Skocz do zawartości

Intel 6700k oc


Recommended Posts

Witam wszystkich! Prosil bym o pomoc otóż podkrecilem swoj procesor z standardowego taktowania (4.0) na 4.6 przy napieciu 3.9v moze sie to wydawac dziwne ale orginalne napiecie na plycie bylo 3.0 i dopiero na 3.9 przeszedl mi testy cinebench, asus bench, i na koniec wlaczylem occt na 4 h i wszystko przeszlo. Moje pytanie brzmi czy to napiecie nie jest za wysokie i czy moge tak zostawic.. Oraz na plycie glownej (Gigabyte z170x gaming 7) sa profile do podkrecania procka cos w stylu xmp dla ramu, maxymalnie tam bylo 4.6 to ustawilem. + mnoznik zmienilem tez na 46. Ktos moze mi wytlumaczyc co to za profile sa i czy sa bezpieczne oraz czy to mozliwe ze procek sie podkrecil sam w ofsecie? bo czestotliwosc w cpuz skacze nie jest stala... a ja ofsetu nie ustawialem. Wiem ze to lepiej i tak bym zostawil ale chce wiedziec czy to bezpieczne i normalne.

Edytowane przez Syllwo
Link to post
Share on other sites

Przy napięciu 3.0 miałbyś czarną masę a nie procesor w sockecie, a co dopiero przy 3.9

 

Chyba coś źle odczytujesz, tak jak wyżej, daj jakiś screen/zdjęcie tych ustawień

 

 

 

czy to mozliwe ze procek sie podkrecil sam w ofsecie? bo czestotliwosc w cpuz skacze nie jest stala... a ja ofsetu nie ustawialem

 

 

Oraz na plycie glownej (Gigabyte z170x gaming 7) sa profile do podkrecania procka cos w stylu xmp dla ramu, maxymalnie tam bylo 4.6 to ustawilem

Skoro włączyłeś profil podkręcania to płyta sama mogła ustawić offset

 

Jeśli taktowanie spada przy bezczynności to normalne, intel ma funkcje oszczędzania energii które zmniejszają taktowania gdy procesor nie jest używany

Jeśli taktowanie spada pod obciążeniem znaczy że prawdopodobnie procesor osiąga niebezpiecznie wysokie temperatury i płyta automatycznie zbija taktowanie by je zmniejszyć

Link to post
Share on other sites

ze co 3.9 niemozliwe spalil bys wszystko dopuszczalne max dla tego procka to 1.41- intel ostrzega przed przekraczaniem 1.4 stockowo na ustawieniach defultowych powinien miec na plycie asusa 1.248 - po ustawieniach recznyc moj ma 1.104 do 1.296 w stresie na 4.6 podkrecony wiec cos nie tak sprawdziles  

Link to post
Share on other sites

Sorry chlopaki moj blad w opisie napiecie jest 1.39, zdjęcia dodam pozniej bo niema mnie w domu :P

Tak czy inaczej jest to odpowiednie do 4.6? I czy to normalne ze podstawowe bylo 1.300

 

Edytowane przez Syllwo
Link to post
Share on other sites

za wysokie nie jest ok intel nie zaleca przekraczania 1.4 tak jak isalem poztym bedziesz mial bardzo wysokie tempy. zrob tak jak napisalem wyzej powinno pomoc- sorki to nie tobie pisalem jak chcesz poznac tajemnice  ;) ustawienia i7 6700k daj znac - napisze ci ajk miec 4.4-4.6 na napiecu rzedu 1.34 max i tempy do 72 c w stresie pod occt lub realbenchu

 

widzis zz tym prockiem jest taki klopot ze durne plyty wala napiecie na auto bardzo wysokie rzedu wlasnie 1.4 ale wystarczy zrobic drobne ustawienia z offsetem i juz jest ok 

Edytowane przez prystek
Link to post
Share on other sites

Intel nie zaleca 1.4 a ostrzega że ponad 1.4 prawie na pewno uszkodzi procesor (co w sumie nic nie znaczy)

Intel nie chce byśmy podkręcali ich procki, tylko kupowali nowe :)

 

1,39 dla 4,6 to bardzo wysokie napięcie, możliwe że trafiła ci się słaba sztuka

A przy jakim najniższym napięciu masz 4,5 ? może nie warto skracać życia procka dla 100MHz, zwłaszcza że 4,5 to nadal odpowiedni wynik do niemal każdego zadania dla tego procka

 

Większość ludzi zaleca do użytku 24/7 dla i7 napięcie 1,33 czasem 1,35, w teorii zbyt wysokie napięcie skraca życie procesora, w praktyce rzadko zdarza się ktoś komu procesor się popsuł od typowego podkręcania, a że masz chłodzenie cieczą zapewne temperatury nie będą tak straszne patrząc na te które podajesz

Link to post
Share on other sites

Czyli sadzisz ze zostawic jak jest czy zmienic na 4.5?

Ja bym zapisał obecną konfiguracje (na pewno masz w biosie jakieś profile czy coś) i spróbował jakie napięcie będzie potrzebne dla stabilnego 4,5, jeśli napięcie można by obniżyć o 0.05 lub więcej to raczej bym został na 4,5

 

Tak na prawdę nie ma tu dobrej odpowiedzi, jeden powie: zostaw jak jest póki masz dobre temperatury, inny powie byś trzymał poniżej 1,33, podkręcanie jest zawsze na własne ryzyko i sam musisz zdecydować. Ale tak jak pisałem, nie ma zbyt wielu przypadków że ktoś faktycznie spalił procesor, a jeśli są to zazwyczaj na napięciach dużo wyższych niż 1.4 lub tak rzadkie że nie wiadomo czy faktycznie winą było podkręcanie czy po prostu trafiła się wadliwa sztuka procesora

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...