Skocz do zawartości

Seasonic X-850 czy Corsair RM750X czy inny ?


Recommended Posts

Witam,

 

Który zasilacz bedzie lepszy ? Pobór prądu komputera to max po OC 400W. Zależy mi jednak na sporym zapasie i ciszy.

 

Kwota, którą mam na zasilacz to 500 zł.

 

Seasonic będzie używany w tej cenie, a corsair to nówka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Co to ma zasilić ? 

Ogólnie odradzamy kupowanie używanych zasilaczy, bo nie jesteś pewien ich parametrów ( zasilacze to urządzenie elektryczne i się zużywa ) 

Ogólnie między x-850 a 750x jest przepaść na korzyść seasonic-a ( ale mówimy o nówkach ), ale w kwestii ciszy jednak 750x wygrywa.

Planujesz multigpu czy co, że potrzebny ci taki zasilacz.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu jestem fanem posiadania zapasu w zasilaczu po pierwsze dlatego, że bedzie sie mnie zużywał, po drugie cisza po trzecie może kiedyś mnie najdzie ochota na SLI i nie chciałbym wymieniać wtedy bez sensu zasilacza skoro za pare groszy wiecej mogę mieć dużo mocniejszą jednostkę.

 

Dlatego tak jak pisałem 500 zł na zasilacz, pobór komputera max 400W.

 

Nowy Seasonic to wydatek ponad 700 zł to już za drogo według mnie jak na zasilacz.

 

Zostaje ten Corsair RM750X Gold - chyba dobra stabilna i cicha opcja.

 

Tak więc?

Link to post
Share on other sites
Zostaje ten Corsair RM750X Gold - chyba dobra stabilna i cicha opcja.

 

 Jest to cichy zasilacz, i jakość dość dobra ( choć nie na tą półkę cenową ) ale możesz kupić coś w stylu super flower platinum 550W, lepszy "napięciowo" ( ale zależy do czego chcesz to podpiąć ) 

 

http://media.bestofmicro.com/W/6/531222/gallery/Result-21-30_Fan_RPM_Noise_Graph_r_600x450.JPG

 

http://media.bestofmicro.com/P/9/524493/gallery/Result-21-30_Fan_RPM_Noise_Graph_r_600x450.JPG

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

6600k lub 4670k, 16gb pamięci, płyta główna z170 lub z87, kart gtx 980 lub 980 ti, 1xHDD, 2xSSD,jakiś napęd dvd, 6-7 wentylatorów, obudowa be quiet! Silent Base 600.

 

Do tego podkręcanie karty oraz procesora.

 

Głównie interesuje mnie kultura pracy. Myślę ze skoro ten corsair ma golda to nie będzie też źle z napięciami.

Link to post
Share on other sites

Czyli wstępnie do 16 marca będę musiał coś kupić, na dzień dzisiejszy wygrywa RM750X ;-).

Gdyby ktoś miał inne propozycje proszę pisać.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

 

Znalazłem takie coś (Corsair AX860i):

 

http://allegro.pl/zasilacz-pc-corsair-ax860i-i6049884698.html

 

Może za 500 zł by poszło :o. Co myślicie ?

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mogę polecić zasilacz corsair z serii AX, osobiście posiadam od 5 lat(AX850) i jest świetny, bardzo cichy, praktycznie nie słyszalny nawet w nocy, napięcia jak skała nawet przy dużym obciążeniu(cpu max oc + sli 770 oc)

moim zdaniem lepiej brać sprzęt hi-endowy nawet używany z gwarancją niż zadowalać się średniakiem

ten co podałeś ma jeszcze 4 lata gwarancji i myślę że będzie to bdb wybór jeśli za 500 pójdzie, po za tym ma efektywność platinium a rm ma gold

możesz się też rozejrzeć za trochę starszym ale hi-endowym sprzęcie w lepszej cenie np. ten może za 350 z wysyłką da się go szarpnąć :)

Edytowane przez ryba21184
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli możesz dołożyć 100 to może bq ze sprawnością platinium, na pewno będziesz zadowolony
 

Za tą cene dostanie cichszy i lepszy Super flower ( więc bez przesady ) 

 

 

Znalazłem takie coś (Corsair AX860i):   http://allegro.pl/za...6049884698.html  Może za 500 zł by poszło . Co myślicie ?
 

Mówiłem już co myślę na temat używanych zasilaczy 

 

 

Ja osobiście mogę polecić zasilacz corsair z serii AX, osobiście posiadam od 5 lat(AX850) i jest świetny, bardzo cichy, praktycznie nie słyszalny nawet w nocy, napięcia jak skała nawet przy dużym obciążeniu(cpu max oc + sli 770 oc) moim zdaniem lepiej brać sprzęt hi-endowy nawet używany z gwarancją niż zadowalać się średniakiem ten co podałeś ma jeszcze 4 lata gwarancji i myślę że będzie to bdb wybór jeśli za 500 pójdzie, po za tym ma efektywność platinium a rm ma gold możesz się też rozejrzeć za trochę starszym ale hi-endowym sprzęcie w lepszej cenie np. ten może za 350 z wysyłką da się go szarpnąć


Nie porównuj AX do AXi  ( AX to seasonic, a AXi to zasilacz cyfrowy, nie odzie ich porównywać i do cichych nie należą, są ciche, ale nie tak jak Leadex platinum, czy seria RMx  ) 

fan_speed.jpg
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za tą cene dostanie cichszy i lepszy Super flower ( więc bez przesady )

tak za tą cene to jest według mnie śmiech ten BQ

 

nie odzie ich porównywać i do cichych nie należą, są ciche, ale nie tak jak Leadex platinum, czy seria RMx  )

Autor swoim sprzętem nawet by go nie obciążył więc wentyl by w ogóle nie pracował także możemy obstawiać że byłby nie słyszalny. Zauważyłem ciągle porównujesz głośność zasilaczy do (super kwiatka) na nich zasilacze się nie kończą . A te wykresy z (hardware) nie komentuje  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

A te wykresy z (hardware) nie komentuje 
 
złe ? 

 

Zauważyłem ciągle porównujesz głośność zasilaczy do (super kwiatka) na nich zasilacze się nie kończą .


Nie kończą, ale one są najcichsze z "pół-pasywnych" i mają świetne osiągi, oraz znośną cenę, dlatego często lądują w wyciszanych zestawach ( dobry punkt porównania jak dla mnie ) 

 

 

Autor swoim sprzętem nawet by go nie obciążył więc wentyl by w ogóle nie pracował także możemy obstawiać że byłby nie słyszalny.
Tu prawda, ale autor stara się być tajemniczy i nic nie zdradza  ( a nawet myśli że SLI mu się zachce ) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak na prawdę dopiero kompletuje sprzęt stąd moja tajemniczość.

 

Mój poprzedni komputer miał 2500k z(Silver arrow sb-e), piszczący evga GTX 780, 8gb ddr3, płyta P67, 1xssd, 1x hdd, zasilacz SE 630W, obudowa Fractal R4 + 5 wentylatorów fractal nooo i było głośno w stresie.

 

Dlatego kupiłem już obudowę silent Base 600, dodatkowo 4 wentylatory pure wings 2 do obudowy oraz chłodzenia procesora, chłodzenie procesora, regulator obrotów wentylatorów a teraz szukam również cichego zasilacza.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

masz na myśli ten - jest to jak najbardziej dobra propozycja, choć osobiście bardziej bym był za bq ale to oczywiście odosobniona opinia ;)

Tutaj stosunek ceny do mocy zabija ofertę według mnie. Niech to będzie najstabilniejszy sprzęt pod słońcem ale 530 zł za 550W to przegięcie.

Link to post
Share on other sites
Dobry zasilacz to 1zł za 1 Wat

nie jest to do końca regułą(ja za AX850 dałem 710zł - 5 lat temu :->) ale można tak przyjąć, za nowego seasonica 660w trzeba zapłacić ok. 700zł 

tu jest ze zwrotu sklepowego o 100zł taniej

Edytowane przez ryba21184
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

%-)%-)%-)

 

Powiedź to moim 3 sztukom, które skwierczały, a ostatnią w idle słyszałem wyraźnie z ponad 2 metrów :wariat:

No to ładnie mnie załatwiłeś teraz :D.

 

Czytalem wiele testów (naszych i zagranicznych) i każdy chwali ten zasilacz za kulturę pracy i stabilność - dochodzę do wniosku, że w każdym sprzęcie trafią sie wadliwe sztuki. Szkoda tylko gdyby mnie się trafił taki egzemplarz :P.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie ja to mam pecha do takich rzeczy, wiec wiesz  :D

 

Ogólnie sam wentyl cichy, tylko weź teraz traf na taką bez cewek. Druga sztuka w idle była właściwie ok, ale w stresie już jednak głośno, lecz jeśli nie masz super cichego PC w stresie, to raczej byś tego nawet normalnie nie usłyszał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...