Skocz do zawartości

Czy to już po dysku czy da się coś zrobić ?


Recommended Posts

Witam.

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwnie wolną pracę dysku ale tylko w jedną stronę. Tzn. odczyt jest ok bo jak brałem przykładowe archiwum 2.2GB to czas testowania archiwum trwał 41s. Ale jak już chciałem te archiwum przegrać z partycji na partycję to trwało to 18 minut i nie ma tu wpływu fragmentacja bo wgrywałem na pustą partycję

 

poniższe wyniki testu w hdtune na wszystkich partycjach wyglądają analogicznie

http://img713.imageshack.us/img713/7008/19grudnia20100242.png

 

Czy to może być wina programowa czy trzeba się z tym dyskiem żegnać

 

Poniższy smart wskazuje bady ale nie przybywa ich i jakoś nie wydaje mi się by stąd brał się ten problem. Ale może się mylę

http://img88.imageshack.us/img88/7273/19grudnia20101208.png

 

Proszę o opinie.

Link to post
Share on other sites

Błędów jest wystarczająco dużo żeby jego praca była niewłaściwa. Jeśli masz na niego gwarancję to oddaj, a jeśli nie to pomyśl o nowym. Ze swojej strony polecam Samsunga F3 1 TB, niedawno zakupiłem i jestem bardzo zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Dysk kupiony z drugiej ręki razem z paragonem ale go zgubiłem. Na stronie producenta jak wpiszę jego numer seryjny to wyskakuje, że ma jeszcze ponad dwa lata gwarancji (łącznie miał 5) tylko jak ją teraz wyegzekwować to nie wiem. Czy jest w Polsce jakiś serwis autoryzowany WDC czy trzeba go odsyłać za granicę? O nowym już myślałem, ale może dałoby się tego uniknąć nie potrzebuje dużo miejsca i taki mi wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że musisz mieć dowód zakupu. A żeby go do autoryzowanego serwisu wysłać to musisz mieć adres najbliższego obsługującego nasz region. Moja sugestia co do dysku dotyczyła relacji ceny do pojemności i wydajności. Jak za 209 zł jest super :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie ten dysk biorę pod uwagę. Chociaż jak dla mnie to świat stanął na głowie. W latach 2002/2003 pracowałem w sklepie komputerowym i składałem zestawy i wtedy samsung był najgorszym dyskiem a teraz w opiniach sklepów internetowych i na forach jest wręcz wychwalany. Muszę zwalczyć jeszcze tylko stare uprzedzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...