Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym kupić router xdsl do stworzenia sieci w gabinecie , który ma możliwość stworzenia sieci gościnnej wifi. Reszta urządzeń będzie pracować w sieci LAN wiec atutem będzie gigabitowy switch. Wybrałem następujące modele. Czy znajdę coś lepszego do 200 zł?

 

Tp-Link TL-WR842ND (plusem jest to, ze jest najtańszy)

TP-LINK Archer C50

Tp-Link Archer C2

Asus RT-AC51U (nie jestem pewien czy ma możliwość tworzenia sieci dla gości)

Edytowane przez shinigami_extrem
Link to post
Share on other sites

Z wymienionych tylko C2 ma gigabit na lanie. Na Asusie jest sieć gościnna. Jeśli chodzi o WiFi to w pierwszym masz tylko n-kę 300Mbps , w C2 i RT-AC51U masz AC 433Mbps :/ C50 to AC 867Mbps.

 

Nie wiem co według Ciebie jest najlepsze. Szybsze WiFI czy szybszy LAN.

Link to post
Share on other sites

Z wymienionych tylko C2 ma gigabit na lanie. Na Asusie jest sieć gościnna. Jeśli chodzi o WiFi to w pierwszym masz tylko n-kę 300Mbps , w C2 i RT-AC51U masz AC 433Mbps :/ C50 to AC 867Mbps.

 

Nie wiem co według Ciebie jest najlepsze. Szybsze WiFI czy szybszy LAN.

Bo na stronie asusa jak zaznaczyłem Guest Network to ten modle wyrzuciło z listy wyszukiwania.

 

Generalnie będzie tam pracował 1 komputer stacjonarny w lanie z baza sql programu i 1 laptop po wlanie/lanie (wszystko intranet) i 2 drukarki. Dodatkowo chciałbym zrobić oddzielną sieć dla oczekujących w kolejce.  Laptopem chce się  też łączyć z domu zdalnym pulpitem do komputera stacjonarnego. W związku z tym nie wiem co byłoby najodpowiedniejsze i na jaki kompromis mam pójść?

.

Edytowane przez shinigami_extrem
Link to post
Share on other sites

Bazuję na opisie: https://www.asus.com/pl/Networking/RTAC51U/

 

a tam w Specyfikacji jest:

- Kontrola dostępu:
.Dostęp dla gości

 

Nie mniej może faktycznie zapytaj sprzedawcę żeby się upewnić ]:->

 

Co do tego na jaki kompromis iść to już nie odpowiem, to Twój kompromis i ja za Ciebie nie wybiorę.

Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz mieć stabilny router z dobrym zasięgiem i prędkością, może kompromisem będzie zwiększenie budżetu. To nie jest zakup na kilka miesięcy, a gdybyś dołożył stówkę, to możesz wziąć Asus RT-N18U. Ma obsługę sieci dla gości, gigabitowy Lan i WiFi 600Mbps.

Link to post
Share on other sites

WiFi 600Mbps.

 

O, to dobre jest. 600Mbps na 2,4GHz. Przetestowałeś, działało? Z jaką kartą? Bo z moich informacji wynika, że nie istnieje karta pozwalająca na osiągnięcie takiej prędkości linku. Nawiasem mówiąc nie wiem też jak ma to zrobić ten router skoro do teoretycznego 600Mbps potrzebujesz 4x4 MIMO a on ma 3 anteny. Zatem to 600Mbps to marketingowy napis, bez praktycznego zastosowania. W praktyce jest to 300Mbps czyli odpowiednik TP-Linka 1043ND czyli routera w cenie <200pln

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...