Skocz do zawartości

Komputer dla gracza z morele za 4700, lub alternatywa za 5000 +/-


Recommended Posts

Temat: Komputer dla gracza z morele za 4700 zł , lub alternatywa za 5000 zł +/-
 
Treść: Witam! Tak jak w temacie, dysponuję kwotą 5000 +/- i zastanawiam się nad kupnem komputera z morele, dokładnie tego modelu: http://www.morele.net/komputer-morele-skylake-efficient-i5-707551/Czy do kwoty 5000 - 5200 jest ktoś w stanie złożyć mi "wydajniejszy komputer" ?

Nie znam się tak dobrze na komputerach, dlatego proszę Was o pomoc. Jeśli chodzi o samo składanie pc, to prosiłbym stworzyć koszyk na Morele.net. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000-5200
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: Wysoka wydajność, dysk SSD ( nie musi być jakiś mega duży, podstawowy)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1080
  • Których części potrzebujesz?: Całego zestawu 
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/komputer-morele-skylake-efficient-i5-707551/
  • Inne: Czy na zestawie za ok 5k jestem w stanie zagrać m.in. w Ets2 na grafice ultra i przyzwoitych fps? 
Edytowane przez damian123
Link to post
Share on other sites

nie działa, żeby zapisać musisz mieć konto 

 

 

składając samodzielnie można troszkę zejść z ceny. Co masz w swoje propozycji ? 

Link już poprawiony :) Nie mam jeszcze złożonego zestawu, bazuję na tym za 4700 z morele, ale mam budżet trochę większy więc pytam czy byłaby możliwość złożenia trochę lepszego sprzętu za te 5000-5200 ;) 

Link to post
Share on other sites

A, myślałem że to koszyk, generalnie czysto wydajnościowo pod gry to lepiej nie złożysz. I7 nie ma sensu, a dopłata do gtx 980 to minimalna wydajność. Można pokusić się o kosmetykę, powiedz czy ta obudowa ma zostać ? 

Wydaję mi się, że obudowa jest w porządku, ale mogę sie mylić :) A co do komputera, rozumiem, że ten "gotowiec" jest dobry? Dorzucę ten SSD i myślę, że będzie w porządku. Chyba, że coś można jeszcze wymienić na lepsze.

Rozumiem, dzięki :)

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Coś takiego, jak co to te wszystkie części na morelach powinieneś znaleźć 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.9GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  bequiet! Dark Rock 3 1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

Mobo na tańszego tomahawk który ma mocna sekcję zasilania i spokojnie Ci wystarczy, gtx 970 od asus w cichej wersji strix, szybki ssd  pod system i soft. Zasilacz na bardziej sprawdzonego cooler master, nadal ma bardzo duży zapas mocy, nawet po oc. 

 

Kwestie budy zostawiam Tobie, enthoo pro to jednak ponad 400zł. Jak chcesz coś fajnego i w rozsądnej cenie z oknem to zalman r1/ zalman z3 plus. to taka moja propozycja jeśli nie chcesz tyle wydawać. Nadal możesz tu oszczędzić wybierając na chłodzenie grandisa czy macho rev. b. a mobo na z170a g43. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś takiego, jak co to te wszystkie części na morelach powinieneś znaleźć 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.9GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  bequiet! Dark Rock 3 1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

Mobo na tańszego tomahawk który ma mocna sekcję zasilania i spokojnie Ci wystarczy, gtx 970 od asus w cichej wersji strix, szybki ssd  pod system i soft. Zasilacz na bardziej sprawdzonego cooler master, nadal ma bardzo duży zapas mocy, nawet po oc. 

 

Kwestie budy zostawiam Tobie, enthoo pro to jednak ponad 400zł. Jak chcesz coś fajnego i w rozsądnej cenie z oknem to zalman r1/ zalman z3 plus. to taka moja propozycja jeśli nie chcesz tyle wydawać. Nadal możesz tu oszczędzić wybierając na chłodzenie grandisa czy macho rev. b. a mobo na z170a g43. 

Dziękuje za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...