Skocz do zawartości

Laptop do gier przedział 6,5 - 7,5 tys.


Recommended Posts

Witam jak w temacie nie mam pojecia o laptopach, parametrach i podzespołach do laptopów. 

Przeglądałem allegro to widziałem Asusa Rog lub Dell Alienware które mnie zaciekawiły.

Co oczekuje za te pieniadze?

 

Wielkosc max 15,5 cala, zeby nie był za ciezki i guby.

Dysk SSD byle na system.

Pamięc Ram min. 32 GB

Kartę graficzną odpowiednik GTX 970

Procesor 4 rdzenie najlepiej z rodziny Skylake

Matryce jaka tam jest najbardziej odpowiednia do grania.

 

Mysle ze to by bylo na tyle. Laptop bedzie głownie słuzył do gier w pracy w której mam multum czasu i procz trg na siłowni i boksu nie mam gdzie go spozytkowac :) I ewentualne to posiedzenia na necie.

 

Jeżeli ktoś ma na sprzedaż jakiegos spelniającego wymagania i używanego np 2-3 miesiace to bym był chetny do odkupienia.

 

Finanse 6,5 - 8 tys.

Edytowane przez kostii
Link to post
Share on other sites

6,5 - 7,5 tys to za mały budżet na laptopa którego szukasz. Nie wiem nawet czy jest jakaś 15stka z GTX 980M. Laptop taki będzie miał również karygodną kulturę pracy .. właściwie brak jakiejkolwiek kultury :) Musisz się z tym liczyć. Laptop nie będzie ani lekki ani mały. Zakupienie laptopa z eGPU też chyba nie wchodzi w taki budżet. Zweryfikuj swoje oczekiwania :)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie Alienware z i7 i GTX970:

http://www.morele.net/laptop-dell-alienware-a15-a15-8576-827305/

 

wydajny laptop do grania, jego zalety to między innymi matryca o dość dobrych parametrach, dobrej jakości głośniki, czasy pracy na akumulatorze, spasowanie obudowy i temperatury, kultura pracy.

Link to post
Share on other sites

Bo chce min 32 GB ? :) jak ktoś chce wycierać nos jedwabną chustą kim że jesteśmy zeby mu bronić :D

A tak na serio to owszem gruba przesada i według mojej prywatnej opinii również laptop z GTX980M byłby nieekonomiczny. Cały czas wychodzą gry które w d... mają optymalizację i nawet GTX980M nie pomoże. w 95% przypadków wrażenia będą takie same na GTX970M a może minimalnie chłodniej i ciszej będzie także ja bym optował raczej za GTX970M.

Edytowane przez Cepheus119
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX980M to odpowiednik GTX970? Bo tak napisałem na wstepie zeby byla karta pokroju gtx 970 jezeli to 980M to w takim razie GTX980 jakiego ma odpowiednika w laptopach? I oczywiscie ze moze byc 16 GB ale wolałbym 32. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mniej wiecej, GTX980M jest troche slabszy. Jeśli faktycznie tak bardzo zależy Ci na mocy to Twój budżet na takiego laptopa powinien wynosić około 9000 PLN. Bardzo ale to bardzo zbliżone wrazenia z grania osiągniesz laptopem za jakieś 6500 - 7000 z grafiką GTX970M i 16GB ram. W 15,6 cala masz Alienware albo MSI GE62 ale nie są to laptopy bez wad. Są ciężkie i głośne. Co do składaków typu Clevo to niestety nie wiem, pewnie dawid coś wniesie do dyskusji

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Cicha, chłodna i wydajna 15-stka... Będzie ciężko. O Clevo miałem kiedyś dobrą opinię, ale po recenzjach widać że warte uwagi są zwłaszcza modele P17XSM-A i P15XSM-A.  Z SLI/CF -  P37XSM-A.

 

Zobacz recenzje Alienware 15:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Alienware-15.136697.0.html

 

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie giercowe 15 sa grube....chybaze zdecydujesz sie na karte 960m, wtedy mozesz kilka slimow wybrac.

Na chwile obecna nie polecam nic nizej 970m, myslac przyszlosciowo o VR.

 

Zobacz sobie Acer predator 15 cali. Z tego co czytalem predatory sa chwalone. Alienwary sa masywniejsze i z tego co wiem glosniejsze, maja za to mozliwosc podlaczenia zew amplifiera z desktopowa karta graficzna co majac duzy budzet pozwoli Ci zmniejszyc koszty eksploatacji bedac ciagle na topie z grafika.

Czytalem rowniez ze asus ma wprowadzic podobna zabawke, podlaczana przez thunderbolta

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Predator-15-G9-591.156009.0.html

Edytowane przez hebiuss
Link to post
Share on other sites

Acer wchodzac na rynek high endow pokazal ze nie tylko robi budzetowki. Predatory to naprawde ciekawe laptopy, szczegolnie jezeli chodzi o 15 calowe gamingi. Prawde mowiac aktualnie poza 15" alienwarem(bez cd), hyperbookiem x15 tez bez napedowym bazujacym na desktopowych komponentach i predatorem acera w segmencie 970m wzwyz nic nie ma. Moznaby jeszcze dorzucic 14 calowego razer blade, ktory cenowo niszczy wszystkie powyzsze no i nowego gigabyte 57, odswiezona wersja 55 na skylakach.

 

Zatem 5 laptopow do wyboru, w zaleznosci co kto sobie ceni, tak wybierze.

Mi osobiscie zalezy na kulturze pracy laptopa, czyli ma byc cichy i chlodny i w tym przedziale cenowym acer predator wygrywa

Link to post
Share on other sites

Od siebie polece P157SM-A.

Z 980M wyjdzie poniżej 7 tys. Laptop naprawdę dobry i co ważne chłodny, z serią 9xxm chodzi świetnie.

Wykonanie takie sobie i matryca przeciętna, ale nie ma się do czego przyczepić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...