Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do was pytanie, otóż posiadam chłodzenie mugen 2 rev.B, procka i5-750 i płytę msi P55-GD65. Jak myślicie jakie będzie najlepsze zestawienie opcji w biosie :

 

Cpu Smart Fan Target: wartości od 40 do 80 stopni

Min Fan speed: od 12;5% do 85%

 

Procka mam zamiar wykręcić na 3,6GHz i zastanawiam się przy jakiej temperaturze procesora chłodzenie ma się bardziej rozkręcać, zauważyłem ze temperatury na rdzeniach są mniej więcej 15 stopni większe niż te na samym procesorze. Więc jeśli na procku wchodzi 40-43 stopnie to na rdzeniach mam 55 stopni. Jak waszym zdaniem najlepiej ustawić te opcje?? :/

 

Edit:

Moje wątpliwości dotyczą tego, iż na wielu forach czytałem aby nie dopuszczać do temperatury wyższej niż 65 stopni. I tu chodzi o temperaturę całego procesora pokazywaną w Control Center na przykład. Czy chodzi o temperaturę na rdzeniach pokazywaną w programach typu Real Temp, gdyż na procku mam temperaturę 44 stopnie w pełnym obciążeniu w linxie, a na rdzeniach dochodzi nawet do 55 stopni.

Czekam na sensowną odpowiedź, gdyż nie wiem czy mam rozkręcać bardziej wiatrak od chłodzenia i o których temperaturach jest mowa :)

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, najbardziej pasowałby mi wentylator bardzo dobry ale w rozsądnej cenie, chodzi tu o współczynnik cena-wydajność, żeby nie było tak ze będzie kosztował załóżmy 60zł i będzie troszeczkę bardziej wydajny od tego za 45-50zł :) Ale myślę że za więcej niż 60 zł to już się nie opłaca kupować wentylatora :D

Link to post
Share on other sites

Kup dwie Magmy (mają bardzo duże ciśnienie, CFM i są nawet ciche) na konkurencyjnym forum widziałem, że sprzedawał ktoś za 39zł/sztuka + przesyłka. Nic lepszego nie kupisz moim zdaniem.

Pamiętaj również, że musisz zakupić dodatkowe zapinki do wentylara.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...