Skocz do zawartości

Nowy monitor - min 120 Hz - max 2000 zł


Recommended Posts

Cześć, szukam nowy monitor.

Chcę wydać max 2000 zł (jeśli uda się zamknąć w mniejszej sumie to lepiej). Może być używany.

 

Monitor będzie wykorzystywany głównie do grania i siedzenia w internecie.

 

Chcę aby miał odświeżanie min 120 Hz i montaż VESA. Złącze najlepiej DP.

Przekątna raczej 24 cale (pozostałe 2 monitory mam 24 calowe), ale może być 27. Będę grać na jednym monitorze oraz w trybie Surround.

 

Oświetlenie w dniu mam dobre (z prawej strony). Trochę gorzej jest w nocy (lampa za mną i przede mną kilka małych skierowanych w ściane). Myślałem nad przyklejeniem do zewnętrznych krawędzi monitorów taśm LED.

 

Specyfikacja komputera:

CPU: Intel Core i7-3770K 4.20GHz

GPU: Palit GTX 980 JetStream (1127/7012 @1357/7112)

RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz CL9 [x2] (16GB)

Mobo: MSI Z77A-GD65

PSU: Chieftec 600W (CFT-600-14CS)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie ~200 zł, tylko 376 zł.

PS. Ten Acer ma błyszczącą tylko nogę, czy resztę obudowy też?

PS2. Przy Acerze XB240HA G-Sync działa tylko przy pełnym ekranie, czy przy oknie bez ramek też (z tego co wiem to przy niektórych monitorach działa tylko przy pełnym ekranie - możliwe, że się mylę)?

Link to post
Share on other sites

Nie ~200 zł, tylko 376 zł.

PS. Ten Acer ma błyszczącą tylko nogę, czy resztę obudowy też?

PS2. Przy Acerze XB240HA G-Sync działa tylko przy pełnym ekranie, czy przy oknie bez ramek też (z tego co wiem to przy niektórych monitorach działa tylko przy pełnym ekranie - możliwe, że się mylę)?

nie jestem w stanie tego powiedzieć, nikt z forum tutaj nie ma tego modelu. Na PClabie ludzie maja, nawet jakis tam topic był i byli zadowoleni z zakupu. Na tym filmiku widzę ze ramka chyba jest błyszcząca

tutaj widać, 6:03 min filmu - światło się odbija więc chyba błyszcząca :)  (albo to folia naklejona)

 

AOC jest matowy, ale za to więcej z nim problemów i ma gorsze odwzorowanie kolorów, 6 bitowa matyrca ( Acer ma 8)

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie skąd taka niska cena tego Acera na tle konkurencji (np. BenQ XL2420G)?

szczerze powiedziawszy - nie wiem. Wydaje mi się że jest to wywindowana cena jako że Benq jest 1 monitorem tej klasy z g-sync. Zauważ że dokładając pare "stów" masz monitor 27' z matrycą IPS !. :)

Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj zamówić Acer XB240HA. Wchodzę na stronę x-kom, a tu "Produkt czasowo niedostępny". Wysłałem zapytanie kiedy prawdopodobnie będzie dostępny i dostałem taką odpowiedź:

 

Witam serdecznie,

uprzejmie informujemy, iż wskazany produkt ze względu na bardzo duże zainteresowanie Klientów został w całości wyprzedany z naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z alternatywną propozycją, o zbliżonych parametrach technicznych. Pełną specyfikację sprzętu prezentujemy w poniższym odnośniku:

http://www.x-kom.pl/p/209522-monitor-lcd-led-24-benq-xl2430t-czarny.html#specification

Zachęcamy do zakupu poprzez naszą stronę internetową, bądź infolinię handlową pod numerem telefonu 34 377 00 00 (pon.-pt. 8:00-21:00; sb.-nd. 8:00 - 19:00).

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.
 

Pozdrawiam

 

Więc jestem zmuszony wstrzymać się z kupnem bo nie chcę na niego wydawać 1909 zł.

Edytowane przez Martion
Link to post
Share on other sites

Poszukaj w moim wcześniejszym poście;opisałem Iiyama GB 2488 HSU B-2.Nie jestem fanem TN ale za te pieniążki jest więcej niż OK.

Podłączałem i kartę NV i AMD Freesync na DP do 120Hz nawet fajnie to działa.Karta Nv mimo ,że bez freesynca w granicach >100fps

DVI 144Hz nie odczuwam dyskomfortu.Szkoda ,że nie ma fajnych IPS 24 cale 16:9  144Hz lub 60Hz z freesync lub g-sync

Po kupnie dla rodzinki ,również stałem się jego posiadaczem (dobra gwarancja)-warto przemyśleć.Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj zamówić Acer XB240HA. Wchodzę na stronę x-kom, a tu "Produkt czasowo niedostępny". Wysłałem zapytanie kiedy prawdopodobnie będzie dostępny i dostałem taką odpowiedź:

 

Witam serdecznie,

 

uprzejmie informujemy, iż wskazany produkt ze względu na bardzo duże zainteresowanie Klientów został w całości wyprzedany z naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z alternatywną propozycją, o zbliżonych parametrach technicznych. Pełną specyfikację sprzętu prezentujemy w poniższym odnośniku:

 

http://www.x-kom.pl/p/209522-monitor-lcd-led-24-benq-xl2430t-czarny.html#specification

 

Zachęcamy do zakupu poprzez naszą stronę internetową, bądź infolinię handlową pod numerem telefonu 34 377 00 00 (pon.-pt. 8:00-21:00; sb.-nd. 8:00 - 19:00).

 

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.

 

Pozdrawiam

 

Więc jestem zmuszony wstrzymać się z kupnem bo nie chcę na niego wydawać 1909 zł.

w komputroniku masz za dobrą cene - http://www.komputronik.pl/product/255641/Elektronika/Peryferia_PC/Acer_XB240HAbpr_Predator_1ms_144Hz_G_Sync_.html

Link to post
Share on other sites

"PRODUKT TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNY."

Są sprzedawane lub zapowiedziane jakieś inne monitory 24 calowe z G-Sync niż AOC G2460PG, Acer XB240HA i BenQ XL2420G (wiem że są plotki o Asusie ROG Swift 24 calowym, ale na plotkach na razie się skończyło)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...