Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam specjalnie nie korzystam ze wzoru ale o tym potem.

 

Mam zamiar namieszać trochę w budzie. Zakup 360 jest pewny - problemem jest wersja (narazie wybór pada na nitro).

 

Wiekszy problem jest z platformą (TYLKO NOWE GRATY). Chciałem zmienić zakupić Athlona 845 jednak moja wersja plyty go nie obsługuje(GA-A88XM-HD3). OC nie zamierzam robić. Mam kupca na swoją platforme (gracz LoLa).

 

Zastanawiam sie nad dwoma drogami. Pójście w Athlona 840 albo zmiana Athlona na FX4300 (oczywiście z mobo)

 

Na CPU nie chcę wydać wiecej jak 300pln.

 

Główny cel to Escape from Tarkov.

 

Ok 1000pln.

Link to post
Share on other sites

Wymagania dużo nie mówią, co do tej gry.


Minimalna konfiguracja sprzętowa:


  • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • procesor: dwurdzeniowy 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo, i3), 2.6 GHz (AMD Athlon, Phenom II)
  • 6 GB RAM
  • karta graficzna: DX9, 1 GB pamięci
  • wolne miejsce na dysku twardym: przynajmniej 8 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa:


  • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • procesor: czterordzeniowy 3.2 GHz (Intel i5, i7), 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)
  • 8 GB RAM
  • karta graficzna: DX11, 2 GB pamięci
  • wolne miejsce na dysku twardym: przynajmniej 8 GB

Obudowa i dysk też potrzebujesz?


Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

Dysk i obudowa jest.

 

Gra chodzi bardzo dobrze na wszystkim co ma wiecej jak 2 rdzenie (przynajmniej w becie).

 

Na R7-260 mozna grać spokojnie na wysokich przy 60fps (sparowany z Athlonem 750).

 

Gra ma wymagania bardzo niskie. Idę w AMD ze wzgledu na cenę i 4 wątki bo pod koniec roku bedzie zmiana platformy...

 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Ok, ale co to za buda bo nie wiem czy potrzebujesz microATX itp.

FX średni wybór, najlepiej uderzyć w i3 + GTX750Ti, ale to koszt ok 1200 zł.

http://www.morele.net/inventory/info/3SVoEu/

Może, że byś się zdecydował na używanego procka:

http://allegro.pl/procesor-intel-i3-4330-4mb-2-x-3-5-mhz-4-watki-i6037586111.html#thumb/1

To wyjdzie lekko ponad 1k.

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

Nie chce używki o czym pisalem w pierwszym poście. W tej grze procesor ma praktycznie marginalne znaczenie.R7-360 jest już przesądzona bo wiem jak działa to gpu na tle innych kart. Dylemat pozostaje tylko wersja (ktory producent).1000pln to praktycznie max i wiecej nie chce wydać bo w okolicy grudnia bedzie zmiana platformy. Zostaje kwesta FX czy Athlon. Przy athlonie mam dylemat - zostac na obecnym mobo i do tego athlona 840 albo zmiana mobo i Athlon 845.Buda to Zalman serii T - jest to seria mATX.Mobo do FX4300 już wypatrzyłam - znajomy ma i po lekkim OC nie zbija taktow i nie jest droga. Ja dodatkowo zrobie UV na stokowych taktach.Model obecnej płyty jest w pierwszym poście.

Myślałam o intelu ale o 1151 z DDR4.

Link to post
Share on other sites

jak olo163 uderzaj w athlona, fx nie ma sensu. Ewentualnie pod koniec marca ma być athlon 880k z wyższym taktem. 

Co do gpu to rozumiem, że radki wypadają lepiej niż zieloni w tej grze? 

 

 

 

 

 

Chciałem
 

 

 

Myślałam

 

 

wypatrzyłam

 

 

pisalem

:rotfl: 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słownikiem w smarku uzupełniam Polskie znaki i czasami wpadną słowa w żeńskiej odmianie hehe.

 

W sumie macie tu rację co do CPU. A co z GPU??

 

360 wypada podobnie do 750Ti.

 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć nic specjalnego i wydajności kart w tej grze, a Ty dość mocno jesteś za 360

 

 

R7-360 jest już przesądzona bo wiem jak działa to gpu na tle innych kart.

a w cenie 360 nitro (morele) masz jednak trochę wydajniejsze gtx 750ti. Myślałem, że po prostu radki lepiej w tej grze wypadają. 

Link to post
Share on other sites

Ogolnie to do 860k gtx 750ti 2gb nie jest glupim pomyslem. Brak mu niestety dx12 a nie wiem czy to wazne. Jezeli chodzi o oplacalnosc cena/wydajnosc to wg mnie wygrywa

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-360oc-2gb-ddr5-128-bit-2dvi-hdmi-dp-gv-r736oc-2gd-751286/

z fabrycznymi zegarami 1200/6500 i 2gb vramu za 460 pln.

Niestety nie nalezy do najcichszych. Jak za 535 jest 360 nitro a za 560pln gtx 750ti od palita dualX ktory jest i wydajny i cichy to ja do cpu amd bralbym gtxa od palita.

Taki zestaw za jakis czas mysle ze bez problemu odsprzedasz a obecnie to na low/medium pociagnie nawet nowsze gry bez problemu w 30-40fps'ach, oczywiscie bez zbednych bajerow.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...