Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem przy wyborze GTX 980. Zastanawiam się, którego producenta wybrać.

 

Z jednej strony nie chciałbym ponad 30-centymetrowego potwora z trzema wentylatorami, a z drugiej zależy mi na backplate...

 

Przeczesałem listę kart i przy każdym producencie coś mi nie pasuje:

 

Gigabyte - długie monstrum + sporo się pisze o piszczących cewkach

MSI - brak backplate

Asus - nie mam przekonania do chłodzenia półpasywnego

EVGA - brak backplate

 

...i tak dalej.

 

Co byście doradzili? Chciałbym, aby chłodzenie było w miarę solidne (ilość wentylatorów nie koniecznie musi oznaczać wzrost jakości).

Link to post
Share on other sites

ASUS GTX980 Strix OC. Bardzo dobra karta, ale radziłbym Ci czekać do nowej generacji. Poza tym wybór jakiejkolwiek karty 980 jest moim zdaniem złym wyborem, bo jeśli masz zamiar już wydać taką kasę, to lepiej dozbierać 5 stów i kupić 980ti, to przynajmniej zobaczysz jakąś różnicę między gtx970.

Edytowane przez czorcik696
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W fullhd na ultra wszystko oprócz włosów.

Polecam połazić po mieście gdzie jest dużo ludzi budynków i otoczenia.

gtx970 złazi do 25klatek gdzie gtx980 złazi do 45klatek. I tam czuć tą różnice najbardziej, po lesie to 5klatek.

 

Obie karty na fabrycznie podkręconych zegarach.

Link to post
Share on other sites

nie mam przekonania do chłodzenia półpasywnego

 

Czemu? Co jest złego w półpasywie?

Ogólnie jest to bdb opcja; po co wentylatory mają pracować skoro nawet GPU w 10% nie jest wykorzystywane; jeśli chodzi się po 'internecie'. Plus do tego dłuższa żywotność wentylatorów ;] w teorii.

 

Jak dla mnie EVGA to najlepsza opcja dla ciebie; 980ki mają dual bios dla narzekających na półpastyw
 

EDIT: Nie jestem elektrykiem, czy elektrotechnikiem, ale wydaje mi się że elektronika nie lubi dużych, szybkich zmian temperatury.

Edytowane przez TeGEZ
Link to post
Share on other sites

Nie, ale mam google i zdolność wyciągania wniosków + liczenia. Ty natomiast posiadasz grę, która nie posiada wbudowanego benchmarka, tylko "mniej więcej" tą samą lokalizacje.

P.S.
To ten sam rdzeń, tyle że okrojony. Różnica w wydajności na poziomie ~20%, to max.

Link to post
Share on other sites

To ten sam rdzeń, tyle że okrojony. Różnica w wydajności na poziomie ~20%, to max.

Przy takim samym  taktowaniu różnica wydajności po między 970 i 980 potrafi dojść do 23%. Z reguły jest ~17%.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

test asus 980ti na głównej stronie benchamark.pl

fhd uber bez włosów wiedźmin 3:

 

 

gtx980 min liczba klatek: 64

gtx970 min liczba klatek: 52

 

W tej samej lokalizacji (jakaś wioska). Tu jest 12klatek różnicy.

 

W nowigradzie różnice są jeszcze większe.

I dochodzą do 20klatek.  (45gtx980 25gtx970)

 

Czy 20klatek to dużo czy mało, dla mnie dużo ...

Edytowane przez jaco007
Link to post
Share on other sites

test asus 980ti na głównej stronie benchamark.pl

fhd uber bez włosów wiedźmin 3:

 

 

gtx980 min liczba klatek: 64

gtx970 min liczba klatek: 52

 

W tej samej lokalizacji (jakaś wioska). Tu jest 12klatek różnicy.

 

W nowigradzie różnice są jeszcze większe.

I dochodzą do 20klatek.  (45gtx980 25gtx970)

 

Czy 20klatek to dużo czy mało, dla mnie dużo ...

Bzdury i nic więcej.

Przyjmij do wiadomości, że po między GTX970 @1329/1750Mhz a GTX980 @1329/1750Mhz jest 15-23% różnicy i nie więcej więc jeżeli GTX970 generuje 45kl/s to GTX980 w tym samym miejscu wygeneruje maksymalnie 55kl/s.

W przypadku gdy na GTX980 masz 45kl/s to na GTX970 możesz liczyć na 37kl/s

 

Masz porównanie 970 vs 980 z takim samym taktowaniem. Różnica jest nieco mniejsza bo procesor (i7 3770k)juz limitował wyniki.

http://forum.benchmark.pl/topic/166175-monster-hunter-online-benchmark-benchmark-score/?p=1751053

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

-12klatek różnicy we wśi to malo?

piszę o najniższych wartościach co z chwilowych 75klatek skoro zaraz może być 35.

 

Bzdurami nazywać test benchamrk.

To dobrze nie chce mi się.

Bzdury pogrubiłem.

64 vs 52 to jest 23% i to jest jak najbardziej możliwe ale Ty  podajesz 45 vs 25 gdzie to jest 80%. Z czego ma się wziąć taka wydajność skoro fizycznie to jest nie możliwe bo 980 nie ma tyle jednostek więcej względem 970.

Robisz z siebie idiotę w tym momencie!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...