Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i stało się... nagrywarka kompletnie odmówiła współpracy ..ehh... nigdy wiecej LG

Teraz musze sobie sprawić jakąs nową, Ma być tania i dobra max 100zł (wolał bym mniej) no i musi nagrywac DVD DL i być pod SATA

Jaką kupić?

 

Miałem kiedyś nagrywarke cd firmy lg, padła po 23miesiącach, dvd tej firmy padlo po 24miesiacach, monitor lg padł po 27miesiącach, wrócił z serwisu i dalej był uszkodzony... (no comments) a... kupiłem kiedyś mini-wierze lg mało jej uzywałem , po 3latach spalił sie wyświetlacz a po kolejnym miesiącu przestała wogóle grac. straciłem zaufanie do LG i nigdy więcej niekupie żadnego ich produktu

Link to post
Share on other sites

Asus robi teraz bardzo przyjemne nagrywarki (sa praktycznie nie slyszalne przy operacjach na plytkach DVD). Moj Asus byl od poczatku cichy, ale kiedy wgralem nowy firmware po prostu ucichl kompletnie :cry:

 

Tak wiec polecam nagrywarke firmy Asus (model wybierz sobie dowolny jaki Tobie pasuje :cry:)

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio wybierałem nagrywarki Samsunga. Zawsze nagrywały, co potrzebowałem. Odtwarzają też wszystko, co im wsadzam. Z LG też mam złe wspomnienia, często źle nagrywały płyty (markowe np. Sony), więc też już sobie dałem spokój z LG.

Link to post
Share on other sites

Ja niedługo kupuję nagrywarkę Pioneer 216D - PONOĆ to najlepsza nagrywarka w cenie do 100zł - przynajmniej tak mi powiedziano w sklepie i na tej zagranicznej stronce... CDRLabs, czy jakoś tak. W każdym razie "Pioneer" brzmi dla mnie dumnie :cry:

Link to post
Share on other sites

ja polecam:

TSSTcorp CDDVDW SH-S202H (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Ja mam ją i jestem zadowolony tylko jest 1 problem długo odczytuje płyty wsadzone do odczytu

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Samsunga ostatnio i bardzo dobrze działa, szybko nagrywa, szybko wykrywa płytki, nie ma problemów z tą nagrywarką.

 

A do tego trafiłem na okazje i kupiłem wersje BOX za 99zł, czyli w miarę przestępna cena.

 

 

BTW NIE POLECAM LG - SĄ WOLNE I MAJĄ PROBLEMY Z NIEKTÓRYMI PŁYTKAMI(miałem już 2 nagrywarki tej firmy).

Link to post
Share on other sites

Ja mam w tym momencie starą nagrywarkę LG SuperMulti i kumpel chcąc skopiować porysowaną płytę DVD dopiero na moim sprzęcie dał radę. Próbował on i jego dwaj inni znajomi - nie dało rady. U mnie poszło bez problemu zwykłym starym Nero 7 (innego nie zainstaluję i tak, bo im nowszy, tym bardziej powolny ten pakiet :/).

 

To raczej kwestia przypadku a nie jakości napędów LG, chociaż kto wie...

Link to post
Share on other sites

Jedynie moge polecic :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=14256

 

Tu masz kolor czarny:

http://www.gral.pl/preview/Pioneer/DVD- ... ck_21.html

 

Palnik ma taka moc ze pali mi obudowe :).

Polecam to, nagrywam czesto DL do mojego x360, i wszystko gra pieknie ;).

 

P.S: W moim 2 kompie mam od 3 lat 2 nagrywarki DVD od LG, monitor Flatron chyba 4 lata, no i... nigdy nie byly w serwisie ;). A sa ostro dojechane.

Link to post
Share on other sites

Co byś my nie kupili średnia wieku nagrywarki to od 2 do 3 lat życia.

Zależnie od rodzaju i zawartości danych polecić mogę marki :

 

Do zdjęć/filmów Pioneer - Wielu fotografów ma je w swych PC'tach

Do piracenia ( nie zachęcam ! ) Liteon - Tu zaś króluje on na giełdach, ponoć ma on sprzętowe "pierdyki" do zabezpieczen nośników.

Do wszystkiego LG bądź Samsung - tu raczej chodzi o kasę gdzie ten drugi jest chyba najtanszą opcją.

 

Ciekawą alternatywą są nagrywarki Toshiby (robią je jeszcze ?? ) - używam już trzeci rok głównie nagrywam foto i backupy Brak śladów zużycia.

 

Sony, Hp i Benq etc to raczej kupa w porównaniu do reszty.

I pomimo Twojej złej opinii, uważam że LG ma najlepszy serwis napędów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dorzuce swoje 3 grosze

Mam styczność ze sprzętem kompuiterowym od lat i pomimo że jak każda elektronika kiedyś zepsuć się musi to z czystym sumieniem polecam LG. Psuje 1 płytkę na 100. Oczywiście mam na myśli Verbatimy czy TDK a nie supermarketowe krążki.

 

Używałem już sprzętu różnych firm

Sony , philips to badziewia, Samsung to badziewie straszne, liteon - super sprzęt tylko jedna na 10 jest sprawna i nagrywa tak jak trzeba.

Moja styczność z Pionierem to niestety dwie nagrywarki które mi poleceno na cdrinfo jako najlepsze na świecie , jedna padła na gwarancji , druga zaraz po. Acha były jeszcze pechowe samsung i liteon, serwis odrzucił reklamacje "no bo tak" , a nagrywarki czytają tylko płytki CD, nagrywać na tym nie próbowałem bo się boje stracić dane.

 

Jeśli ktoś chce mieć pewność że jego dane są bezpeczne to polecam wymieniać nagrywarki góra co 2 lata.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...