Skocz do zawartości

Ile pamięci RAM do DELL 15R N5110


Recommended Posts

Witam,

 

mam laptopa Dell inspiron 15R N5110, bios w wersji A11 z dnia 08.03.2012 (wydaje mi się że najnowszy oficjalny), procesor Intel Core I7 2670QM.

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile mogę najwięcej i jak taktowaną pamięć RAM wsadzić do "środka"

 

W chwili obecnej mam dwie kości po 4 GB

 

Proszę o informacje ile maksymalnie i jakiej mogę włożyć do laptopa pamięci RAM.

Link to post
Share on other sites

@@Jerry220476, niestety, 16GB.

 

Miałem dokładnie ten sam model, zostawiłem go rodzicom jakieś 2 lata temu.

Kupiłem go z i3 i 4GB RAM, później kupiłem na allegro i7-2670QM (czyli to samo co Ty masz), kieszeń na dysk zamiast napędu optycznego, dysk SSD i 2 kości Kingstona DDR3 (KVR16S11/8).

Działa do dziś z tymi pamięciami. Jedyne z czym miałem problem to zasilacz, po zmianie procka zaczął się pluć, że 90W to za mało, więc kupiłem 130W i po problemie.

Link to post
Share on other sites

bardzo dobra informacja, bo próbowałem wszędzie znaleźć jakieś sensowne dane na ten temat ale zbyt wiele nie ma w sieci. Jest tylko info że 8 GB. czyli jeszcze dane ze starego biosa A10

Ty o tym wcześniej przeczytałeś, czy zaryzykowałeś i kupiłeś większe pamięci?

Edytowane przez tomektg
Link to post
Share on other sites

Sorry, mam małą pomyłkę w moim poscie wcześniejszym... nie chciałem edytować, żeby nie wprowadzać problemu ;)

Procka kupiłem i7-2630QM - więc model słabszy od Twojego. Na ark.intel.com można wyczytać, że ten mój obsłuży max 16GB, nie za bardzo wierzyłem, że będzie jakieś ograniczenie poza tym wynikającym z CPU.

Najpierw miałem okazję sprawdzić na jednej kostce 8GB (1333MHz) z pracy i poszło, na 8+4 też.

Zaryzykowałem, zamówiłem przez neta w "morelach" 1600-tki ;) , jakby było coś nie tak to mógłbym zwrócić w ciągu (wtedy jeszcze) 10dni. No ale poszło, więc zostały :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyznam się szczerze, że nie pamiętam, ale raczej na 1333MHz, nie wiem czy proc wyciągnie więcej, chyba nie. Tego kompa zostawiłem rodzicom, więc nie mam jak sprawdzić teraz niektórych rzeczy.

A 1600 kupiłem tylko dlatego bo były tańsze niż 1333...

Edytowane przez Bambo1983
Link to post
Share on other sites
  • 7 lat później...

Zaciekawiła mnie informacja o tym, że ten laptop, wbrew temu co podaje na swoich stronach producent, obsługuje łącznie 16 GB RAM. Chyba się skuszę, mimo że jest 2023 rok i laptop jest już dinozaurem. Może i jest, ale ja go nadal używam i co jakiś czas unowocześniam. Lata temu kupiłem go jeszcze z 2/2 (2 rdzeniowymi 2 wątkowych) Intel® Pentium® B960 2.2 GHz, potem zmieniłem na 2/4 Intel® Core™ i5-2430M, potem na i5-2450M a niedawno na 4/8 i7-2670qm. Oczywiście z 4GB RAM przeskoczyłem na 8GB a teraz chyba sprawdzę czy przyjmie 16GB. Powiem więcej, niedawno kupiłem kolejnego laptopa Dell INSPIRON R15 N5110 z i5-2450M. Oczywiście oba laptopy mają dyski SSD i Windowsy 10. Do tak zwanych prac biurowych, przeglądania Internetu czy gier z początku drugiej dekady XXI wieku nadają się wyśmienicie, tym bardziej, że te moje sztuki mają dedykowane karty graficzne NVIDIA GeForce GT 525M z 1GB VRAM. Na tym z i7-2670qm co jakiś czas nawet obrabiam filmy w 1080p w Adobe Premiere. Filmy z Youtube spokojnie idą w 1440p i 60 klatkach. Nie są to moje jedyne komputery, więc używam ich raczej awaryjnie, w innych miejscach niż dom. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, że nadal można z przyjemnością, wygodnie używać pewnie ponad 10 letnich laptopów ;).

Edytowane przez IrekB
mały dopisek techniczny
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...