Skocz do zawartości

Recommended Posts

Planuję powoli zebrać się do lekkiej rozbudowy mojego PC typowo do Army 3, wiem, że ta gra ma masakrycznie słabą optymalizację przez co nie korzysta ze 100% zasobów, jednak z tego co wiem, kluczowy jest tutaj procek i większa wydajność pojedynczego rdzenia przekłada się na wydajność ogólną w grze.

 

Obecnie w kompie posiadam:

-i5 2300

-HD7970

-Gigabyte H61M-D2H-USB3

-zasilacz BeQuiet 550W

-2x4GB RAM Adata 1600mHz (mobo wykorzystuje maks 1333 więc zbiła taktowanie do tej wartości)

-SSD Crucial 256GB

 

Myślałem o zmianie procka na coś mocniejszego, ew również płyty głównej jeśli procek będzie z nowszej platformy + przy okazji RAM będzie latał na 1600mHz.

 

Sprzedając mobo + procka chciałbym do nich dołożyć najlepiej 200zł, jednak ostatecznie również do 300zł jeśli warto. Raczej nie planuję podkręcać bo przy tej kwocie znaczna część pójdzie na chłodzenie + różnicę w cenie zwykłej mobo a dobrej do OC.

Wcześniej miałem i5-2500k@4,4GHz + GTX970 i wydajność nie była najgorsza, obecnie na i5 2300 powiedzmy, że wydajność jest dolną granicą grywalności, czasem spadną fpsy ale można przeżyć.

GPU napewno nie jest tutaj problemem, niezależnie od ustawień grafiki czy to min czy maks a nawet zasięgu widoczności fpsy w zasadzie się nie różnią więc ewidentnie procek ogranicza całość.

 

Co w takim razie polecacie kupić?

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Srednio to widze, za maly budzet na sensowne zmiany cpu. Moze zmien plyte na nadjaca sie do oc. Cos na z77 lub p68 i procek powinien pojsc o 4 oczka wyzej od max mnoznika turbo, wiec na okolo 3,5 GHz a jak podbijesz blck to do 3.6GHz. Jak dobrze sprzedasz mobo i tanio kupisz plyte pod oc to mysl nad zmiana cpu na cos z wyzszym mnoznikiem 2400, 2500 non k to dobijesz nawet do 4GHz. Wzzystko zalezy od szczescia. Jakie masz chlodzenie?

I 5 2500 kupisz za 400-450pln jak zmienisz mobo do oc dokladajac 100pln, sprzedasz swojego proca za 300 to dokladajac 150 kupisz i5 2500 ktory ma max mnoznik turbo x37 plus 4 to da Ci 4.1GHz vs Twoje obecne 3.1 to roznica powinna byc odczowalna. Z max 300 pln ktore chcesz wydac zostaje ci okolo 50 pln rezerwy na mobo lub chlodzenie do oc jakaj fera np.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie, dostałem mały zastrzyk gotówki więc i temat powrócił.

Chciałbym zmodernizować komputer typowo do Arma 3 i Battlefield 1, obecna specyfikacja jest w pierwszym poście.

 

Planuję zmienić procesor na i5 6400, na allegro można je kupić za ~750zł, do tego oczywiście dochodzi zakup nowej płyty.

Czy to dobry wybór, czy lepiej wybrać coś z i5 4xxx? Czy obecne pamięci przy przesiadce na i5 6400 trzeba będzie zmienić i kupić nowe, DDR4? Bo jeśli trzeba je zmienić to rozsądniejszy wydaje się zakup i5 4xxx ale mimo wszystko bardziej wolałbym nowszą platformę.

 

Ew. jeśli macie inne propozycje to również byłbym wdzięczny.

PS. Procka nie zamierzam podkręcać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...