybrać jakieś 2K 60 Hz od Della na lepszej matrycy.

Link to post
Share on other sites

Osobiście to bym brał zasilacz od Corsaira z serii RM ze względu na lepszą kulturę pracy. MOBO szału nie robi - w tej cenie masz AsRock Extreme 4 z 12 fazową sekcją zasilania.

O monitorze już mówiłem co myślę - nie warto brać 2K 144 Hz jeżeli i tak się nie utrzyma więcej niż 60 FPSów. Lepiej wybrać jakieś 2K 60 Hz od Della na lepszej matrycy.

A wydawało mi się, że z monitorem idę w dobrą stronę :/ Totalnie nie znam się na monitorach, a czytałem tutaj, że właśnie ten model ludzie polecają. Troszkę zaczął mnie martwić 8ms czas reakcji w podanym przez Ciebie monitorze (coś czego prawdopodobnie nie zobaczę) i zacząłem się trochę rozglądać. Myślałem jeszcze nad czymś takim: http://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

Matryca IPS, monitor 2K, dalej co prawda jest to 144Hz, ale chyba to nie jest źle... 

 

Za Twoimi poprawkami to wygląda tak:

http://www.morele.net/inventory/info/j17Ii2/

 

czyli ok 2600 do wydania.  

Edytowane przez Frazer
Link to post
Share on other sites

Chciałbym wykorzystać potencjał karty, ale masz rację spróbuję z polecanym Dellem. 

 

W ogóle nie wiem czy będę tam składał komputer, prawdopodobnie kupię podzespoły w różnych sklepach szukając okazji. 

Na chwilę obecną techplanet.pl ma najtańszy RAM, mactronic procesor, Morele grafę i budę, ESC o ile dobrze pamiętam płytę główną... niby drobne kwoty, ale całościowo to mi wyjdzie solidna kwota, którą mogę przeznaczć np. dokładając do super klawiatury.  ;)

 

A wracając do tematu, właśnie czytałem opinie o tym MOBO i nie są zbyt ciekawe. Ekran śmierci przed aktualizacją biosu solidnie zniechęca do późniejszej zabawy... dużo, dużo złych komentarzy. Może jednak dopłacić więcej, zwłaszcza, że ostatecznie biorę tańszy monitor i kupić ASRock z170 GAMING K6, czy  z170 EXTREME 6+? Może zbyt demonizuję te komentarze, ale skoro widzę je na różnych stronach, to lepiej być ostrożnym i dać znać, że "hej, mam jeszcze wolną stówę-dwie. Pomóż mi proszę" ;)  

Link to post
Share on other sites

 

A wracając do tematu, właśnie czytałem opinie o tym MOBO i nie są zbyt ciekawe. Ekran śmierci przed aktualizacją biosu solidnie zniechęca do późniejszej zabawy... dużo, dużo złych komentarzy. Może jednak dopłacić więcej, zwłaszcza, że ostatecznie biorę tańszy monitor i kupić ASRock z170 GAMING K6, czy  z170 EXTREME 6+? Może zbyt demonizuję te komentarze, ale skoro widzę je na różnych stronach, to lepiej być ostrożnym i dać znać, że "hej, mam jeszcze wolną stówę-dwie. Pomóż mi proszę"   

Zamienniki dla AsRocka:

Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/  / Gigabyte GA-Z170X-UD3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/  

Ta sama półka jeżeli chodzi o jakość i wydajność w OC. 

Link to post
Share on other sites

Wiem, wspominałem, że daje linki z morele, bo jest mi wygodniej.

Co do MOBO, to po prostu zastanawiam się czy skoro mam możliwość wydania trochę wiecej to czy po prostu nie kupić czegoś z półki wyżej.

Jeszcze ostatnie pytania i będę zamawiał:

  Kingston 8GB 3000MHz CL15 HyperX Savage

 

Warto? Czy pozostać przy wcześniej zalecanych?

 

Druga sprawa, to zasilacz na pewno dobry wybrałem czy właśnie powinienem wybrać wspomniany RM650X? Wybrałem "fully modular" ponieważ wcześniejszy był taki, a dostałem tylko info żeby zmienić na Corsaira RM650, więc:

Corsair RM 650W 80+ Gold 135mm modular

czy

Corsair RM 650X 650W 80+ Gold 135mm modular

 

Porównuję je ze sobą i w sumie nic mi różnice nie mówią, poza dodatkami  :P

 

 

 

Sorki, że tak marudzę, ale człowiek po prostu nie chce wkopać się i wybrać sprzęt, który dobrze mu będzie służył. :pomocy:

 

Póki co sprzęt wygląda następująco:

  1. Monitor Dell U2515H
  2. Procesor Intel Core i5-6600K Skylake, socket 1151, 64bit, 3.5GHz, 95W, cache 6MB, BOX 
  3. Płyta główna ASRock Z170 Extreme 4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.1, GBLAN, ATX
  4. Karta graficzna EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+, 6GB GDDR5, 384Bit, 3XDP, HDMI, DVI-I, BOX
  5. Zasilacz Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD - CP-9020054-EU
  6. Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018
  7. Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2666MHz, CL15, czarne 
  8. Obudowa Fractal Design Define R5 Titanium 2xUSB 3.0 Titanium (FD-CA-DEF-R5-TI)
  9. Napęd Asus 24F1MT
  10. Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3 (na system)
  11. Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3 (na wszystko poza systemem)
  12. Windows 10 

Jeśli wszystko jest OK, to zamawiam.

Edytowane przez Frazer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...