Skocz do zawartości

Komp PC do pracy, multimediów, za ok. 8500 zł.


Recommended Posts

Cześć,

 

Planuję zakup komputera PC jak niżej:

 


 

Cześć,

 

Planuję zakup komputera PC jak niżej:

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu.

Edytowane przez beti88
Link to post
Share on other sites

ram poszedł w górę ( jak chcesz, to szybsze i tańsze te, lub czkać aż wrócą do wcześniejszej ceny )


dysku też nie ma, może coś w stylu 950 pro 256GB ? 


Co z zasilaczem ? G2 550W jest lepszej jakości niż RM ( i Watów mu wystarczy ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ram poszedł w górę ( jak chcesz, to szybsze i tańsze te, lub czkać aż wrócą do wcześniejszej ceny )

dysku też nie ma, może coś w stylu 950 pro 256GB ? 

Co z zasilaczem ? G2 550W jest lepszej jakości niż RM ( i Watów mu wystarczy ) 

 

No właśnie zauważyłam, że ram dzisiaj poszedł grubo do góry ;/ a dysk niedostępny.

950 pro 256GB będzie lepszy?

No właśnie z zasilaczem dylemat. Przy wyżej podanej konfiguracji możliwe, iż nie przekroczę wartości, w której G2 pracuje w trybie półpasywnym, ale jak już dołożymy GPU to... warunek ciszy może przechylić się na stronę RM.

No właśnie a skoro już mowa o GPU to co myślisz na temat mojego posta wyżej? Złożyć PC bez GPU i poczekać na efekty czy może masz wiedzę, że średnio to będzie?

A jeśli chodzi o mobo - dobry wybór ? - jak się ma kwestia zasilania Asusa Z170 PRO GAMING ?

Link to post
Share on other sites
Przy wyżej podanej konfiguracji możliwe, iż nie przekroczę wartości, w której G2 pracuje w trybie półpasywnym, ale jak już dołożymy GPU to... warunek ciszy może przechylić się na stronę RM.

 

G2 550W  ma mały tryb pasywny 

 

http://media.bestofmicro.com/1/G/515860/gallery/Result-21-30_Fan_RPM_Noise_Graph_r_600x450.JPG

 

jak coś to RMx ( jak chcesz ciszy ) 

Ja jestem od zasilaczy, dysków i RAM-u, na nich się trochę znam ( zestawu ci składać nie będę, bo mnie zlinczują ) jedynie mogę ci wytknąć co jest z czym kompatybilne i polecić jakieś produkty dobrej jakości ( ci od składania zestawów zawsze tną gdzie popadnie, aby uzyskać jak najlepszą wydajność, za jak najmniej pieniędzy, nie jest to złe, ale pewnie skończysz z se 530W ) 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
G2 550W ma mały tryb pasywny

 

a G2 650W ? G2 750 chyba za drogi ;/

 

Czy kompromisem pomiędzy ciszą i jakością będzie RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD - CP-9020054-EU ? Czy coś lepszego cichego (tak żeby "na cicho" może nawet i pasywnie uciągnął w/w zestaw plus ewentualnie coś w stylu gtx 750) w podobnej cenie?

 

 

 

jedynie mogę ci wytknąć co jest z czym kompatybilne i polecić jakieś produkty dobrej jakości

 

W takim razie proszę o opinię na temat mojej konfiguracji - wraz z Twoimi propozycjami, tj. 950 pro 256GB, F4-3200C16D-16GVS.

Edytowane przez beti88
Link to post
Share on other sites

pewnie mu o GVKB chodziło, ale to że był po 412 zł nic nam nie daje ( my nie kupujemy w przeszłości ). 

Tak samo można powiedzieć, że parę lat temu G2 750zł był po 420zł ( nic to nie wnosi ) 

kokosnh, a co powiesz do #5 ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście nie podoba mi się zamysł rezygnacji z 6600K. Nawet w przypadku, w którym teraz piszesz, że nie będziesz podkręcać.

 

Będzie bardziej wydajny? czy jakieś inne plusy?
Do 6600K trza by jakieś chłodzenie jeszcze, czy coś w stylu Dark Rock 3 ? - czy jakaś tańsza alternatywa?

 

A na magazyn Western Digital Red 1TB (chyba cichy, wytrzymały) czy coś szybszego by się znalazło ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście nie podoba mi się zamysł rezygnacji z 6600K. Nawet w przypadku, w którym teraz piszesz, że nie będziesz podkręcać.

Jak mam to rozumieć?

 

Wstępnie (zakładając temat) zdecydowałam się na zakup 6600 (bez K) bo jest bardziej ekonomiczny (mniej prądożerny), co za tym idzie pewnie chłodniejszy i chyba w zestawie już z wentylatorem.
No właśnie, a czy do 6600 (bez K) w zestawie jest już wentylator? jeśli tak to jakiś możliwy, czy lepiej go od razu wymienić (chodzi o wydajność i ciszę) ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście nie podoba mi się zamysł rezygnacji z 6600K. Nawet w przypadku, w którym teraz piszesz, że nie będziesz podkręcać.

 

Bo wyszliśmy od Twojego postu, który po raz trzeci zacytowałam :) Wskazujesz w nim przewagę 6600K nad 6600 nawet w przypadku gdy nie będę go podkręcała :) - dlatego pytam czy to jest jakaś ważna przewaga i warta dopłaty ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Kupowanie 6600K i Z170 przy założeniu braku podkręcania to głupota.

 

Tak jak już gdzieś na początku wspominałam, zależy mi przede wszystkim na stabilnej, cichej i wydajnej pracy. Wybrana przeze mnie płyta moim zdaniem (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) ma dobrą sekcję zasilania, względne podzespoły, więcej portów USB itd, a niżeli opcja z innym chipstetem. - To tak z grubsza :)  I biorąc pod lupę powyższe i mając na uwadze delikatne przewymiarowanie mobo w stosunku do innych podzespołów chcę uzyskać kompa służącego mi zgodnie z moimi założeniami przez kilka lat 23h dziennie.

 

 

 

Budżet na ten zestaw, to naprawdę 8500 zł ?

 

Buda + 2 monitory - wstępnie wybrałam Eizo 2455 - czy ktoś się wypowie, podpowie, zaproponuje coś innego ? Niemęczącego wzroku, najlepiej 24 cale, 16:10 - chodź to nie jest główny warunek.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zakładasz że nie będziesz podkręcał ale za rok/dwa będziesz tego potrzebował. Nawet odsprzedając proca w przyszłości, wersja z K będzie łatwiejsza do sprzedania.

 

..... chcę uzyskać kompa służącego mi zgodnie z moimi założeniami przez kilka lat 23h dziennie.

 

 

 
  • Specjalne wymagania : wydajność

 

 

z programów tylko Photoshop?

Edytowane przez huckincharlie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zakładasz że nie będziesz podkręcał ale za rok/dwa będziesz tego potrzebował. Nawet odsprzedając proca w przyszłości, wersja z K będzie łatwiejsza do sprzedania.

 

 

 
 

 

 

z programów tylko Photoshop?

Być może, że za rok/dwa będę tego potrzebowała. Rozważę jeszcze temat: 6600 czy 6600K.

 

Photoshop głównie do obróbki fotografii produktowej. Z innych programów to pakiet biurowy Office.

Rzeczywiście rozważałam zakup i7-6700K (byłoby już na wypasie) - jednak raczej nie dołożę 700 zł. A poza tym obecnie pracuję na Intel Core Duo CPU 1,86 GHz i jakoś daję rade - z małymi wpadkami. Także myślę, że zakup i5-6600 (ewentualnie K) będzie wystarczający.  

 

 

A tak poza tym bardzo fajny zestaw :)

 

Jednak jeśli mógłbyś zrecenzować mój n/w zestaw i ewentualnie podać plusy i minusy zaproponowanych przez Cię i przez mnie podzespołów,

 

  Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVS) 476,00   Procesor Intel Core i5-6600 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.9GHz, 65W, cache 6MB, BOX (BX80662I56600) 999,00     Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX 669,00     Zasilacz Corsair RM650X 80Plus Gold - 650W (CP-9020091-EU) 460,61     Obudowa Fractal Design R5 Blackout Edition (FD-CA-DEF-R5-BKO) 454,01     System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM (KW9-00129) 429,00    

POWIEDZMY, ŻE ZNALAZŁABYM TYMCZASOWY DYSK NA SYSTEM+PROGRAMY

 

SUMA:  3487,62  

 

Nie ukrywam, że po analizie księgowo/finansowej, w pierwszym etapie,(tzn. teraz) wolałabym wydać do 3500 zł brutto, a później...

 

W NASTĘPNEJ KOLEJNOŚCI ZA MIESIĄC/DWA

 

Dysk SSD Samsung 950 Pro 256GB PCIe 3.0 (MZ-V5P256BW) 789,00

Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 5400 64MB cache (WD10EFRX) 289,00    

2 szt. Monitor Eizo EV2455-GY 3998,00

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Dołóż do tego 6600K i coolera na start i będzie ok

OK, dołożę do 6600K i Dark Rock 3 :)

Skoro namówiłeś mnie na taką zmianę - może nawet i spróbuję OC na jakieś 4,5 GHz :), ale powiedz mi jeszcze jak ma się sprawa z ramem? Czy wybrać G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVS) za ok.  476,00 czy stówke tańsze HyperX Fury DDR4, 16GB(2x8GB), 2666MHz, CL15, czarne (HX426C15FBK2/16)? Czy można i do ilu kręcić te kingstony? Czy może do tego zestawu coś innego?

 

Link to post
Share on other sites

CPU nie chciałeś kręcić, teraz pytasz o ramy ... Jak ma być stabilnie to zapomnij o OC ramów, po za tym w jakim celu miałbyś to zrobić ? Po co ?
Jak dla mnie zestaw do pracy za 8,5K ... na i5 i 16GB ram pod PSa ... co najmniej żałosny - do tego obróbka packshotów na "zwykłych" szkiełkach (?) ... powodzenia życzę  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...