Skocz do zawartości

Czy jest sens wodować Mosfety i NB?


Recommended Posts

Witam

Posiadam płytę Asus P5G41T-m LX. Wiem, że chipset G41 i 4 fazowa sekcja nie wróży dobrze przy OC ale, że dostałem za darmo to dokupiłem Xeona E5450, 8GB ramu DDR3 i szykuję się do wodowania CPU (jak za jakiś czas zdecyduję się na wymianę mb + CPU to WC zostanie).

I tutaj mam pytanie:

Czy warto wodować 3 z 4 sekcji zasilania a jedną tylko pasywnie radiatorem aluminiowym obudować czy szkoda tych 100zł za blok na mosfety i założyć aluminium i oszczędzone pieniądze w wentylatory żeby buda (Aquarius X90W) miała dobry przewiew?

Pytanie j/w tylko o NB.

 

Zaznaczam, że mam radiatory 3cm wysokości na mosfety i ZM-NB47J na NB.

Dlaczego tylko 3 z 4 sekcji wodowane? Bo ta płyta nie daje mi możliwości zamontowania bloku wodnego na 4. sekcję położoną lekko dalej.

 

Problem z wodowaniem mosfetów jest taki, że blok będzie przyklejony i potem ani go nie zdemontuje ani nie zwiększy on wartości płyty więc może lepiej dokleić radiatory na wszystkie sekcje i pozostawić pasywnymi i szukać okazji na jakąś porządną płytę LGA 775 przy okazji odkładając na porządne 1151 pod wodowanie pełną gębą?

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy jest sens w obecnych czasach wodować cokolwiek pod 775....

Ja bym przeznaczył całą kasę na nową platformę, a odkładać na WC - nie odwrotnie.

Zwłaszcza, że i tak rozważasz zmianę.

 

Szkoda, że już poniosłeś koszta związane z CPU, kupić cały zestaw WC (z czego z prockiem będziesz stratny), do tego pchać w "nowe" bardziej obiecujące MOBO - to są straty / zbędne koszta, które moim zdaniem warto przeznaczyć na nową platformę, nawet jakby miała chodzić na stocku i powietrzu.

 

Obawiam się, że nawet taki Xeon jajec nie urwie... Sam zastanawiałem się nad wymianą swojego Q6600 który ma bardzo nisko FSB wall - ale stwierdziłem, że to strata kasy - a już mam WC i wydawałoby się, że to tylko koszt procesora.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Czyli zakładam jakieś stare rariatorki na mosfety i jakiś duży na NB i tyle. A w międzyczasie odkładam na solidne mobo + cpu.

Dlaczego wgl pakuje się w to? Ano płyta za darmo, ram za pół darmo, Xeon E5450 E0 hurtem z Chin do wszystkich tych maszyn był zamawiany i wyszło około 100zł za sztukę. Zapłaciłem 200zł średniej jakości zestaw więc było warto nawet, żeby się pobawić :D

A dlaczego woduję zamiast założyć Grandisa za cenę samem pompy? Bo chciałem mieć zawsze solidne chłodzenie wodne i ten komputer będzie robiony raczej jak ogromne modele samolotów. Składa się taki przez 2 lata, potem polata godzinkę, potem poprawia przez pół roku, potem polata chwilę i tak głównie będzie wyglądać i cieszyć wieczorami podczas dłubania bo na gry to ja czasu nie mam :)

Dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...