Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit przyspiesza zwalnia


Recommended Posts

Cześć, z miesiąc temu zakupiłem cały zestaw PC wraz z nową grafiką (Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit) i niestety mam chyba z nią problemy. A mianowicie słychać jak co chwilę się wkręca na obroty i obroty jej spadają i tak cały czas. Sterowniki do grafiki mam aktualne. Z tego co w internecie się doczytałem możliwe, że jest uszkodzony moduł sterownia wiatrakami. Ma ktoś tą grafikę i może powiedzieć czy jemu również się tak zachowuje czy to jednak coś jest z moim sprzętem. Z temperaturami nie mam problemu, czasami sobie zagram w heroes of the storm na full detalach i nawet wtedy wiatraki nie chodzą tak głośno, sama gra pobiera około 3.2GB pamięci lecz mimo tego nie ma znaczących spadków FPS. Jeżeli to tylko u mnie to trzeba będzie pisać do ESC. 

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj na Swoim PC program MSI Afterburner. Wejdź w ustawienia(Settings) programu - Zakładka Wentylator i aktywuj Włącz automatyczną kontrole wentylatora zdefiniowaną przez użytkownika. Ustaw liniowo rosnącą charakterystykę obroty/temperatura) sprawdź jak będą działać ustawienia w czasie gry. W ustawieniach MSI AB w na zakładce Ogólne -zaznacz opcje Uruchom przy starcie Windows i Uruchom zminimalizowany. Powinno pomóc rozwiązać Twój problem. 

Link to post
Share on other sites

U mnie te wiatraki kręcą się cały czas (specjalnie ściągnąłem bok obudowy żeby zobaczyć czy to na pewno grafika). Temperatura jest taka sama kiedy się włączają/ wyłączają wiatraki chodź fan speed szaleje jak głupi. Niżej daje SS:

Tak to wygląda :

https://www.dropbox.com/s/8yc7ivvtvzg6h1n/cisza.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rq3ny1vm9kqjypm/halas.jpg?dl=0

 

 

Zainstaluj na Swoim PC program MSI Afterburner. Wejdź w ustawienia(Settings) programu - Zakładka Wentylator i aktywuj Włącz automatyczną kontrole wentylatora zdefiniowaną przez użytkownika. Ustaw liniowo rosnącą charakterystykę obroty/temperatura) sprawdź jak będą działać ustawienia w czasie gry. W ustawieniach MSI AB w na zakładce Ogólne -zaznacz opcje Uruchom przy starcie Windows i Uruchom zminimalizowany. Powinno pomóc rozwiązać Twój problem. 

 

 

 

Dzięki za taką podpowiedz, ale ja nie chce jakimiś pół środkami tego rozwiązywać dodatkowymi programami, wydaje mi się, że oprogramowanie grafiki samo w sobie powinno mieć ustawienia przy jakiej temperaturze mają się wiatraki załączyć. Tak miałem w swoim byłym laptopie były tam radeony i nie grałem laptop cichy wszystko było super dopiero jak obciążyłem grafiki to wiatraki się załączały. I tutaj też bym chciał mieć tak to zautomatyzowane. No chyba, że płyta główna jest trafiona/ mało inteligentna i potrzebuje jeszcze dodatkowego oprogramowania do sterowania kartą graficzna ;/

Edytowane przez Platun
Link to post
Share on other sites

Ja się nie będę bawił w upgrade BIOS'u grafiki. Grafika jest na gwarancji coś się spierniczy i ani gwarancja ani naprawa nie pomoże. Widzę, że ratujecie się programami do modyfikacji prędkości wiatraków co dla mnie jest błędem bo możliwe, że po prostu mamy wadliwe egzemplarze i w końcu się okaże, że można grafiki wywalić na śmietnik. Muszę napisać do sklepu gdzie zamawiałem grafikę i zobaczymy co mi oni powiedzą, najwyżej im ją wyślę i niech sprawdzają testują wgrywają nowy BIOS albo wymieniają karciochę. Szczególnie, że te prędkości wiatraków nie powinny mieć takich kosmicznych wartości..

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...