Skocz do zawartości

Jak kręcić E8400 na płycie Gigabyte EP45-DS3LR


Recommended Posts

Sporo czytałem na temat kręcenia tego procesora,wiekszość opisu jest na płytach asusa.Nie wiem od czego zacząć.

1.C2D E8400

2.Gigabyte EP45-DS3LR

3.Zasil.OCZ StealthXstream 500W

4.Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

 

Nie wiem czy się powtarzam z tematem ale może ktoś ma taką płyte.

Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje

 

Narazie mam box-owy wentylator.

 

BIOS-AWARD

Link to post
Share on other sites

Zasilacz masz bardzo dobry, płyta na P45, też super i procesor miodzio się kręci :cry: Proponuję wymienić chłodzenie, aby wycisnąć jeszcze więcej z procesora i aby wydłużyć jego życie :cry: Podkręcamy przez BIOS, musisz znaleźć coś z FSB i tam zmienić na MANUAL. Potem powoli zmieniasz wartości tego FSB co 10. Jeśli zacznie wywalać system - podnosisz napięcie, jeśli to nie pomoże, cofasz się o 5 :P

 

edit: u Ciebie to FSB powinno wynosić 333, daj na 350 i potem co 10 :P tylko kontroluj temperatury. Staraj się nie przekraczać 60* :D

 

Pozdro, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Do tego co kolega napisał,jeszcze pytanie jaki wentylator?

 

I nadal nierozwiozany mój problem, wiem o napięciach i fsb ale na tym biosie ciężko mi coś ustawiś, jest wmiare rozbudowany i po artykule o Asusie boje sie ze cos bedzie nietak

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz zmieniał o małe wartości to nic się nie stanie :cry: Chłodzenie... Zależy od funduszy. Do 100zł - Karakorum (dzisiaj powinienem już dostać, będzie mini-recka), a powyżej to http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,66247/ :P

 

edit: a jaki masz BIOS? teraz troszkę nie mam czasu, bo do szkoły muszę iść, ale pewnie koledzy znajdą chwilkę aby Ci pomóc, tylko napisz jaki BIOS, chyba AMI, choć nie jestem pewien. Jeżeli tak to powinna to być druga od lewej zakładka. Tam powinny być te rzeczy :cry:

 

pozdro, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Pierwszą rzeczą trzeba wymienić chłodzenie.Proponuję Scythe Mugen 2 dobry cooler za rozsądne pieniądze 179,90 http://www.cooling.pl/scythe-mugen-ii-s ... 51289.html . Wtedy zaczynaj kręcić jeśli nie chcesz w Biosie albo nie możesz znaleźć to powinieneś mieć program EasyTune6 który jest dostarczony wraz z płytą a jak nie masz go to go ściągnij z internetu.A resztę rób tak jak y0ddh4 powiedział ci.

Podkręcamy przez BIOS, musisz znaleźć coś z FSB i tam zmienić na MANUAL. Potem powoli zmieniasz wartości tego FSB co 10. Jeśli zacznie wywalać system - podnosisz napięcie, jeśli to nie pomoże, cofasz się o 5 :cry:

U Ciebie to FSB powinno wynosić 333, daj na 350 i potem co 10 :P tylko kontroluj temperatury. Staraj się nie przekraczać 60* :cry:

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno,co z tymi pamieciami?

DDR2-800 (PC2-6400)

przepustowość 6 400 MB/s

czas dostępu 3 ns

timingi 5-5-5-15

napięcie 1,9 V

radiator aluminium

 

Mysle ze sa srednie,ale jak bym mnial cos zmienic to co proponujecie?Zasilacz da rade? Planuje podkrecic do +- 4.0Hz

 

Oczywiscie wentylator wymienie.

Link to post
Share on other sites

ehh jak ktoś już wspomniał o podkręcaniu co 10mhz :cry::cry::P

pierwsze co dostałem kompa to zacząłem podkręcać i nie do np 3,4-3,6 Ghz tylko odrazu 4Ghz ;p

Wszystko zależy jaką masz wersje procka C0 czy E0. Mi naszczęście trafiła się ta druga sztuka...cechuje się większą podatnością na temperatury i podkręcanie.

Jak niewiesz jaka masz wersje to wejdź w CPU-z i po prawej stronie masz tabelkę Revision.

Link to post
Share on other sites

dla mnie takie pytania są bez sensu... po prostu jeżeli odrobinę wiesz jak się podkręca to, to rób, już powoli nieporządek się robi na forum !! mogłeś np zapytać do ilu napięCIE najwyższe na procku ale nie do ilu kręcić procka... sory ale jeżeli ktoś o to nie zacznie dbać o to nic z tego nie wyjdzie... nasze forum na tyle się rozrasta, że na jedną osobę(administartora,nie obraź się Andrzeju) to np mogło by przypadać Forum a na inną Hardware a na inna Software i Gry, pomyślcie nad tym... myślę że Andrzej sobie sam nie poradzi...

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno,co z tymi pamieciami?

DDR2-800 (PC2-6400)

przepustowość 6 400 MB/s

czas dostępu 3 ns

timingi 5-5-5-15

napięcie 1,9 V

radiator aluminium

 

Mysle ze sa srednie,ale jak bym mnial cos zmienic to co proponujecie?Zasilacz da rade? Planuje podkrecic do +- 4.0Hz

 

Oczywiscie wentylator wymienie.

Na moje oko , to na tych pamięciach jak dojedziesz do 4GHz będzie dobrze. Dobrze będzie jeśli uda im się chodzić 890MHz przy CL5.

Właśnie moje Geil Value nie potrafią dobić do 4GHz , kończą się przy 3,96GHz. Potem lecą już blue screeny. Nawet danie im CL6 nie pomaga. Podnoszenie napięcia powyżej 2,0V tak samo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Podepnę się do tego tematu, bo nie ma sensu zakładać nowego.

 

Mój problem przedstawia się następująco:

 

Zamontowałem dzisiaj Scythe Ninja II (a jeszcze na "boxie" zrobiłem OC na 3,6, żeby po zamontowaniu porównać temperatury). Wyniki były całkiem całkiem i zdecydowałem się na 4GHz, ale nie było to możliwe. Co więcej nie udało się osiągnąć nawet 3,8 GHz. Od kilku tygodni guglałem trochę na temat OC, żeby się przygotować, ale nigdzie nie ma tak konkretnie co i jak, więc trzeba sobie samemu kombinować. Tak też uczyniłem... Zmieniałem napięcia rdzenia, pamięci, MCH Core, CPU Termination. Kombinowałem trochę z Timingami pamięci, bo nawet przed jakimkolwiek OC, były automatycznie źle ustawione (powinno być 5-4-4).

Maksymalnie udało mi się osiągnąć 3,75GHz przy 1,325.

 

Mój config:

C2D E8400

Gigabyte GA-EP43

OCZ Platinum 2x2GB DDR2 800Mhz

OCZ StealthXStream 500W

Zdjęcia z BIOSu z obecnymi ustawieniami:

http://i112.photobucket.com/albums/n188 ... t/PC/1.jpg

http://i112.photobucket.com/albums/n188 ... t/PC/2.jpg

http://i112.photobucket.com/albums/n188 ... t/PC/3.jpg

 

PS.

Wcześniej miałem OC 3,3 i pamięci chodziły na auto na wyższych częstotliwościach, przy niższym napięciu.

Link to post
Share on other sites

E8XXX moze pracowac do 1.45v

nie baw sie timingami tylko zmniejsz taktowanie pamieci. najlepiej ustaw 1:1 i wtedy krec FSB. podbij napiecie na procesorze na 1.35v

auto to mozesz zostawiac na lepszych plytach bo niestety na wiekszosci trzeba robic na "sztywno".

ide spac...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...