Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie widzę tu logicznie sformułowanego pytania :) Nie ma co się pakować w nową płytę pod s775. Na tej MB wykręć go do 3,5GHz, a jak braknie Ci mocy na q66 + 460 GTX, zastanowisz się co dalej. Jeśli byś chciał wejść w i5, co przy nadal dobrym CPU jaki posiadasz jest trochę dziwne, to licz się z kosztami 400 zł nowe MB + 600-700 zł i5 :oops:

Link to post
Share on other sites

Nie widzę tu logicznie sformułowanego pytania :) Nie ma co się pakować w nową płytę pod s775. Na tej MB wykręć go do 3,5GHz, a jak braknie Ci mocy na q66 + 460 GTX, zastanowisz się co dalej. Jeśli byś chciał wejść w i5, co przy nadal dobrym CPU jaki posiadasz jest trochę dziwne, to licz się z kosztami 400 zł nowe MB + 600-700 zł i5 :oops:

Zapomniałeś doliczyć ramu :D 4 GB DDR3 wydatek od 250-400zł - zależy od medelu :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Nie widzę tu logicznie sformułowanego pytania :) Nie ma co się pakować w nową płytę pod s775. Na tej MB wykręć go do 3,5GHz, a jak braknie Ci mocy na q66 + 460 GTX, zastanowisz się co dalej. Jeśli byś chciał wejść w i5, co przy nadal dobrym CPU jaki posiadasz jest trochę dziwne, to licz się z kosztami 400 zł nowe MB + 600-700 zł i5 :oops:

Zapomniałeś doliczyć ramu :D 4 GB DDR3 wydatek od 250-400zł - zależy od medelu :ciekawy:

nie no Ramy kupi Kingstony 2 x 2gb 1600mhz za 189 zl w Proline one mu ze spokojem starczą :P
Link to post
Share on other sites

A jak tak się podepnę się pod temat. Opłacałoby się wrzucić jakieś 500-600zł na płytę + ram do mojego q6600? Bo na tej nawet 3.0 nie wykręcę a patrząc na np. i5 to wydatek chyba raczej ponad 1000zł na ram, cpu i mobo. Na grafe narazie nie patrzę bo mimo iż prawie nie gram to raczej byłby lekki bezsens kupować nową...

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz tylko mobo i ram to nawet nie wyjdzie 500zł, polecałbym kupić jakąś dobrą używaną płytę, coś na chipsecie p35 albo p45 nawet. Na 650i SLI podobno są wadliwe, ale to chyba zależy od konkretnego modelu, sam przy poprzednim procku miałem właśnie Asusa P5N-E SLI i do dzisiaj chodzi, no ale z czystej przezorności doradzam coś na intelowskich chipsetach.

 

Uzywane można dostać naprawdę tanio:

http://allegro.pl/gigabyte-ep35-ds3l-socket-775-i1369726355.html

http://allegro.pl/asus-p5k-socket-775-krakow-i1376573507.html

 

Akurat na szybko przeszukałem i takie małe propozycje, co do MSI czy DFI nie miałem do czynienia z płytami tych producentów więc się nie orientuję za bardzo w jakości używanych płyt. Wiem że moja stara Asus A8N-SLI chodzi do dzisiaj już prawie 6 lat i to u trzeciego użytkownika z kolei :) (łatwo zauważyć że co do Mobo to u mnie królują Asusy :) )

 

ramy z kolei (sądząc po opisie kompa w twoim profilu) polecałbym dołożyć kolejne 2 GB 667MHz - będzie taniej - niestety nie wiem jaki masz ich model, ale zgaduje że timingi jedne z najbardziej popularnych i dodatkowo w dualach masz (2x 1GB) więc coś takiego może:

 

http://allegro.pl/geil-gx22gb5300ldc-2x1gb-idealne-gwarancja-30-i1377049331.html

 

Razem wyjdzie coś ok. 300zł.

Szczerze odradzam pchać jakieś wielkie funduszę w platformę która nawiasem mówiąc niedługo będzie archiwalna , co wcale nie oznacza że mało wydajna, wręcz przeciwnie Q6600 to bardzo dobry i udany procesor, tzreba tylko wiedzieć jak się z nim obejść (tzn. zrobić co najmniej 3.2GHz, a najlepiej 3.5 :evil: )

 

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :/

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...