Skocz do zawartości

Komp PC do pracy, multimediów, za ok. 8500 zł.


Recommended Posts

 

 

CPU nie chciałeś kręcić, teraz pytasz o ramy ... Jak ma być stabilnie to zapomnij o OC ramów, po za tym w jakim celu miałbyś to zrobić ? Po co ?

 

Pewnie im wyżej taktowane tym wydajniejsze ? Czyli nie kręcić tylko kupić od razu z wyższym mnożnikiem?

 

Jak dla mnie zestaw do pracy za 8,5K ... na i5 i 16GB ram pod PSa ... co najmniej żałosny -
 

 

Więc co proponujesz ... ?

 

 

 

do tego obróbka packshotów na "zwykłych" szkiełkach (?) ... powodzenia życzę ;)

 

Mam świadomość, iż lepsze byłyby szkiełka coloredge - zaczynają się podajże od Eizo CS230 (około 2300,00 zł).

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam świadomość, iż lepsze byłyby szkiełka coloredge - zaczynają się podajże od Eizo CS230 (około 2300,00 zł)
Można zacząć tańszych modeli - zależnie od tego co będzie robione, nie zawsze CG jest "must have" - za niecałe 1500zł masz NEC EA244WMi (16:10, IPS) na początek jak znalazł ;) 

 

Więc co proponujesz ... ?

I7 6700K i stosowny osprzęt (ram 32GB, 2x SSD itd.)
Wyżej Kajtek podawał całkiem niezłą propozycję.

BTW czym "focisz" ?  
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

za niecałe 1500zł masz NEC EA244WMi (16:10, IPS) na początek jak znalazł ;)

 

Podobno ten model Neca ma złą sławę - efekt migotania. Ale po Twojej przypuszczam, iż używasz właśnie takie cacko. Jak Ci się spisuje?

A

 

I7 6700K i stosowny osprzęt (ram 32GB, 2x SSD itd.) Wyżej Kajtek podawał całkiem niezłą propozycję
.

 

A ta konfiguracja w porównaniu z propozycją Kajtka?

 

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVS) 476,00   Procesor Intel Core i5-6600K (ew. i7-6700) Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 65W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600) 999,00     Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX 669,00     Zasilacz Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W (CP-9020091-EU) 460,61     Obudowa Fractal Design R5 Blackout Edition (FD-CA-DEF-R5-BKO) 454,01     System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM (KW9-00129) 429,00

Dysk SSD Samsung 950 Pro 256GB PCIe 3.0 (MZ-V5P256BW) 789,00

Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 5400 64MB cache (WD10EFRX) 289,00


 

 

BTW czym "focisz" ?

 

CANON EOS 700D

Link to post
Share on other sites

 

, dnia 13 Marz 2016 - 15:37, napisał:

CPU nie chciałeś kręcić, teraz pytasz o ramy ... Jak ma być stabilnie to zapomnij o OC ramów, po za tym w jakim celu miałbyś to zrobić ? Po co ?

Pewnie im wyżej taktowane tym wydajniejsze ? Czyli nie kręcić tylko kupić od razu z wyższym mnożnikiem?

 

Koledze chodziło o to, że Stabilne OC RAM-ów jest najtrudniejsze do zrobienia ( trudniejsze od OC CPU i GPU razem wziętych ), trzeba wiedzieć co się robi, znać zachowanie timingów danego modelu ( czasem danej partii )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak Ci się spisuje?
Zadowolony ;) Niema co się spodziewać cudów po szkiełku za 1,5K - z podświetleniem różnie ... z tym że do 2K niema za bardzo wyboru : Dell - zbyt jasny, Eizo brak możliwości kalibracji sprzętowej. Jest jeszcze kwestia jak duży nacisk kładziesz na kolor - do obróbki foto pod WWW spokojnie wystarczy tańsze szkiełko, do grubszych tematów polecałbym już coś z górnej półki od EIZO, NEC.

 

CANON EOS 700D
18mpix - pod taki rozmiar zdjęć wystarczy i5 + 16Gb ramu  ;) 
Odnośnie zestawu :
- Win10 zastąpiłbym win7 PRO 64bit - większa stabilność, wydajność
- HDD - w miejsce RED, szybsza i tańsza Toshiba P300
 

 

 

Koledze chodziło o to, że Stabilne OC RAM-ów jest najtrudniejsze do zrobienia
Raczej o to że nic nie daje - wzrost wydajności żaden, za to duże ryzyko posypania się systemu. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest jeszcze kwestia jak duży nacisk kładziesz na kolor - do obróbki foto pod WWW spokojnie wystarczy tańsze szkiełko, do grubszych tematów polecałbym już coś z górnej półki od EIZO, NEC.

 

Nie będzie "grubszych tematów", nie będzie wydruków. Martwią mnie opinie o wspomnianym Necu, że migotają. Ciekawe czy to w większości modeli czy może jakaś wadliwa partia się trafiła ;/ - Ze względu na czas, który spędzam przed kompem fajnie jakby szkiełko nie męczyło wzroku, kolor sprawa drugorzędna - możliwie względny - bez zbędnych inwestycji.

 

 

 

- Win10 zastąpiłbym win7 PRO 64bit - większa stabilność, wydajność - HDD - w miejsce RED, szybsza i tańsza Toshiba P300

 

Win7 jak najbardziej - tylko nie wiem do kiedy będzie wspierany.

A nad HDD i SSD jeszcze chwilkę powertuję...950 PRO zdrożał

 

Pamięci, które wybrałam - już ich nie ma - trza szukać innych .


Aha, i jeszcze zastanawiam się nad GPU.
Czy zintegrowana wystarczy do zastosowań, które opisuje powyżej, (fotografia produktowa).

Czy wybór będzie miał wpływ na obciążenie, męczenie wzroku ?

Czy niezastosowanie dedykowanej GPU wpłynie na pracę dwumonitorową?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy zintegrowana wystarczy do zastosowań, które opisuje powyżej, (fotografia produktowa).
tak

 

Czy wybór będzie miał wpływ na obciążenie, męczenie wzroku ?
nie (kwestia doboru szkiełka)

 

Czy niezastosowanie dedykowanej GPU wpłynie na pracę dwumonitorową?
iGPU poradzi sobie z dwoma szkiełkami

 

Spędzam średnio 12-16H na dobę przed komputerem  ;) na "męczenie" wzroku ma wpływ nie tylko szkiełko - bez odpoczynku co jakiś czas każdy monitor będzie męczył - jak go odsuniesz zbyt daleko też będzie męczył ... to nie jest tak że kupisz szkiełko i bedzie już wsio OK, można siedzieć po kilka, klikanaście godzin. Trzeba zadbać praktycznie o każdy szczegół, a i tak w finalnie za parę latek albo oczka zaczną siadać, albo plecy, albo bark.

teraz pytanie za 100pkt - jakie masz alternatywy dla NEC EA244WMi ?
Bez wydawania przeszło 2 tysięcy na monitor ciężko coś znaleźć "lepszego" - a wspomniany wyżej CS230 ... 16:9 dyskwalifikuje go na starcie  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

teraz pytanie za 100pkt - jakie masz alternatywy dla NEC EA244WMi ? Bez wydawania przeszło 2 tysięcy na monitor ciężko coś znaleźć "lepszego" - a wspomniany wyżej CS230 ... 16:9 dyskwalifikuje go na starcie

 

Bez wydawania przeszło 2 000 to Eizo 2455 -tylko teraz kwestia, czy to, że nie ma opcji kalibracji w jakimś stopniu będzie dla mnie minusem do moich zastosowań?  A może plusem bo tak naprawdę kalibracja dla laika takiego jak ja może wiązać się (na początku na pewno) z trudnościami.

Ewentualnie jeśli zrezygnuję z Neca EA244WMi ze względu na kwestię migotania, ewentualnie kalibrację, a dojdziemy do wniosku, że Eizo 2455 też coś ma nie tak i pod warunkiem, że namówicie mnie na kalibrację - rozważę CS230/240.

Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej o to że nic nie daje - wzrost wydajności żaden, za to duże ryzyko posypania się systemu.
 

Jak zrobiłem na już byłych kostkach OCZ 1600MHz cl8 1.65V OC rzędu 2133MHz cl7 1.65V to znacznie poprawiłem osiągi. 
Ale jeszcze dochodzi do tego, do czego używamy komputer, w grach trzeba wyważyć MHz i cl, ale w niektórych programach, lepiej podnieść MHz kosztem cl ( mimo pozornego spadku wydajności ) 
Link to post
Share on other sites

 

 

Bez wydawania przeszło 2 000 to Eizo 2455
Bardzo zbliżony do NECa, troszkę droższy i bez możliwości kalibracji. Jak przejdzie taka opcja to spokojnie możesz na niego się zdecydować.   
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...