Skocz do zawartości

Moja gra PC - Falling Cubes


Recommended Posts

Kolejna moja gra stworzona na silniku Unity3D - Falling Cubes (poprzednia nazwa to Skoki Po Klockach). Gra działa na komputerach z systemem Windows i Linux.

 

Gra polega na skakaniu po sześcianach, które spadają sekunde po naskoczeniu.

 

W trybie Areny za zadanie mamy jak najdłużej przetrwać na danej arenie umiejętnie skacząc po sześcianach, tak aby zostawało nam jak najwięcej sześcianów do skakania. Ten tryb posiada system zapisu najlepszych wyników. Aren jest obecnie 5.

 

W trybie Misji za zadanie mamy przejść dany poziom. Każdy poziom ma różne przeszkody i mechanizmy, ale w każdym występuje również mechanizm zapadających się sześcianów. Jest też element logiczny - do przejścia niektórych poziomów trzeba np. odpowiednio strącić jakiś sześcian, który zasłaniał nam dalszą drogę, tak aby dojść dalej. Misji jest obecnie tylko 7. Tryb ten posiada pełny system zapisu i kontynuowania rozgrywki.

 

 

Screeny:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/n5/zn/js/enfh8j.jpg


http://screenshu.com/static/uploads/temporary/3p/8p/kg/bf79nt.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/rt/dn/jw/673l39.jpg


 

Sterowanie: WASD + SPACJA + MYSZ

 

Uwaga:

Gra nie jest jeszcze dobrze zoptymalizowana, to jest dopiero początkowa wersja alpha, więc na średnich komputerach mogą występować spadki klatek, gdy w ruchu jest wiele sześcianów.

 

Napiszcie, czy gra wam się podoba, co myślicie, o takim stylu graficznym aren i misji. Jeśli możecie, to prześlijcie screena z menu głównego oraz wyboru aren wraz z podaniem rozdzielczości ekranu. I tak wiem, menu jest brzydkie :P Jeżeli gra się spodoba, to ją jeszcze bardziej ulepsze i pomyślę nad dodaniem jej na Steama, co nie wiem, czy się uda. 

 

 

Grać można za darmo do momentu zamknięcia przeze mnie wersji testowej, udostępnianie, kopiowanie, powielanie zabronione!

Pobierz (za darmo, free transfer udostępniam - nie musisz mieć nawet konta na chomiku):


Link to post
Share on other sites

Pobrałem dzisiaj demko i tutaj garść moich spostrzeżeń:

 

- Tak ja kwspomniałeś optymalizacja jest słaba, a nawet powiedziałbym, że leży. "Feeling" w grze jest bardzo słaby, podczas skakania ciężko się wczuć i precyzyjnie się poruszać

 

- Skok z tego co zauważyłem wydłuża się z przytrzymywaniem spacji - byłoby to niezłe, gdyby nie w/w klatkowanie

 

- W tej grze brakuje tylko jednego ustawienia, a mianowicie czułość kamery/celownika. Jest bardzo szybki

 

Fajnie by było w późniejszym stadium rozwoju poprawić grafiki i czcionki w menu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...