Skocz do zawartości

Najlepsza mysz gamingowa na rynku!


Recommended Posts

§  Budżet: 250-300 zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4tech bloody v7

§  Jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries qck mini (Zamierzam zmienic na troche większy model lecz tu tez mozecie mi dac rade co do podkładki czy zostawać przy SS tylko wiekszy model czy moze roccat taito np, bo w tych sprawach też jestem kompletnie zielony)

§  Z jakich wartości DPI korzystasz:  Windows- 1600, w grach roznie.

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: W csgo przy dpi 1 jest to to 30-31 cm.

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Moba (Legue of legends), fps (Csgo, Battlefield), sandbox (Gta,Far cry, dying light) 

§  Ile przycisków używasz w myszce: Około 4 (Nie może być mniej)

§  Chwyt: Palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 11cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Chce po prostu kupić lepszy model po prostu, też słyszałem, że w tej mojej jest słaby sensor :P

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): No tutaj moge mieć tylko zastrzeżenia aby posiadał chociaz te 4 przyciski, bo akurat tyle uzywam mniej wiecej ale mysle, że w tych czasach to jest norma we wszystkich myszkach.

 

Ogólnie myślałem nad Deathadderem albo SS rivalem ale podobno w tym drugim psują się gumki dośc szybko :P W sumie dobrym kandydatem mogła by być myszka dosc znana zowie fk1, ale ona jest chyba typowo pod csa i nie mam czy do innych zadań nie byłaby trochę przy uboga.Jeśli ktoś napisałby mi inne propozycje i dlaczego akurat takie lub utwierdził mnie w moich będzie super :) Byłbym naprawde wdzięczny także jesli przy okazji ktos odpowiedział na moje pytanie dot. tych podkładek :D

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :P

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Czy pogłoski w sumie dośc wiele ich jest w internecie głoszące ze ślizgacze w Rivalu są strasznie nie trwałe i szybko się ścierają są prawdziwe? Czy róznice w tych wszystkich trzeach myszkach są jakieś znaczące? I jaka jest róznica miedzy zowie fk1 a ec1-a?

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczył byś mi proszę kolega dlaczego sa takie różnica w cenach tych myszek? Ponieważ rival-160 zowie-240 deathadder-300 i właściwie dlaczego warto wybrać któraś a nie inna? Tez odrazu spytam poleciłbyś mi może jakaś nie droga podkładkę ale żeby była większa trochę? Czy qck+ ewentualnie taito to jedyne wyjście? Bo nie ukrywam ze 70 zł to drogo trochę :P

Link to post
Share on other sites

Kup a4tech x500mp za 20zl o bedzie lepsza od qck, wiem co mowie miałem obie.

 

Co do myszki to rival100 to zupełnie co innego niz duzy rival . Różni sie sensorem i kształtem :)

 

Rival 190, ec1-a to ubogi deathadder , ja lubie podświetlenie i opogramowanie wiec wybrałem deathadder i jestem w pełni zadowolony. A miałem rivala ktory był dla mnie za duzy, i fk1 zowie.

 

Co do ceny deathadder tez uważam ze jest za drogi o jakies 50-100zl ale ja wolałem miec podświetlenie i te funkcje bo je lubie. Możesz spróbować np mionixa Castora , świetna mysz lepsza od steelseriesow czy zowie według mnie. Wymiarowo jest jak v7m wiec powinna byc git :)

 

Ewentualnie mionix avior pytanie czy wolisz muszki symetryczne i profilowane jak v7m deathadder Castor i ec1 itp

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że wszystko od razera będzie droższe, dodatkowo często mają problem z dwuklikiem. NIe są to super myszki.

Najlepiej idź do sklepu i zobacz jak dana myszka leży w dłoni, do wszystkiego można sie przyzwyczaić, ale czasem rozmiar czy kształt może bardzo kolidować.  Rival w 2 wydaniu ma już dobre gumy, warto na to zwrócić uwagę.

Link to post
Share on other sites

Czy to prawda ze rożne myszki na rożnych podkładkach mogą sie inaczej zachowywać? Ponieważ kolega na przykład mówił mi ze DA na qcku mu sie rekalibrował cały czas i ogólnie nie był zadowolony, a odkąd kulik taito wszystko śmiga :P I tez rozumiem ze w tych wszystkich myszkach sensory i inne takie bebechy techniczne sa na podobnym pułapie i to tylko kwestia czy chce wlasnie to oprogramowie podświetlenie itp?

Link to post
Share on other sites

Wiec chyba wybór pozostaje pomiędzy Deathadderem, a Zowie, ponieważ rival odpada, bo moja terażniejsza myszka jest nie-symetryczna co właściwie przeszkadza mi w niej, choć nie tylko to. Zdecyduję się mysle ze na Razera poniewaz dopłace to 30-40 zł i mieć fajne oprogramowanie+kolorki :D Przejdę się pewnie do sklepu i po prostu zobacze czy fajnie lzy mi ręku. Macie może jeszcze jakieś propozycję oprócz Zowie i rejzera ale fajnie jakby własnie była symetryczna a przy pisaniu posta zapomnaiłem zeby to dodac (moj błąd) :P Oraz tez bym prosił o mniej więcej uargumentowanie dlaczego Deathadder jest taki nie opłacalny ;p

Link to post
Share on other sites

Deathadder nie jest symetryczny. Tzn ze jest profilowany pod prawa rękę , nie wiem czy o to Ci chodzi

 

Ogarnij sobie tego mionixa Castora jest wymiarowo jak v7m i kształtowo podobny wiec pasowalby Ci ma podświetlenie i opogramowanie znacznie lepsze od razera :) kosztuje tyle co deathadder wiec według mnie lepiej by Ci spełnił oczekiwania bo dłoni dużej chyba nie masz, miałem go i świetna myszka tylko ja zmieniłem na deathaddera bo była ciut mała :)

Edytowane przez Amok.
Link to post
Share on other sites

Deathadder może nie jest idealnie symetryczny ale też nie jest tak mocno profilowany jak rival. ;P

Wiec chcesz symetryczna mysz czy lekko profilowana? A ile masz od końca palca środkowego do lini nagdarstka? Da moze byc za duzy w sumie , zobacz sobie na tego castora mowie Ci :)

Link to post
Share on other sites

Wiec chcesz symetryczna mysz czy lekko profilowana? A ile masz od końca palca środkowego do lini nagdarstka? Da moze byc za duzy w sumie , zobacz sobie na tego castora mowie Ci :)

Właśnie dlatego chce się dzisiaj przejśc do sklepu i zobaczyć czy DA będzie za duży na moja rączke małą :P

I też w sumie nikt z was nie wspomniał nic o innych myszkach od steel series jak np. seria kinzu czy myszka sensei :P

Edytowane przez Quelto
Link to post
Share on other sites

Chciałeś teoretycznie najlepsza wiec nikt nie wspominał :P

 

Od Steelseries To polecam rival100. Ale to w cenie ~140

 

A jesli chcesz sensei to tu masz sensei z lepszym sensorem ale bez oprogramowania jak zowie -

 

http://procpu.pl/p/1544/32108/dream-machines-dm1-pro-myszki-gaming-strefa-gracza.html

Edytowane przez Amok.
Link to post
Share on other sites

jak można polecać rivala 100 skoro zwykły rival jest droższy o 30zł a prezentuje zupełnie inny poziom. ja polecam rivala pod palma,deathadder mi nie podszedł jakoś. mam relatywnie małe dłonie a to ,że rival jest za duży plus trochę waży to dla mnie plus bo oznacza to pewny chwyt i mega wygodę. plus masz "gejmingowe' ledy rgb które możesz sobie ustawić,czytelny program do ustawień bo ten razerowy dla mnie jakiś nieciekawy. oczywiście to moja subiektywna opinia. jeśli szukasz czegoś symetrycznego to obczaj sobie sensei - tylko tutaj płacisz jak za zboże bo to topowy model od steelseries i ma inny sensor. czy gorszy ,czy lepszy nie mi oceniać 

Link to post
Share on other sites

Rival zwykły to w porównaniu do Rivala 100 nie budżetowe rozwiązanie ,tylko już powiedziałbym high-end wśród myszek. dalej już nie ma wiele w sensie sensora i ogólnej wygody. Rival 100 to : słabszy sensor,wszędzie badziewny plastik(mi jakoś nie podchodzi wykonanie to ) i najgorsze ustawienia dpi o jakim słyszałem : 250-500-1000 itp. oczywiście ,że można się przyzwyczaić ale grając całe życie na 800 nie byłbym w stanie ogarnąć 1000.  Nie wspominając, że na wyższych dpi masz interpolacje i gubienie się sensora. 100 to moim zdaniem odświeżona wersja kany v2- kolejnej moim zdaniem średnio udanej myszki. 

Link to post
Share on other sites

i najgorsze ustawienia dpi o jakim słyszałem : 250-500-1000 itp. oczywiście ,że można się przyzwyczaić ale grając całe życie na 800 nie byłbym w stanie ogarnąć 1000.  Nie wspominając, że na wyższych dpi masz interpolacje i gubienie się sensora

Wiesz, że przy sensie 1 na 800dpi masz to samo przy sensie 0.8 na 1000dpi?

 

jak można polecać rivala 100 skoro zwykły rival jest droższy o 30zł a prezentuje zupełnie inny poziom.

Mi się wydaje, że Rival 300 jest droższy o ~90zł od Rivala 100. "Zwykły Rival" bez dopisku 300 to wersja ze ścierającymi się gumami.

 

plus masz "gejmingowe' ledy rgb które możesz sobie ustawić

Tak, bo podświetlenie jest bardzo ważne. Co z tego, że podczas używania myszki w ogóle go nie widzisz...

 

jeśli szukasz czegoś symetrycznego to obczaj sobie sensei - tylko tutaj płacisz jak za zboże bo to topowy model od steelseries i ma inny sensor. czy gorszy ,czy lepszy nie mi oceniać 

Tak, obczaj sensei, bo co z tego, że jest dużo mniejszy od rivala... Sensei ma gorszy sensor, do fps sobie odpuść senseia.

 

I też w sumie nikt z was nie wspomniał nic o innych myszkach od steel series jak np. seria kinzu czy myszka sensei :P

Kinzu - po prostu nic specjalnego. Myszkę (a4tech) z tym samym sensorem co siedzi w kinzu v3 kupisz o połowę taniej.

Sensei - nie nadaje się do fps.

Link to post
Share on other sites

@VindoV Nie w każdej grze możesz manualnie co do 0.01 ustawić sobie dpi jak w counter strike'u. tak, w większości gier da się ten problem ominąć ale tylko OMINĄĆ.problem nadal jest a na customowych jakichś dziwnych dpi może występować interpolacja. Diody rgb to nie jest to ani minus ani plus-jak są to fajnie a jak nie ma to też fajnie, dlatego napisałem to w cudzysłowie. Nowa rewizja zwykłego rivala w którym naprawiono ścierające się gumy to  rival 300 gdzieś na reddicie samo steelseries to potwierdziło(btw RIVAL 100 kosztuje 160zł a RIVAL 190 co daje 30zł). Czy sensei ma gorszy sensor niż rival? nie,jest to INNY SENSOR . Dla niektórych lepszy a dla niektórych gorszy. Co do kany i kinzu zgodze się ,że nie są to udane myszki. także panie @VindoV proszę ogarnąć  swoje fakty a nie atakować wypowiedzi innych forumowiczów.

Link to post
Share on other sites

Nowa rewizja zwykłego rivala w którym naprawiono ścierające się gumy to  rival 300 gdzieś na reddicie samo steelseries to potwierdziło(btw RIVAL 100 kosztuje 160zł a RIVAL 190 co daje 30zł).

W nowych rewizjach Rivala guma już była poprawiona.

Otóż na rynku mamy:

Rival 100 - 150zł

Rival - 200zł

Rival 300 - 250zł

Gumy naprawiono już w Rivalu (200zł), ale można dalej dostać sztukę ze ścierającą się gumą. Rival 300 jest "pewniakiem" tego, że dostajemy już nowszą rewizję, o to mi chodziło.

 

Czy sensei ma gorszy sensor niż rival? nie,jest to INNY SENSOR . Dla niektórych lepszy a dla niektórych gorszy.

Sensei posiada sensor laserowy, a pod fpsy lepsze są sensory optyczne.

 

@VindoV proszę ogarnąć  swoje fakty a nie atakować wypowiedzi innych forumowiczów.

@anarett Twoim zdaniem symetrycznym odpowiednikiem Rivala (długość 131mm) jest Sensei (125mm)... Wydaje mi się, że Senseia palmem będzie ciężko chwycić

Link to post
Share on other sites

oh nie 7mm...tylko nie to!. zmierzyłem sobie dłoń i mam 0,5cm dłuższą od autora a trzymając rivala palmem mam jeszcze kilkanaście mm "zapasu". nie napisałem ,że symetrycznym odpowiednikiem rivala jest sensei tylko poleciłem autorowi ten model i tak,przyjemnie łapie się go palmem zarówno jak i fingertipem. nie będe nabijał bezsensownie postów tylko dopowiem : tak warto dopłacić 30zł (ceny z allegro nówek ze sklepów) do zwykłego rivala i życzę udanego wyboru.w saturnie są wszystkie wymienione myszki,polecam pojechać i samemu obczaić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...